Psí poslání

Psí poslání https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170581/psi-poslani-170581.jpg 5 1343 426

Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech a aby mohl čím dál tím lépe chápat člověka. I hlavní hrdina knihy se na svět vrací znovu a znovu. Jeho první pokus dopadá tragicky. Potom hledá smysl života jako neposedný retrívr malého chlapce Ethana. Ani tahle pokus nemá dlouhé trvání. Když se narodí znovu, nosí v srdci jediné přání – znovu spatřit Ethana, kterého nadevše miluje…... celý text

Literatura světová , Romány , Příroda, zvířata

Vydáno: , Ikar (ČR)

A Dog's Purpose , 2010

Lasi808
Lasi808
13.08.2019 4 z 5

Moc hezká kniha, kterou všichni milovníci zvířat, zvláště pak psů, ocení :-) Dokonale demonstruje oddanost a inteligenci psů. Na konci knihy jsem chtěla být přesvědčená o tom, že stále nové a nové životy nejsou jen "román", ale skutečnost. A že ten můj miláček se jednou zase někde narodí :-)

klaraj093
klaraj093
12.08.2019 4 z 5

Viděla jsem první film a teď četla knihu. Film ve mě zanechal hlubší pocity než kniha. Nebyla špatná, četla se poměrně rychle.. Ale i tak..Jsem zkrátka spíš na thrillery..

TerinkaV13
TerinkaV13
13.07.2019 5 z 5

Nádherná, citlivá knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem a několikrát se rozbrečela. Autor dokonale a s humorem vystihl smýšlení a cítění psa. Můžu říct, že to byla jedna s nejkrásnějších a nejsilnějších knížek, které jsem četla a věřím, že každý, kdo miluje psy, si tuhle knihu zamiluje.

Allys
Allys
04.07.2019 5 z 5

Úžasná kniha pre všetkých milovníkov našich štvornohých kamarátov. Miestami som sa smiala, miestami plakala (a to sa mi pri žiadnej knihe ešte nestalo), kniha je písaná tak, aby vzbudila silné emócie. Dojímavé rozprávanie z pohľadu psíka je podané krásne a aj vďaka tejto knihe som zase o trochu viac pochopila toho môjho :-) Je to pútavý a poučný príbeh, ktorý si určite ešte niekedy prečítam. Určite však odporúčam najskôr si prečítať knihu a až potom pozrieť film, ktorý bol síce taktiež krásny, ale miestami dosť odlišný.

Steiniglovka
Steiniglovka
03.07.2019 5 z 5

Oddychové čtení,při kterém jsem se vážně nahlas zasmála. Jakoby autor skutečně žil život psa a věděl co a jak psi prožívají,jak uvažují a co cítí :) za mě moc milá knížka. Do dalších dílů se nepohrnu hned,ale určitě k nim jednou dojdu... :)

Arev122
Arev122
18.06.2019 5 z 5

Film jsem neviděla, ale příběh koloběhu života z pohledu psí duše je napsán mile, humorně a velmi citlivě. Hezké počtení-doporučuji.

L.K.8.B
L.K.8.B
02.06.2019

Na tuhle knížku jsem se hodně těšil, protože po shlédnutí filmu jsem jsi byl téměř jistý, že knížka bude neodolatelná. Bohužel, jak jsem se dostal asi do poloviny knihy, zjistil jsem, že se mi začínají kazit vzpomínky na film. Takže bych opravdu výjimečně doporučil radši film, protože je více emotivní a zábavnější.

Adél784
Adél784
29.05.2019 5 z 5

Krásná knížka, momentálně se chystám na Psí domov, zatím jsem viděla jen film a byl super.:-)

Skippi16
Skippi16
27.05.2019 5 z 5

Souhlasím s komentem pod sebou, tohle by měla být povinná četba pejskařů. Naprosto nádherný příbeh, plný emocí, citů, lásky a opravdové věrnosti...

