Psychická sebeobrana

Psychická sebeobrana https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348547/bmid_psychicka-sebeobrana-iA2-348547.jpg 3 14 9

První české vydání, které je nicméně na mnoha místech zkráceno. (LordSnape) V ezoterických kruzích velmi slavná kniha poprvé vyšla v roce 1930. Byla jednou z prvních, která pojednává o možném nebezpečí, jemuž se vystavuje ten, kdo se zabývá okultními praktikami. Autorka si uvědomuje, že s danou tematikou úzce souvisí duševní nemoc, a věnuje proto pozornost i rozdílům či souvislostem mezi nimi. Závěrečná část jejího díla se pak podrobně zabývá metodami obrany proti psychickým útokům.... celý text

Leonora
13.12.2020 3 z 5

Je to samozřejmě poplatné době i zaměření autorky na řádovou okultní mystiku... Autorka neustále odbíhá od tématu, k věci je toho v jednotlivých kapitolách poskrovnu, ale to málo je s trochou snahy pochopitelné a s vhodným přizpůsobením i použitelné. Celkově se kniha spíš plácá v popisech útoků, než aby se soustředila na návody k obraně.

Atanone
26.07.2019 4 z 5

Smějeme se, dokud nám neteče do bot.
Některé obranné techniky bohudík fungují. Jako vždy razím heslo, že je lepší být informován, než neinformován.

desert.fox
25.12.2018 4 z 5

Bohužel jediná knížka této autorky, která u nás vyšla. jiné jsou (dle mého mínění) lepší, tato příliš nereprezentuje autorčiny postoje ani dílo.
Ale tož dá se přečíst, ačkoliv má nevěrohodné a příliš křesťanské vyznění - a žádnou připomínku či nástřel, že rady lze chápat nedoslovně. I tak si lze z knížky něco odnést.

Kee
27.07.2018

Tuhle knihu je těžké hodnotit hvězdičkami, protože za nějaké pasáže bych sklouzla k jedné a za jiné zas dala víc. Nechci Psychickou sebeobranu házet do odpadu, jelikož vím, že byla napsaná v roce 1930 a z hlediska vědeckého se psychologie posunula jinam.
Z hlediska esoterního nebo náboženského mi vadila někdy velmi násilná propagace křesťanské víry a - ačkoliv je možné, že jsem si to poněkud přibarvila - vrhání stínu či sklony k démonizování jiných duchovních cest.
Respektuji autorku jako křesťanku, jen mi vadí, že není schopná vystoupit z uvažování "věřte si čemu chcete, ale křesťanství je pravá víra". Tím neosočuji křesťanského čtenáře mého komentáře, pouze tvrdím, že tohle je velice úzkoprsé přemýšlení.
Oceňuji výběr témat, podělení se o vlastní zkušenosti, ale nelíbí se mi poněkud příliš sebejisté vystupování stylu "mám patent na rozum". Je možné, že autorka si byla jistá v kramflecích díky všemu, co zažila, ale na mne to působilo jako prostá domýšlivost.
Asi jsem příliš tvrdá, jenže od tohoto typu knih vyžaduji autorskou pokoru. Duchovno je příliš rozsáhlé a osobní na to, abychom si mysleli, že jej dobře známe.

zaza_3121
24.04.2017 4 z 5

Tuhle knihu četl David Bowie v době největší stíhy v letech 1975-1976. Některé pasáže úsměvné, pár rad si čtenář přeci jen podvědomě odnese :)

hana1984
08.06.2016 3 z 5

stojí za přečtení

bokken
06.04.2015 odpad!

Pobavilo :)

pacik77
04.11.2014 1 z 5

Tady kniha podle mne má vyvolat strach, propagovat křesťanství a v neposlední řadě omlouvat zvěrstva, která se děla např. při honu na čarodějnice. Ale taky se píše rok 1930, co jiného čekat, Silvovu metodu rozhodně ne :)

lara25
11.12.2012 5 z 5

Knihu doporučuju, velice pěkně srozumitelně napsána i s návody jak se v některých případech bránit. Obohacená příběhy. Přišla jsem domů z knihkupectví s radostí, že jsem si koupila tuto knihu, která mne velice zaujala a zjistila jsem, že už jsem si jí jednou koupila, jen v jiné verzi. :-) Kniha je tak poutavě napsána, že jsem si jí koupila nevědomky hned 2 krát. :-D

Dion Fortune
britská, 1890 - 1946