Psí poslání

Psí poslání https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170581/psi-poslani-170581.jpg 5 1345 428

Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech a aby mohl čím dál tím lépe chápat člověka. I hlavní hrdina knihy se na svět vrací znovu a znovu. Jeho první pokus dopadá tragicky. Potom hledá smysl života jako neposedný retrívr malého chlapce Ethana. Ani tahle pokus nemá dlouhé trvání. Když se narodí znovu, nosí v srdci jediné přání – znovu spatřit Ethana, kterého nadevše miluje…... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Dog's Purpose , 2010

a304
25.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Srdce v kleštích, když nás dostihne ztráta. Autor podává záchranou ruku, před pádem do propasti deprese. Dlouhodobá negace aktivuje buňky nemoci, projdeme-li osm bran, není návratu. Lehkomyslně přehlížíme důsledky svých rozhodnutí...
Cítíme, že lásce není třeba se učit, víme, že je, ale neplýtváme s ní, ale naopak: chorobně "šetříme". Máme přece rozum a víme, jakou má nesmírnou hodnotu.

Pes takový rozum nemá a proto ji infekčně předává a láska se množí, vrací se, kupodivu neubývá...! Sebevětší bankovní konto bez lásky, štěstí nezaručí. Co má pravou hodnotu?
Knihu i film doporučuji, moooc pěkné.
Spisovatel věří, že smrtí láska nekončí, i když je to neuvěřitelné.

Sabča817
21.05.2022 5 z 5

Zajímavě napsané z pohledu psa. Velice čtivé a bohužel taky smutné. Nejvíc mě dostal příběh Baileyho.

kalache
24.04.2022 4 z 5

...od přečtení této knihy se budu na psy dívat s určitým podezřením...

E.T.007
19.04.2022 5 z 5

Nádherný príbeh! Aj som sa zasmiala, aj som si poplakala... Čítať ho bol pre mňa príjemný zážitok - verím, že to takto v tej psej hlavičke funguje. Lebo pri svojej štvornohej priateľke mám neraz pocit, že jej v hlavičke kadečo víri a že keby vedela rozprávať, tak by sme si parádne pokecali.
Niekedy z jej neverbálnych prejavov usudzujem, čo sa v jej mysli odohráva, a tak s ňou slovne veselo komunikujem a ona mi odpovedá svojím vlastným spôsobom - vrtením chvosta, brechaním, nedočkavým kňučaním, keď sa teší na výlet a zdá sa jej, že sa príliš dlho balím, lebo veď ona má bačkorky obuté, kabát si tiež nikdy nevyzlieka, tak je vychystaná za sekundu, no nie? Alebo keď jej dohováram, že niečo robiť nesmie, tak odvracia pohľad a neraz i celú hlavu, lebo sa jej najskôr nechce počúvať výčitky...
Sú to proste úžasné stvorenia, ktoré dokážu milovať absolútne nezištne.

Gweny
08.04.2022 5 z 5

Nevěřila jsem, že by mne mohla kniha takhle chytit za srdce, ale stalo se. Mé vzpomínky na našeho jediného psa jsou stále živé i 11 let od chvíle, kdy jsme o něho přišli. Není proto divu, že mě kniha nejednou dovedla k tomu, že po mých tvářích stékaly slzy.
Kniha je psaná krásným jazykem, mnohdy se člověk i zasměje, hlavně když má náš vypravěč připomínky ke kočičímu životu.
Autorovi se povedlo srdceryvné dílo, které si zaslouží obdiv. Člověk se neztrácí v ději, i když po prvních stránkách přichází první šok a člověk se pak bojí každé více vyhrocené situace. Vlastně jsem vydržela být v napětí od začátku do konce a to se mi už dlouho nestalo.
Druhý díl mám doma též, ale dám si čas, než ho otevřu. Rány po našem psíkovi se otevřely a teď se budou opět pomalinku hojit.

janka2000
03.04.2022 5 z 5

Přestože styl psaní nebyl úplně můj šálek kávy, knihu jsem přečetla celou a dost mě nadchla nakonec i ta forma. Několik životů našeho hlavního hrdiny (psa) nám ukazuje, že i pes má svůj životní smysl, své poslání.

Áža707
27.03.2022 5 z 5

Příběh se čte neuvěřitelně dobře. Setkáváme se s pejskem, který nás bude provázet celou knihou. Pejsek se narodí a zažívá určitá dobrodružství a pak když nadejde jeho čas, tak neumře, ale reinkarnuje se do jiného psa a žije další život ve kterém hledá své poslání. V jeho hlavě a srdci mu hlavně utkvěje jeho páníček Ethan a tak své poslání spatřuje v tom, že by ho měl znovu najít.

Vše je v knize popsáno naprosto dokonale a v některých situacích jsem přesně viděla psy, který mým životem nějak prošly. Strašně se mi líbí styl psaní, že je vše popsáno z pohledu psa a hledá si v tom svou vlastní logiku, která se může lišit od lidské.

