Psí poslání

Psí poslání https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170581/psi-poslani-170581.jpg 5 1345 428

Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech a aby mohl čím dál tím lépe chápat člověka. I hlavní hrdina knihy se na svět vrací znovu a znovu. Jeho první pokus dopadá tragicky. Potom hledá smysl života jako neposedný retrívr malého chlapce Ethana. Ani tahle pokus nemá dlouhé trvání. Když se narodí znovu, nosí v srdci jediné přání – znovu spatřit Ethana, kterého nadevše miluje…... celý text

Literatura světová , Romány , Příroda, zvířata

Vydáno: , Ikar (ČR)

A Dog's Purpose , 2010

Jurfinka
23.07.2021

Krásný příběh, až mi slza ukápla....

M_Kolář
26.05.2021

Kniha Psí poslání vypráví o psí duši, která se opakovaně vrací na zem a zažívá různá dobrodružství. V těchto dobrodružstvích se učí znalosti, které využije k lepšímu poznání lidí.
Během svých životů poznal Ethna, kterého si oblíbí natolik, že se bude každý svůj život snažit se k němu vrátit.

Jestli se mu to podaří to si musíte přečíst sami

Knížka se mi moc líbila nejen proto, že jsem veliký milovník psů.
Příběh byl někdy smutný, šťastný, napínavý, romantický, ale byly i chvíle, kdy jsem byl naštvaný. Prostě mě vtáhla do děje
Psí poslání jsem viděl i jako filmové zpracování a musím říct, že knížka byla lepší(a více emotivní). Knížku všem vřele doporučuji

Malíček
04.05.2021 5 z 5

Skvělá kniha se psím hlavním hrdinou, který se žene za svým posláním. W. Bruce Cameron má naprosto úžasný styl psaní, který člověka vtáhne na začátku a vyplivne na konci. Emocionálně naprosto rozebraného.
Kniha se čte jedním dechem, je svižná, ale s myšlenkou. Příběh psí dušičky je vtipný i smutný zároveň, překvapující i předvídatelný. Vyprávění z pohledu psa pro mě bylo navíc něco nového a určitě to považuji za dobrý krok, protože jen díky tomu je příběh tak skvěle vykreslen.
OBROVSKÉ DOPORUČENÍ! A nemůžu se dočkat, až se pustím do dalších dílů, od kterých očekávám taky naprostou bombu.

Anička2712
02.05.2021

Knížka je o psovi, který když zemře tak se stane jiným psem. Vždy si pamatuje co zažil a co se naučil.Celou dobu hledá svého panička,se kterým byl už i na začátku. Je to úžasná knížka, je docela smutná ale rozhodně doporučuji.

Denca423
30.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Knížka se mi dost líbila ale byla pro mě hodně smutná a nebylo to moc to téma co mě baví a proto mě dost překvapila.
Knizka jedost poutavá a doporučuji skoro všem Myslím si že tato Knížka je dobrá pro dospělé i děti protože by je mohl zaujmout příběh.

Polda20
11.04.2021 5 z 5

Velmi napínavý příběh od začátku do konce. I když je knížka zaměřená převážně na pejskaře i tak ji doporučuji každému, kdo miluje zvířata (koně,kočky...).

Lenka51
29.03.2021 4 z 5

Přestože jsem jednoznačně tým kočka, příběh mě naprosto pohltil a neustále jsem hrabala po kapesnících. Pro mě to byly dva dny plné emocí. Nutně jsem potřebovala vědět, co se bude dít dál. Konec byl naprosto fantastický.

