Psychiatry and Pedopsychiatry

Psychiatry and Pedopsychiatry https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331577/bmid_psychiatry-and-pedopsychiatry-Sk1-331577.jpg 5 8 4

Učebnice Psychiatrie a pedopsychiatrie přehledným způsobem zachycuje obor psychiatrie v celé jeho šíři. Na rozdíl od jiných učebnic podrobně zpracovává pedopsychiatrii, což je velmi důležité v kontextu osamostatnění této specializace v České republice. Publikace systematicky probírá jednotlivé duševní poruchy z hlediska jejich klinického obrazu, epidemiologie, etiopatogeneze, vyšetřovacích metod, průběhu a léčby. K zajímavým tématům, která nebývají do učebních textů zařazována, a přitom jsou pro klinickou praxi i přehled studentů nezbytná, patří například: • psychiatrická problematika somatických onemocnění a konziliární psychiatrie, • resocializace a komunitní péče, • organizace oboru s návrhem potřebné reformy, • urgentní stavy v psychiatrii. Významným prvkem učebního textu je kapitola o organizaci psychiatrické péče v České republice v současnosti a o připravovaných změnách. Léčba duševně nemocných by se měla z velkých psychiatrických nemocnic, často značně vzdálených bydlišti pacientů, stále více přesouvat do jejich přirozeného životního a společenského prostředí. Stejně tak autoři podrobně rozpracovali kapitolu o jednotlivých způsobech psychoterapie, která se někdy v klinické praxi obtížně prosazuje proti rychlé a levné farmakoterapii.... celý text

karaliene
10.03.2022 5 z 5

Se vším níže napsaným souhlasím. (Dětským) klinickým psychologům však doporučuji ještě nad rámec Dětskou a adolescentní psychiatrii, která se určitým problémům věnuje jinak a neméně dobře.

haki34
16.08.2020 5 z 5

čtu a budu číst ještě dlouho. Napsaná velmi hezky a "polopatě", vše logicky navazuje, definice psané hladce a dobře se pamatují...doporučuji

hu_87
22.07.2020 5 z 5

Poctivě a kvalitně zpracovaná bichle plná informací, které tzv. drží krok s dobou (nejnovější informace, podtržené kazuistikami) a tak je vhodné tuto knihu využít klidně i jako rozšiřující materiál těm, kteří holdují psychiatrii/klinické psychologii.
Ovšem jednu věc si nedovolím nevytknout a to je kapitola o poruchách osobnosti. Je škoda, že se jim autoři věnují jen stručně a okrajově, bez jednotlivých kazuistik, které jsou v knize jinak obsaženy celkem solidně.

knedlik
28.01.2016 5 z 5

Dobře zpracovaná učebnice psychiatrie. Přehledná, dostatečně obsáhlá, uvádí evropské i americké klasifikace, doplněná o užitečné kazuistiky, (které podstatně zpříjemňují a usnadňují učení dané problematiky). V příslušném žánru tedy hodnotím pěti.

psychiatrie učebnice vysokých škol, skripta

Autoři knihy

Michal Hrdlička