Psí vycházky 1 : Pražský ring

Psí vycházky 1 : Pražský ring https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167390/bmid_psi-vychazky-1-prazsky-ring-4Z1-167390.jpg 5 5 1

Projdeme se po takzvaném pražském ringu, který tvoří několik na sebe navazujících ulic a náměstí, kde kdysi probíhaly hradby obklopující Staré Město. Psí vycházky vznikly původně pro čtenáře internetového periodika Neviditelný pes, kam autor od konce devadesátých let pravidelně psával články o moderní architektuře. Z vycházky pro čtenáře se stala tradice a pro tyto akce se vžil název Psí vycházky. V této první Psí vycházce po pražském ringu projdeme Revoluční ulicí, náměstím Republiky, ulicí Na Příkopě, ulicí 28. října, Jungmannovým náměstím a Národní třídou. Zastavíme se jen u domů a paláců relativně nových - tedy z období zhruba od druhé poloviny 19. století do současnosti. Seznámíme se s jejich vznikem, tvůrci a jejich osudy.... celý text

Jordanka9
26.02.2024 5 z 5

Velmi zajímavé čtení,
pana Ing. Zdeňka Lukeše jsem si oblíbila v jeho pořadech s Markétou Ševčíkovou vysílaných na ČR plus, zaujal i na přednášce o architektu Adolfu Loosovi v Karlových Varech.
Prahu a její architekturu miluji, díky panu Lukešovi se dívám na fasády domů i ve vyšších patrech než jen v přízemí!
Již mám za sebou Psí vycházky 4 a 6, chystám se na 2. Rozhodně doporučuji i těm, co se nikdy o architekturu nezajímali - v knížečkách formátu do kapsy jsou mapky tras vycházek a bohatý fotografický aparát. Při čtení vás autor nutí zamyslet se nad smutnými osudy některých krásných domů, nad jeho sarkastickými poznámkami (v závorce ) se i zasmějete.