Sofie008
15.03.2021 5 z 5

Nádherná knížka trochu se divím že když jsem četla ten konec že jsem nebrečela tolik jako když jsem o tom říkala kamarádce(•‿•)

esfinge
01.03.2021 5 z 5

Nádherný psí příběh. Přečteno za dva dny a jeden balíček kapesníčků:).

malýčtenář
26.02.2021 5 z 5

Neskutečně poutavě napsaná knížka. Veselá, smutná, ale líbivá. Jako majitelka psa jsem ji přečetla jedním dechem. Více takových odpočinkových knih a svět je hned hezčí.

kikidok
23.02.2021 5 z 5

Strašně milá knížečka, dost oddechová. Myslela jsem si, že to bude hodně k zamyšlení a hodně smutné, ale nakonec to byla milá oddechovka, kterou by si každý majitel psa měl přečíst. Začala jsem se na svého psa prostě dívat jinak, přestavovala jsem si jak pokaždé když něco dělá něco říká. Skvělé, ale asi si nemám potřebu přečíst další díl.

Luccy24
16.01.2021 5 z 5

Úžasný, krásný příběh, jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla a zároveň nejemotivnější kniha, se kterou jsem se kdy setkala.

janasim
13.01.2021 5 z 5

Přestože mám psy velmi ráda (samozřejmě hlavně toho mého), čtení této knihy jsem odkládala, protože mazlit se s nimi a číst o nich je něco úplně jiného. Myslela jsem si, že se budu nudit. Teď toho lituji. Toto je jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla. Málo kde dostanete tolik laskovosti, lásky, něhy, odvahy, ale i smutku a to bez přehnaného patosu. Tuto knihu potřebuju mít v knihovně, potřebuji si jí znovu přečíst a opět přemýšlet o zajímavé myšlence, kterou nám autor tak bravurně podal.

sandratea
13.01.2021 5 z 5

Krásná odpočinková četba.

Annkag
07.01.2021 5 z 5

Už hrozně dlouho se mi nestalo že jsem přečetla knížku za jeden den.
Bolo to niečo tak neskutečně nádherné,tak dojemné, úsměvné... plné lásky,elánu,nespútanej lásky.
Ale i bolesti a smutku.Bolo to čítanie při kterém se smějete a pláčete...
Při zatvorení knížky po přečtení poslední stránky máte chuť si ju přečíst znovu.
Som nadšená že jsem si ji přečetla.

Bethanee
05.01.2021 5 z 5

Originální úhel pohledu na život psa. V reinkarnaci nevěřím, ale v této knize mi to vůbec nevadilo, právě naopak. Krásná odpočinková četba.

Zuzanka45
12.12.2020 5 z 5

Nádherné, dojemné, vtipné, radostné čtení. Kniha ve mně vyvolala nezapomenutelné pocity. Krásně napsané. Přečteno jedním dechem.
Tuto knihu doporučuji všem milovníkům psů!! Všechno skvěle popsané a já mám hned jiný (vtipný) pohled na mé pejsky.

Nunee
06.12.2020 5 z 5

Uf.... Tohle je jedna z nejkrásnějších knih, které jsem četla a určitě si ji přečtu ještě mnohokrát, stala se z ní má srdcovka, ke které se budu vracet. Jsem toho plná a to se mi už dlouho nestalo, aby ve mně kniha zanechala záplavu emocí. Plakala jsem u četby smutkem, plakala radostí a plakala jsem dojetím. :')
Ihned po vstřebání emocí jsem se vrhla na druhý díl "Psí cesta".

vassovka
27.11.2020

Nejlepší kniha, co jsem kdy četla! Krásně napsané, je to čtivé a ukazuje pohled pejska na svět okolo něj a páníčci určité přehodnotí potřeby vlastní a pejska :) Věřím , že každého pejskaře i nepejskaře chytne za srdce!

Charmedka
18.11.2020 3 z 5

Psí poslání je podle mě naprostá povinnost pro pejskaře, neskutečně milý a dojemný příběh. Tím, že je knížka vyprávěna právě z pohledu psa, tak působí úplně bezelstně, upřímně a vlastně i komicky, jelikož pes nechápe všechny lidské myšlenky a všemu se učí.