Psí poslání

Psí poslání https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324671/bmid_psi-poslani-WRx-324671.jpg 5 1345 428

Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech a aby mohl čím dál tím lépe chápat člověka. I hlavní hrdina knihy se na svět vrací znovu a znovu. Jeho první pokus dopadá tragicky. Potom hledá smysl života jako neposedný retrívr malého chlapce Ethana. Ani tenhle pokus nemá dlouhé trvání. Když se narodí znovu, nosí v srdci jediné přání – znovu spatřit Ethana, kterého nadevše miluje…... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Dog's Purpose , 2010

Mikindada
20.02.2020 5 z 5

Miluju, tuhle knihu opravdu miluju a je to krasny, srdceryvny pribeh o psech, stvorenich, ktere maji radsi cloveka nez sebe sameho. Knizka se cte sama.

andrea7191
19.02.2020 4 z 5

Po shlédnutí filmu, jsem si to prostě musela přečíst a jedno je jasné.... kniha je kniha... a to dobrá.

DK197
18.02.2020 4 z 5

AUDIOKNIHA: Už je to dlouho, co jsem viděla film, takže mi podobnost s knížkou trošku uniká, ale literární podoba se mi moc líbila. Bylo to milé vyprávění ze zvířecího pohledu a svým způsobem i velmi originální. Rozhodně se někdy chystám i na další díly, ačkoli chápu, že někomu to může přijít zbytečně naivní, až neuvěřitelné. Proto ubírám z plného počtu na čtyři hvězdičky. Na druhou stranu si nedovedu představit vhodnější konec - tudíž za mě ano.

simona6335
09.02.2020 4 z 5

Knížka trochu naivní, ale krásně jednoduše napsána. Líbi se mi příběh psa, který putuje duši. Příběhy jdou vesele, ale i smutné, každého pejskare si najde.

p.pavlina
01.02.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, ale do dokonalosti jí ještě něco scházelo. Byla psaná velmi jednoduchým stylem, který ne každému vyhovuje. Ale děj byl velmi zajímavý a místy i smutný.

Kopretina
16.01.2020 4 z 5

Velmi skepticky jsem četla tuto knihu, protože nemám ráda témata minulých životů, převtělování apod. Kniha mě přesto dostala a zhltla jsem ji jedním dechem. Naivní, romantická, bezelstná. A navíc mi v něčem otevřela oči.

Tedíkpikolík
15.01.2020 5 z 5

Asi už stárnu. Krásná knížka. A vůbec mi nevadí že je naivní, přikrášlená a vůbec kýčovitá. Jasných pět hvězd.

RostislavPr.
12.01.2020 5 z 5

Moc nečtu ale tato knížka se mi velmi líbí. Jelikož vlastním psi tak se mi líbí představa, že pejsek jakoby nikdy neumře jen jeho schránka. Opravdu tuto knihu doporučuji.

kuky921
26.11.2019 5 z 5

Velmi příjemné čtení pro milovníky chlupatých kamarádů. Knížka se moc pěkně čte.

barbora5337
16.11.2019 5 z 5

Pro mě je to kniha - jeden dech. Četla se mi krásně, nemohla jsem se odtrhnout. Nádherná myšlenka, nádherně napsáno. Četla jsem jí v době, kdy mi zemřel můj první pes. Tato kniha mi okamžitě vnukla myšlenku: ,,Kde a u koho asi teď náš Yorik je??" A z poloviny mne tato kniha zbavila bolesti u srdce, protože, možná jsem blázen, ale já v to věřím.. Věřím, že každý pes má na světě nějaké poslání. Věřím, že pes, kterého si domů přinesete jako malou kuličku, je u Vás právě z nějakého důvodu a že díky jemu např. odbouráte svůj strach z něčeho, nebo snad najdete lásku, či se Vám alespoň konečně podaří zhubnout :-) Knihu doporučuji všem milovníkům psů, ale i těm, kteří psa nemají... Možná si ho po přečtení pořídíte :-) Ovšem film je úplně jiný příběh a mě osobně velmi zklamal.

