Psychológia pre milujúcich rodičov

Psychológia pre milujúcich rodičov https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411769/bmid_psychologia-pre-milujucich-rodicov-TEP-411769.jpg 5 33 6

Tri psychologičky, vedkyne a mamy píšu o prvom roku života bábätka prakticky a "ľudskou rečou". "Naším snom je, aby bol prvý rok vášho dieťatka prežitý v blízkosti a pohode. Preto sme pre vás s láskou a radosťou pripravili knihu o tom, čo svetové výskumy hovoria o zdravom psychickom vývine bábätka. Ponúkame vyvážené a zrozumiteľné informácie, ktoré vám pomôžu riešiť každodenné problémy s istotou a sebavedomím."... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika Rodina
Vydáno: , Orbis IN

Psychológia pre milujúcich rodičov , 2018

nevermore3
24.09.2023 4 z 5

Za směr a myšlenky v knize jasných 5. Ale nějak mi to nesedlo plnou. Trochu ten styl: "nemůžeme říct tak ani tak, vše je individuální. Toto může být tím, ale zároveň nemusí. Můžete zkusit tohle, ale vlastně to třeba nepomůže. Prostě vydržte."

Relativizují se téměř všechny rady, protože vše je individuální. To mi trochu vzalo no. Kvůli myšlence "Dělej nejlíp, co umíš a vydrž", nemusíme vlastně nic číst :D Ale pořád respektující výchova na prvním. Jsem za :)

Dandy1
14.07.2023 5 z 5

Kvalitní náhled do prvního roku dítěte. Obsahuje rady jak s miminky komunikovat, co ovlivňuje rozvoj řeči, psychomotorický vývoj. Knize není co vytknout.

Rodičům předškoláků bych doporučila Pravidla mozku dítěte a později knihu Jak mluvit, aby nás teenageři poslouchali.

originál
26.02.2023 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha, vysvětleno tak trochu s vědeckým náhledem. Objasňuje co je důležité v prvním roce života dítěte pro jeho správný růst. Řeší nejčastější problémy a otázky. Doporučuji.

terezka1015
16.12.2022 5 z 5

Odporúčam prečítať nielen rodičom. Zrozumiteľne a pútavo písané.

papada
01.08.2021 5 z 5

Krásně a srozumitelně napsaná knížka pro rodiče těch nejmenších. Líbí se mi, že informace jsou podloženy nejnovějšími výzkumy a odborné věci jsou podány čtivě a jasně. Díky knize jsem se přestala negativně dívat na pláč našeho neodložitelného miminka a začala jsem ho brát jako bonus a vlastně jeho výhodu. Doporučuji všemi deseti.

verden
16.09.2019 5 z 5

Veľmi príjemne a zrozumiteľne napísaná knižka, ktorá sa nesnaží vnútiť "správny" názor, ale prináša často viaceré pohľady na jednotlivé témy. Páčilo sa mi, že často aj v krátkosti opisovali výskumy, ktoré dané tvrdenie potvrdzovali alebo vyvracali. A čo je najlepšie, autorky sú slovenské mamy, ktoré poznajú našu mentalitu a prostredie, v ktorom sme vyrastali my a v ktorom vychovávame naše deti. To sa mi na tejto knihe rátalo najviac a preto som si ju aj kúpila :)