Psychologie moudrosti a dobrého života

Psychologie moudrosti a dobrého života https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49696/psychologie-moudrosti-a-dobreho-zivota-49696.jpg 4 8 2

Kdo by nechtěl prožít dobrý a moudrý život? Kdo by si nepřál vědět, co je a co není moudrým řešením různých životních problémů a konfliktů? Kde ale najít solidní informace na téma jak dobře prožít svůj život? Kniha Psychologie moudrosti a dobrého života, kterou právě držíte v ruce, vám takové poznatky přináší. Pomůže vám orientovat se v tom, co po tisíciletí bylo na světě k problematice dobrého a moudrého života ve všelijak těžkých životních situacích zjištěno a napsáno. Poskytne vám stručnou mapu na cestě za životní moudrostí. Jednoduše řečeno, tato kniha je určena všem, kteří nechtějí, aby jejich život zplaněl a aby ho zbytečně promarnili. ... celý text

DádazPrahy
22.03.2020 3 z 5

Knihy psychologa Jara Křivohlavého jsem ráda četla a vždy mi přinesly nové poznatky. I z této knížky jsem se dozvěděla mnoho zajímavého na téma moudrost, např. to, že moudrost neznamená vědomosti, ale hlavně postoj k životu. Avšak oproti jiným knihám autora mne tato připadala méně přehledná, těžko jsem se v ní orientovala, jakoby se v dalších kapitolách opakovalo jinými slovy to samé, co bylo již řečeno předtím. Také rozsah knihy (přes 100 stran) mne připadal na dané téma až moc. Z tohoto důvodu bohužel knihu nedoporučuji, čímž nechci říct, že informace v ní nejsou zajímavé, ale jen to, že se čtenář v tom poněkud ztrácí.
Z knihy jsem si udělala výpisky na 4 stránky, pokud by snad někdo měl o to zájem, ráda pošlu e-mailem.

Kyri
12.02.2020 2 z 5

Ačkoliv je to kniha o moudrosti, moc moudrá mi nepřišla. Jde o sesbírání a kategorizaci dat, která jsou suchá. Pokud bych se měla učit na zkoušku, asi mi to pomůže, ale pochopení nebo vlastní obohacení nepřinese. Zklamala.

Kniha Psychologie moudrosti a dobrého života je v