Anna27
10.11.2019 5 z 5

Jeden z nejkrásnějších příběhů, co jsem četla a později i viděla. Nádherná myšlenka a zpracování. Tahle kniha potěší jak děti tak dospělé.

Sarah11
10.11.2019 5 z 5

Tak tohle mi zlomilo srdce. A pak ho zase složilo. A pak ho zase rozbilo na milion kousků...
Tahle knížka má všechno. Je zábavná, srdcervoucí a svým způsobem i poučná. Jednou vám budou cukat koutky nad tím, co to psisko zase vyvedlo, podruhé se budete snažit zadržet slzy. A věřte mi, že je nezadržíte.
Kniha není psaná způsobem, jak si lidi myslí, že se psi budou chovat a jednat, ale tak, že máte opravdu pocit, že jste se alespoň na jeden den sami stali psem. Náš hlavní psí hrdina spoustě věcem nerozumí a jeho přemýšlení je mnohdy až hloupě jednoduché, ale vy si celou dobu říkáte, sakra, jo, takhle přesně by se můj pes taky zachoval.
Film byl také skvělý, ale v mnoha ohledech úplně jiný. Nicméně obě zpracování jsou úžasná a každé má to své.
Smekám před autorem svůj pomyslný klobouk za autentičnost a doporučuji všem, i když nejste majitelem psa a i když, jako já, preferujete spíše kočičí kamarády.

verunka93
08.11.2019 5 z 5

Nejprve jsem viděla film a až potom jsem si přečetla knihu. Velmi hezký příběh o přátelství mezi psem a člověkem. Příběh chytne za srdce a u čtení nechybí ani slzy. Doporučuji.

katallinka
26.10.2019 5 z 5

Nádherný příběh. Film jsem probrečela, ale knížka mi připadala mnohem lepší.

NiklMint
30.09.2019

Tuhle knížku jsem si oblíbila. Viděla jsem i film a nechyběly slzy. Sice se mi víc líbil film, ale somozdřemně, že knížka byla taky moc pěkná. Moc se mi líbilo, že Bailey (pes) se narodil znova, a nebo pohled psa na svět taky jeho pocity štěstí, bezmoci atd... hodně jsem se do toho vžila, což se mi tak moc nestává. Upřímně ani nevím co psát, protože se mi to líbilo hodně, ale věc, která se mi nelíbila tak byli věci, které tam být ani nemuseli. Jinak tuhle knížku bych doporučila všem kdo milují zvířata a myslím si, že si jí zase někdy přečtu.

lightka
30.09.2019 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film, ale bylo mi jasné, že si musím přečíst i knihu - vlastně celou sérii. Nejradostnější scény mi vyvolali slzičky v očích a nechyběl ani smích.

Pralev
19.09.2019 5 z 5

Úžasná kniha. Film mi překvapivě přišel lepší (a to nemůže říct člověk často) a ještě hřejivější, ale knižní předloha nezůstává o moc pozadu. Chtěl bych strhnout jednu hvězdičku za ty explicitní popisy uspávání psů na veterině, to si přece jen autor mohl odpustit (nebo to tam mít jen jednou) - pro člověka, co měl sám psa, je to fakt drsné... Ale nemůžu, ta kniha si to plné hodnocení zaslouží a jsem si dost jistý, že si ji v budoucnu budu chtít přečíst znovu.

Mirin1349
10.09.2019 5 z 5

Na film jsem záměrně nešla, protože mi bylo jasné, že to bude dojemné. Když jsem ale viděla knížku v knihovně, tak jsem se rozhodla, že to zkusím. No a zážitek ze čtení? To se nedá popsat, musí se to přečíst. Je nádherná, vtipná, často smutná. Ač sama pejska nemám, tak věřím, že vykresluje opravdu věrně, jak hluboké přátelství zvířete a člověka může být.

Sarriii
08.09.2019 5 z 5

Super :) Krásný,milý, smutný i dojemný. Kniha mě moc bavila a jsem ráda, že sem ji přečetla

domihruzkova
02.09.2019 5 z 5

Krásný příběh o přátelství mezi člověkem a psem ♥

psi zfilmováno příběhy o psech člověk a pes převtělování

W. Bruce Cameron
americká, 1960