Psí poslání

Psí poslání https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324671/bmid_psi-poslani-WRx-324671.jpg 5 1343 426

Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech a aby mohl čím dál tím lépe chápat člověka. I hlavní hrdina knihy se na svět vrací znovu a znovu. Jeho první pokus dopadá tragicky. Potom hledá smysl života jako neposedný retrívr malého chlapce Ethana. Ani tenhle pokus nemá dlouhé trvání. Když se narodí znovu, nosí v srdci jediné přání – znovu spatřit Ethana, kterého nadevše miluje…... celý text

Literatura světová , Romány , Příroda, zvířata

Vydáno: , Ikar (ČR)

A Dog's Purpose , 2010

Tucaka
Tucaka
24.06.2017 5 z 5

Nejhezčí a nejdojemnější příběh, který jsem kdy četla. Přestože nejsem taková citlivka, tohle mě dostalo.

Aniday
Aniday
22.06.2017 5 z 5

na začátku jsem si říkala, že to bude takový průměr... zhruba ve druhé třetině jsem příběh začala prožívat a teď na konci tu sedím uplakaná jak už dlouho ne... krásné psí vyprávění opravdu 8)

janii0943
janii0943
22.06.2017 4 z 5

Pro mě, jako milovníka psů byla knížka plná emocí, slz ale i smíchu. Krásné podání toho, jak svět vidí psi (kéž by to tak bylo) :)

Martooni
Martooni
21.06.2017 5 z 5

Úžasné! Pro pejskaře i nepejskaře! Krásný příběh očima psa, naprostá bomba!

Přiznám se, že jsem nejprve viděla film a pak četla knihu a dobře jsem udělala. Kniha je samozřejmě obsáhlejší a od filmu se liší. A upřímně konec se mi více libil u filmu.

Ale těším se na druhý díl, jen si říkám, jaký to má smysl, když je Ethan po smrti? Nežil Bailey jen pro Ethana? Doufám, že mne druhý díl nezklame. Moc Baileymu fandím!
Psi jsou moje láska!

simonka0400
simonka0400
20.06.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Získala jsem jiný názor na pejsky. Kniha byla pro mne velmi dojemná (za každou kapitolou jsem brečela). Doporučuji všem kdo má u doma zvířecí dušičku.

Niannie
Niannie
20.06.2017 5 z 5

Krásná odpočinková kniha, kterou jsem četla cestou do/z práce a vždycky si přála ať cesta trvá déle. Několikrát jsem měla na krajíčku a na str. 153 jsem to už nevydržela a začaly mi v autobuse téct slzy... úžasně napsáno. Doporučuji!
Teď stahuju film, tak jsem zvědavá.

monika0356
monika0356
17.06.2017 5 z 5

Milé, dojemné čtení, za mě nádherná knížka s úžasným příběhem.

kachenbooklover
kachenbooklover
16.06.2017 5 z 5

První kniha, u které jsem "ukápla slzičku"=D
Opravdu nádherná kniha, pro pejskaře úplně dokonalá ..a navíc skvěle napsaná !!Co nejdřív si musím přečíst druhý díl !!

martinaandulka
martinaandulka
15.06.2017 5 z 5

Nádherný psí příběh,která psí duše vrací stále znova v jiné psí rase,aby splnila a chránila svého milovaného páníčka a v 2 díle paničku.Proplakala jsem obě knihy:-).

Usignolo
Usignolo
14.06.2017 5 z 5

Po Ženě v kleci Adlera Olsena bylo Psí poslání příjemným oddechem. Milý, poutavý příběh vyprávěný psem, mě několikrát rozplakal. Je to úplně jiný druh čtení. Hlavní, čtyřnohý hrdina vtipně popisuje, jak rozdílné priority mají lidé a zvířata, jak má někdy člověk nelogické uvažování a jak snadno pes pozná, jestli je u hodného nebo zlého páníčka.

