Psychologie a sociologie ekonomického chování

Psychologie a sociologie ekonomického chování https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147070/psychologie-a-sociologie-ekonomickeho-chovani-147070.jpg 1 2 2

Publikace, kterou máte právě před sebou, představuje odlišný úhel pohledu na relativně známá témata ekonomie, za nimiž stojí řada podnětných psychologických, sociologických i filozofických otázek. Měla by být určitým vodítkem k zhodnocení společensko-ekonomické situace v širších souvislostech, ale i literaturou, která pomůže při uchopení interdisciplinárních témat. Autoři se zaměřili nejen na ekonomické chování lidí, ale také na jejich prožívání v rámci mnoha ekonomicko-společenských změn. Knihu jistě ocení studenti i odborníci, kteří tak získají dokonalý přehled o řadě ekonomických témat z hlediska psychologie a sociologie.... celý text

zipporah
15.01.2015 2 z 5

Ale naozaj nie je to až také dobré, ako sa to tvári. V porovnaní s inými od Grady čo čítam a aj ako laik viem roky čítať medzi riadkami nielen beletriu. Nepáčia sa mi niektoré pasáže... keďže je to kniha aj z oblasti sociológie, zrejme štýl písania je podobný historikovi, je to tzv. text jedného pohľadu. Trebárs o tých kultoch, ja síce nepatrím do nijakého kultu, teda mal by mi vyhovovať veľmi ten krátky text o nich, navyše osobné skúsenosti s otravovaním jehovistov a scientológov mi dovolili prikyvovať na text, ale nie je správne dívať sa na tieto kulty takto, ak by sme chceli poskytovať korektné informácie a výsledky, na aké som zvyknutá v iných knihách.

selviskhed
11.01.2014 odpad!

Pokud je to moc velký blábol na to aby se to dalo označit za ekonomii, pořád ještě se to dá vydávat alespoň za sociologii ekonomie.

Autoři knihy

Zuzana Hubinková
česká, 1971
Ljubica Bakić-Tomić
chorvatská, 1955
Alois Surynek
česká, 1954

Kniha Psychologie a sociologie ekonomického chování je v