Psychologie

Psychologie https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32993/psychologie-druhe-aktualizovane-vydani-32993.jpg 4 121 13

Jedna z nejužívanějších učebnic psychologie na světě podává ucelený přehled nejdůležitějších psychologických poznatků, včetně nových výsledků výzkumu, přičemž kombinuje vědecký přístup se srozumitelným jazykem. V knize jsou pokryty hlavní oblasti psychologie: historie a metodologie oboru, neurobiologické základy lidského chování, kognitivní psychologie, emoce a motivace, psychologie osobnosti, psychický vývoj, sociální chování, psychopatologie a psychoterapie. Text je doplněn množstvím schémat, fotografií a grafů. Vede čtenáře k utváření vlastních názorů a klade důraz na praktické využití získaných poznatků. Kniha je určena psychologům, pedagogům, sociálním pracovníkům, zdravotníkům, manažerům a všem, kteří se na tato zaměstnání připravují.... celý text

hu_87
06.02.2020 3 z 5

Velice obsáhlá, bohužel pro studium dle mého ne příliš vhodná kniha.
Mnohem více mi vyhovuje ta od Saula Kassina. Je přehlednější, má zvýrazněné klíčové pojmy z každé kapitoly napříč každou stránkou.
Samozřejmě, každý, kdo studuje jednooborovou psychologii si tímhle projít prostě musí, protože je to taková bible psychologie, i když si myslím, že neprávem. Dají se tam občas najít zajímavé informace. Ale pro studium - ne, děkuju, nechci.

Dyaebl
29.04.2019 5 z 5

Ač mě zpočátku (skoro až nepříjemně) překvapila obsáhlost této knihy, stejně jsem po ní sáhl. A neberte mě špatně, jsem zvyklý na bichle o tisíci stran, ale u odborného textu je to poněkud větší výzva. Každopádně je třeba hned ze začátku podotknout, že to rozhodně stojí za to.

Upřímně jsem zatím nečetl takhle obsáhlý úvod do oboru. Spíše se většinou jednalo o knihy v rozsahu maximálně 200 stránek, avšak tahle kniha je něco jiného. Nejen že vysvětluje psychologii velmi jednoduše (mnohdy až příliš), ale je velmi čtivá a různé příklady na lepší explanaci experimentů či teorií v doprovodu obrázků jsou zkrátka úžasným aspektem.

Shrnutí je vskutku snadné. Pokud se zajímáte o psychologii a nechcete jen prozkoumat vnější obal tohoto oboru, nezbývá mi, než vám Psychologii doporučit.

A na závěr takový bonus. Atkinsonová ji zpracovala tak lehce a s tolika odkazy, že ji pochopí i méně chápavý jedinec.
Tedy za předpokladu, že ho neodradí těch 800 stran. Což nejspíš jo. Ale i tak. Troška optimismu asi neuškodí.

Lady.Lucrezia
22.01.2019 5 z 5

Meritum současné psychologie. Jedna z Must Have knih lidi v oboru.

minh0150
16.12.2018 5 z 5

Výborný komplexní úvod do psychologie. Kniha je srozumitelná a doprovázená názornými ukázkami.

JancaMia
13.07.2018 5 z 5

Asi jedna z nejlepších učebnic ..

evanorka
29.04.2017 5 z 5

Z toho se učí jedna radost. Přečteno, pomohla mi na školu i se na ní udržet. Je pravda, že v ní lze najít mnoho různých nedostatků (špatné vyvození některých studií, neaktuálnost,...). Je ale nesmírně čtivá a rozhodně pomůže mnoho jevů osvětlit tak, že prostě víte! :-)

Formol
20.04.2017 3 z 5

Vydání z roku 2001(en)/2003(cz): Vesměs kvalitní dílo, ale v některých kapitolách je příliš patrná selektivní práce se zdroji, která nepoučeného studenta zmate. Selektivní práce se zdroji znamená, že autor příslušné kapitoly si pro podporu svých tvrzení vybírá jen zdroje potvrzující, ale podstatně silnější zdroje dokladující opak ignoruje. Mám na mysli zejména část věnovanou parapsychologii jako celek, skutečnou bombou vědecké impotence jsou ale některé exkurze do psychosomatiky v kapitole Stres, zdraví a zvládání. Poučený čtenář se pobaví, někoho možná dokonce potěší, že je chytřejší než autor učebnice, ale průměrný čtenář se dostává do situace, kdy se jako prokázané učí věci, které prokázané vůbec nejsou, případně byly vyvráceny.

Lussier
21.03.2017 5 z 5

Skvělé, z hlediska psychologie všeobjímající dílo. Kdo má dobré znalosti z této knihy a rozumí jim, může se začít nazývat psychologem. Pro mne nejlepší naučná psychologická kniha co jsem četl!

Michael15568
26.12.2015 1 z 5

Americký přístup k psychologii, škoda. Jinak by to byla dobrá učebnice. Pro nás Evropany poněkud "mimo mísu", ale základy tam jsou pěkně, populárně prezentovány.

saez
30.04.2015

Kvalitní základ pro další studium.

Manifest blech
12.11.2013

"Bible psychologů", která zatím nebyla překonána.

Pravda, že nepojednává o všech problematikách psychologie, ale je základem pro její další studium.

Otto von Pluto
26.12.2012 4 z 5

Zde se přiznám, že jsem tuto knihu pouze proletěl a hlouběji se začetl jen do kapitol, jež mne zajímaly (historie, vědomí, inteligence, osobnost).

Ani tak obrovská učebnice, jako je tato, prostě nemůže pojmout a dostatečně přiblížit základní psychologické fenomény, jakkoliv je forma a strukturace kvalitní. Tedy, coby přehled o psychologii jako vědecké disciplíně – velmi dobré. Ale jako případný zdroj informací pro serioznější práce bych použil některou z učebnic, jež se danému odvětví psychologie věnuje úplněji.

Brozik
06.02.2012 4 z 5

Asi největší a nejobsáhlejší základní učebnice psychologie co kdy byla napsána. :-)

psychologie

Autorovy knížky