Rodaw
Rodaw
09.06.2017 5 z 5

Kniha mého srdce.. to se ani nedá popsat, to se musí prožít :-) Je na vrcholu mých nejmilejších knih společně s Nejtemnější hodinou - ale vlastně ještě nad ní, protože tohle je prostě TA srdeční záležitost, kousek mě.
Jsem vděčná a šťastná, že jsou pejsci součástí mého života. Bez nich nedokážu žít...Celý život se jim budu snažit pomáhat a brát si je z útulku. Pokud je člověk pejskař - srdcem pejskař - tahle knížka míří do srdce. Hluboku a už ji ven nedostanete.
Doporučuji. Moc doporučuji! Nejvíc doporučuji!!!
Ano, je smutná, ale je pravdivá... popisuje i noční můru všech pejskařů - smrt a to vždycky bolí - i když o tom čtete :) Popisuje však i úžasné, čisté a upřímné duše psů - vlastnosti,které lidem většinou chybí a proto jsou pro mě pejsci ty nejvíce šlechetné bytosti na světě...
Takhle knížka je plná života. Skláním se před našimi psími kamarády a ze srdce děkuji za to, že tu s námi jsou, věrní a po našem boku, až do smrti...

DasaN
DasaN
03.06.2017 5 z 5

Krásná kniha o psí lásce, kterou jsem zhltla jedním dechem. No u žádné knihy jsem nebrečela tak často, jako u této.

Damaj
Damaj
02.06.2017 5 z 5

Nádherná kniha, procítěně napsaná. Najednou vím, jaké poslaní měla naše psí holčička a vím, že teď tu někde je a má jiné, třeba ještě důležitější, poslaní, které ji naplňuje, ale stále na nás myslí a má nás v srdíčku jako my ji.

KydlochMoris
KydlochMoris
01.06.2017 5 z 5

Úžasná kniha, poplakala jsem si, ale zároveň jsem se i smála. Dojemný příběh... Autor musí psům rozumět a milovat je, což se v knize projevilo :-)))

Mikako
Mikako
30.05.2017 5 z 5

Nádherná kniha. Tolik krásných emocí ve mě už dlouho žádná nevyvolala. Mnohokrát jsem zjistila, že se při čtení usmívám jako blbeček :-)
Věděla jsem, že příběh je vyprávěný psem a trochu jsem se toho bála, ale je to opravdu něco tak krásného. Člověk při čtení uvěří, že takto psi přemýšlí, prožívají, cítí a touží... Krása!

alka1609
alka1609
27.05.2017 5 z 5

Krásná knížka, jedna z nejlepších, jaké jsem četla. Můžu jen doporučit!

Martnova
Martnova
25.05.2017 5 z 5

Krásný příběh, dojemný i pro zasmání. Přečetla jsem jedním dechem za odpoledne :-) Vřele doporučuji. Opravdu vhodný pro všechny, keří mají vztah ke psům.

marti7729
marti7729
21.05.2017 5 z 5

Naprosto úžasná a dojemná kniha psaná s kapkou naivity, takže je dost autentická a čtenář má pocit, že to opravdu vypráví naivní štěně, které hledá své poslání na světě... Já jako milovník psů a "přechodná stanice" psů v nouzi tleskám ! V knize je naprosto vše proč jsem se do psů zamilovala a proč jsem jim začala pomáhat ikdyž si nade mnou mnoho lidí kroutí hlavou. Knížka osloví snad všechny generace, člověk díky ní změní i trochu pohled na psy a po dočtení poslední věty vám bude furt ležet v hlavě a budete ještě dlouho nad ní přemýšlet. Sama věřím, že psi jsou ti nejvěrnější společníci a že se jednou zase shledáme. Co mě trochu na knize mrzí jak všechny části byly perfektně popsány a zpracovány, tak mi trochu chybělo lepší popis množírny na to jak je to velký problém, zde tomu nebyl připsán žádný důraz, věřím, že by se to dalo lépe zpracovat a věřím, že by mnoho lidí nakonec otevřelo své oči a přestali kupovat zvířata právě tam... Suma sumárum: knížka je na absolutní špici a zařazuji ji ke svým nejoblíbenějším kouskům !

evago
evago
21.05.2017 5 z 5

kniha ve mne vyvolala vzpomínky na naši labradorku....přes slzy jsem nemohla ani číst,úžasná kniha,doporučuji všem pejskařům

michelleczsp
michelleczsp
19.05.2017 5 z 5

Je to nádherná knížka, u které se zasmějete i si trochu pobrečíte. Říkáte si, že jestli se tohle odehrává v psí hlavě, je to opravdu zajímavé. Jak je napsáno na zadní straně je to "Román pro pejskaře", kdo miluje psi, tomu se bude líbit tato kniha. Vtipné, smutné, spádové a kvalitní čtení.

psi zfilmováno příběhy o psech člověk a pes převtělování

W. Bruce Cameron
americká, 1960