Setkáváme se zde s mnoho hodnými lidmi, kteří se snaží pejskům jakoliv pomoci, ale najdeme zde i přesný opak. Člověka, co hodí po psu bouchací kuličky, nebo se o psa neumí a nechce postarat. A v tom bych řekla, že je poslání této knihy, aby pejsci měli co nejvíce hodných a starostlivých lidí ve svém životě. Takže prosím, buďte na ty nevinné tváře hodní!

Pro mě kniha byla hodně emotivní, protože od dětství vyrůstám s psy a vím, jak těžké bylo se nějakého vzdát. Sama momentálně mám pejska z útulku a ať už má za sebou cokoliv, věřím, že u nás bude mít spokojený a šťastný život.

Knihu bych doporučila všem milovníkům pejsků a celkově zvířat, protože tohle skvělé nahlédnutí do duše němé tváře.

⭐ 5/5

Han-nah
10.03.2022 5 z 5

Bezedná láska a oddanost k páníčkovi - to je psí poslání. Filmové zpracování nebylo špatné, ale čtením knihy jsem se vracela ve vzpomínkách k pejskovi, kterého si teta vzala jako útulkáče. Dostali jsme ho na hlídání a z týdne bylo najednou krásných 10 let. Kolikrát jsem musela pro slzy přestat číst. Krabice kapesníků při ruce nutností. Oni pro nás žijí, lumpačí, ale vše předčí milovat nás, být s námi šťastný, ale cítí i naši bolest a vlhkým jazýčkem otírají naše slzy. Jak v knize, tak v realitě je bolestivé, když svého miláčka hladíte na chladném stole. Poslední pohled a velký smutek.
Bailey a jeho duše. A zase se narodil jako štěně, začínat odznovu, ale s tím, že je mu dáno pamatovat si minulý život. Až po prožití několika životů, vším, čím si prošel, přece došel k poznání. Nastal čas, že splnil své poslání.
Děkuji autorovi za tuto nádhernou , velice emotivní knihu.

maryska09
08.02.2022 5 z 5

Krásně napsaná kniha, která mě oslovila, ačkoli nejsem nijak velký pejskař. Putování psí duše je dojemné a věřím i celé oddanosti psího plemena. Doporučuju milovníkům zvířat i dobře napsaných příběhů.

Verčule88
02.02.2022 5 z 5

Kniha je velmi pěkně napsaná, vtáhne čtenáře do děje. Až se z Vás, jakožto dvojnožce, stane čtyřnohý přítel. Doporučuji nejen mikovníkům psů.

Karoll_ina
02.02.2022 5 z 5

Krásná kniha pro milovníky psů, sice v určitých částech neudržíte slzy, ale samotný příběh to přebije a člověk si uvědomí co v psovi má. Knihu doporučuji všem pejskařům :)

castiglione
25.01.2022 5 z 5

Ještě nikdy se mi nestalo, že by mi nad nějakou knížkou tak tekly slzy...a se vší úctou si dovolím použít autorova slova:
"...a tak mi dovolte poslední velké poděkování, které patří všem, kdo se neúnavně a za cenu obrovských obětí starají o opuštěná a týraná zvířata a pomáhají jim nalézt milující domov. Jste andělé!"
(W. Bruce Cameron - Psí poslání)

Baravara
21.01.2022 5 z 5

Čistá radost, pohlazení po duši. Přečteno jedním dechem.

pat4157
16.01.2022 5 z 5

Zaslouženě vysoké hodnocení. Nádherný příběh. Pohlazení po duši.

Lenka2533
01.01.2022 5 z 5

Tohle je naprosto boží kniha! Krásný a smutný zároveň. Psy miluju, takže jsem si to moc užila. Rozhodně doporučuji každýmu, kdo tyto úžasný bytosti miluje :)

Lena79
10.11.2021 5 z 5

Čekala jsem housku s máslem a místo toho dostala bohatě obloženou bagetu. Tak nějak bych asi přirovnala své pocity po přečtení několika prvních stránek knihy. Víc k tomu nelze dodat.

Klarkare
15.10.2021 5 z 5

Kniha sa mi páčila. Bola výborne napísaná, miestami som sa zasmiala, niekedy som vyronila aj nejakú tú slzičku. Veľmi dojímavý a pútavý príbeh.
Vrelo odporúčam, kniha je ako stvorená pre ľudí, ktorí majú radi zvieratá, špeciálne psy.

18LenkA12
04.10.2021 5 z 5

Krásný dojemný příběh. Je krásné si přečíst jak zvířata vnímají život. Doporučuji všem, co mají rádi zvířata. Příběh jsem prožívala s hlavním hrdinou. Ke konci i pár slz ukáplo.

Ivanule
09.09.2021 5 z 5

Krásný příběh jak pro milovníky psů, setkáváme se zde s psím hrdinou Baileym,kterého takto pojmenuje jeho páníček Ethan...Viděla jsem i filmové zpracování, které bylo také výborné,ale u mě většinou rozhodně vede kniha, a musím říct,že jak film tak i tato kniha mě dokonce i rozbrečeli...Nádherný a povedený příběh!!!!!

Zuzka591
31.08.2021 4 z 5

Nádherný dojemný příběh, hezky napsané. Určitě doporučuji.