Psohlavci

Koupit

Knihu vydal vlastním nákladem J.Otto pro Městskou ženskou školu průmyslovou v Karlíně v omezeném nákladu. Škola ji odměňovala své žáky i příznivce. Na Deskách bylo vytištěno jméno obdarovaného (Anna Vaňková).

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289835/psohlavci-xx8-289835.jpeg 3.7332
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Ottovo nakladatelství - J. Otto

Kniha Psohlavci

Pozde

Veliké a příjemné překvapení. Ze školy jsem si odnesla dojem, že to bude usedlá a stará historie psaná nudným a školometským způsobem. No, nemohla jsem se mýlit víc. Knížka je psaná krásnou češtinou; líčení smutných událostí mě fakt nenechalo chladnou a postavy ze stránek přímo vyskakovaly - tak byly hmotné. Překvapil mě i lehký nástin erotiky. Dialogy v chodském nářečí chvíli trápily, ale brzy jsem si zvykla. Určitě si přečtu další Jiráskovy knížky (bože, buď stárnu nebo moudřím nebo obojí :))))).

Pavelpi

Knihu jsem četl někdy v šesté třídě a vím,že jsem jí tehdy nedočetl,protože jsem měl problém s chodským nářečím.Dal jsem se do ní v rámci Výzvy.A je zajímavé,že teď mi to už nevadilo.Jirásek je prostě jednička v tomhle žánru a tentokrát jsem knihu dočetl až do konce a líbila se mi.Dávám plný počet bodů.

hoho99

O těch, kteří si svoje práva pošlapávat nenechali a byli schopni za ně tvrdě bojovat. O morálce, lsti a bohužel i prohře, která ze zkrátka občas stane. Doporučuji.

Kuža007
14.07.2018

Psohlavci patří k Jiráskovým nejlepším dílům s pobělohorskou tématikou. Jsou daleko napínavější a čtivější než román Temno.

Wattpad.knihy
31.05.2018

Dokonalé!

plqa
18.05.2018

Čekal jsem že to bude nudná kniha. Ale nakonec tak nudná nebyla.

niki-chan
16.05.2018

Velmi zajímavý příběh o Chodech a jejich nezdolne vůli. Ze začátku chvíli trvá zvyknout si na jazyk, ale to se po pár stránkách změní. Opravdu skvěle bylo přiblížení postav a jejich pohnutek. Chápu, proč si autor vybral toto téma.

Marekh
07.04.2018