Vik40
Vik40
11.05.2019 4 z 5

Dobře, opravdu dobře se čte. Skoro se mi chce napsat, že by kniha měla patřit mezi " povinnou literaturu" všem pejskařům. Dynamické, dojemné, laskavé a promyšlené.

Rossel
Rossel
06.05.2019 4 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek a nezklamala. Humorný a dojemný příběh nádherné psí duše, která především bezpodmínečně miluje "svého chlapce". Občas se vyskytly ne úplně záživné pasáže, za to hvězda dolů, ale jinak to bylo příjemné pohlazení (nejen) pro milovníky psů.

Pedias
Pedias
02.05.2019 5 z 5

Dlouho jsem nečetla něco tak dojemného ♥ Krom prvního příběhu jsem všechny obrečela.
Můžu doporučit nejen pejskářům :)

Janixa
Janixa
26.04.2019 5 z 5

Co dodat, kdo má doma čtyřnohého kamaráda, tak tuhle knížku musí milovat. Ještěže jsem pořídila všechny díly, hned jsem musela začít číst další. Povedený příběh!

roni24
roni24
18.04.2019 4 z 5

Nádherný příběh o psí duši, která chce jediné - splnit své poslání. Je to krásně napsaný, dojemný a hravý vhled do nitra jednoho psího pána. Všechny pejskaře určitě pohladí a i nepejskaři si zde určitě něco najdou. Myslím si však, že je tato kniha určena hlavně lidem, kteří mají nějakého čtyřnohého kamaráda doma. Zbytku světa to asi jako úžasný příběh nepřijde. Já jsem se zamilovala, smála se, brečela... všechno, co od dobré knihy očekávám. Jednu hvězdu strhávám za nudnější pasáže, které se v knize sem tam objevily.

Sarrah
Sarrah
14.04.2019 3 z 5

Já nevím, nebylo to špatné, ale musím se přiznat, že ke konci už jsem některé věty přeskakovala.

Kočičáci
Kočičáci
08.04.2019 5 z 5

Tak tohle bylo pohlazení na duši. Dojemné vyprávění psíma očima je vpravdě kouzelné. S Baileym prožijeme několik psích životů, kdy každý z nich má nějaké poslání. Ač Bailey vystřídá několik páníčků, které vždycky miluje, tím pravým a jediným v jeho srdci zůstane Ethan.
Silný příběh, plný veselých i smutných příhod nenechá chladným žádného pejskaře (ani milovníka jiných zvířecích duší). Krásné, doporučuji!

takana
takana
06.04.2019 5 z 5

Moc hezká kniha ze psího života.

Sariklen
Sariklen
01.04.2019 5 z 5

Autor ví, jak čtenáře přimět v jedné kapitole ronit slzy dojetí a v následující slzy smíchu. Celý příběh protkává jemným humorem, který dodává knize ještě více na čtivosti. Kniha vás pohltí a nepustí, dokud nedočtete poslední stránku. Nebo alespoň dílčí příběh. Popravdě po dočtení mi víc přichází na mysl možné varianty překladu výrazů, štěkotu a kňučení mého psa do naší řeči. Stejnojmenný film natočený na motivy knihy je jen třešničkou na dortu (moc příjemný, byť samozřejmě v mnohém odlišný od knihy, ale důležité jádro a sdělení zůstává).

vterinka
vterinka
28.03.2019 4 z 5

Kniha je o smyslu života a proč tu psi jsou. Myšlenka je dobrá, ale dost jsem se s knihou trápila.
Třičtvrtina knihy mě absolutně nebavila. Usínala jsem u ní, čekala jsem, co z toho "vyleze", litovala jsem, že jsem si ji vůbec koupila a co hůř, že mám doma i ostatní díly.
Knihu zachránila akční pasáž předposkedního psího života a závěr.

klaudia2722
klaudia2722
20.03.2019 5 z 5

Prekrásna kniha pre milovníkov psov... Kto nikdy nevlastnil psa, ju bude považovať len také oddychové čítanie... Dostala ma hlavne druhá polovica príbehu. Záver bol krásny, ale tak veľmi smutný, že som sa neubránila slzám.