Psychologie masových vrahů

Psychologie masových vrahů https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249667/bmid_psychologie-masovych-vrahu-dAb-249667.jpg 5 240 42

Příběhy temné duše a nemocné společnosti. Masový vrah jinak myslí, jinak žije, jinak páchá zlo, má jiné motivy, ale zejména se zcela jinak vyvíjí již od dětství. Je v mnoha případech produktem doby, v jistém smyslu slova nemocné společnosti a setkáváme se s ním po celém světě čím dál častěji. Lidstvo toho zažilo již mnoho a jsou činy, o nichž je potřeba mluvit, aby si lidé na konkrétních případech zla uvědomili, že k němu nesmí být liknaví, nesmí jej přehlížet, protože zlo je vysoce infekční. Tato kniha je o malých vzdorovitých, pokřivených a případně rozmanitě zneužívaných dětech, které skrze paranoidní a nenávistný vztah k lidem vyrostly ve skutečná monstra.... celý text

Daris
18.02.2019 5 z 5

detailní popis ze světa masových vrahů

ZlýJabko
10.01.2019 4 z 5

Zdrcující literatura faktu podaná vyloženě záživně, podobně jako Sérioví vrazi. Navíc proložená osobními pohledy na věc i celý fenomén fascinace těmito histrionskými zrůdami. Tleskám a děkuji autorovi za autogram.

Katulinka69
03.01.2019 3 z 5

Knihy jsem přímo necetla,jsou to spíše učebnice,škoda,že takové učebnice nejsou na vše. Super.

Janniska
30.10.2018 5 z 5

Skvělé!

bee88maja
22.10.2018 5 z 5

Občas mám chuť hnípat se v ne úplně typické literatuře. Mnoho lidí považuje psychologii za pavědu. Pro mne však hledání důvodů a původů, pochopení nepochopitelného je dost zásadní. Respektive uvědomění si, že zlo kolem nás je infekční. Filmy, reklamy, hry, hudba...svoboda nemá hranice a tak společnost sama formuje nové nebezpečné osobnosti... Za mne je tahle kniha v kombinaci s přednáškou velmi silným zážitkem...

Sakuhina
10.06.2018 5 z 5

Skvělá kniha!

dream.rose
16.04.2018 4 z 5

Začátek byl více odbornější (pro mě jako 24 letou holčinu), někdy mi ty výrazy daly zabrat, ale jinak zajímavě psaná kniha, nejvíce se mi líbil (jestli se tomu tak dá říct) konec, kde byly většinou příběhy a málo teorie a vysvětlování, příběhy o kterých jsem slyšela nebo ve zkratce jenom četla. Informací bylo opravdu mnoho, takže jsem si musela do knížky zakládat lístečky kde byla nějaká zajímavost a věřím že se do knížky budu pořád vracet.

Lenka8418
05.04.2018

Velice zajímavá, i když pro někoho děsivá kniha. Dá se brát i jako "učebnice", studijní materiál. S pár výrazy jsem bojovala, ale jsem z ní fakt nadšená. Určitě musí patřit do mé knihovny. Doporučuji.

sattah
14.01.2018 5 z 5

Knihu som dostala od manžela na Vianoce. Som amatérka v psychologii, tak som si občas viac googlila, ako citala. Ale to nie je chyba knihy. Inak výborný pohľad na vec.

Katte192
12.06.2017 4 z 5

Doporučuji číst ve vlaku a dělat si v knize poznámky... a kupé máte celé pro sebe.. ;)

jirickovazuzka
24.05.2017 5 z 5

Nepřeháněla bych to s tou chválou, autor si dal záležet a nezapomněl na mnoho detailů, které čtenáře vcucnou. Redakčně je to ale trochu zanedbané

NikiEhrenberger
20.05.2017 5 z 5

Super Doporučuji

Likandros
11.03.2017 5 z 5

Pokud se zajímáte alespoň trochu o psychologii, tak nemusíte zběsile ''googlit'' odbornou terminologii. Autor se opírá o fakta, na které odkazuje a krásně pochopíte tyto patologicky nemocné lidi, kteří se tolik liší od vrahů sériových, a to svými motivy a myšlením.

Mišmiš
06.03.2017 4 z 5

Velice zajímavé čtení a pohled do nemocné duše. Člověk si občas uvědomí jak i malinkatý detail v životě může osud posunout někam jinam.

Aliii
12.02.2017 4 z 5

Velmi poučná kniha, s množstvím faktů o daném tématu. Autora vnímám nejen jako odborníka, ale hlavně jako člověka a člena společnosti, který poukazuje na nedostatky společnosti a systému (snad ještě výrazněji než v předchozí knize).
Hodně mi však vadily překlepy a hlavně hrubky v textu - ty zamrzí o to více, že Grada Publishing vydává i učebnice...

lenka70
06.09.2016

velmi zajímavá a hlavně srozumitelná kniha......

zahadum
29.07.2016 4 z 5

Krajne fundovaný odborník na danú tému, opäť potvrdil svoje kvality a vedomosti k téme. Kniha je kratšia ale viacej prepracovanejšia a doložená kvantom dôkazov a fotografii. Znovu poukazuje na zhubný až chorý vplyv západnej kultúry ako prediktora ako masových aj sériových vrahov. Vytváranie idolov z vrahov ich mediálna podpora plus seriály typu :Dexter len zhoršujú už aj tak katastrofálny stav spoločnosti.

fis.rena
20.06.2016 4 z 5

Opět skvělé čtení,pokračování netradičně tradiční učebnice. Zaujala mě víc než předešlá "Psychologie",jelikož tam je vícero vrahů,o které jsem se dřív zajímala jednotlivě.

sofmysl
15.04.2016 5 z 5

Kniha je stejně úžasně zpracovaná jako ta o vrazích sériových....za mě jen tak dál :-)

romankrasa
20.02.2016 5 z 5

Andrej Drbohlav nám podává příběhy masových vrahů ještě o něco hlouběji a poutavě a neopomíná se věnovat také psychologické stránce jedinců, kteří tyto vraždy páchají. Jednotlivé poruchy osobnosti jsou doplněny názornými příklady, mnohdy také fotografiemi a skládají se ve srozumitelnou skládačku, po jejímž složení vyvstane ještě více otázek, než kolik známe odpovědí a budete dále hledat podobné knihy a dokumenty věnující se jednotlivým příběhům.

psychologie masové vraždy psychopatologie vrazi

Andrej Drbohlav
česká, 1980
2013  90%Psychologie sériových vrahů
2015  90%Psychologie masových vrahů
2005  60%Etopedie I: Trest smrti versus trest života pro sériové vrahy

Kniha Psychologie masových vrahů je v