Psí poslání

Psí poslání https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216125/mid_psi-poslani-216125.jpg 5 1345 428

Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech...

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: ekniha ? Ikar (ČR)

A Dog's Purpose , 2010

Blaufik
21.03.2017 5 z 5

Všem, kteří knihu ještě nečetli a váhají, zda číst či nikoliv doporučuji jednoznačně ano, určitě si ji přečtěte. Pokud jste pejskař, tak je to snad povinností. Určitě se ale musíte připravit na to, že není moc dobré číst knihu na veřejnosti a nezapomeňte na krabici papírových kapesníčků, budete je určitě potřebovat.

Více v mé recenzi v záložkách.

Kajky

Jedním slovem nádhera!

adevis
20.03.2017 5 z 5

Nemohla jsem se knihy dočkat a řeknu Vám, že je to nejkrásnější, nejvtipnější a zároveň i nedojemnější kniha, jakou jsem kdy četla. Nebrečela jsem, jako všichni, ale na měkko jsem byla. Při čtení mi ležela na klíně naše fenečka, které si teď vážím o to víc a beru ji jinak, než před čtením knihy.
Teď jen počkat na film, až bude v kvalitní verzi a to budu teprve bulet.

Kraken84
20.03.2017 5 z 5

Kniha co chytne za srdce a vyždíme pár slz. Předčila moje očekávání - po zhlédnutí traileru na film. Proč musí být tyhle krásný knížky zároveň i tolik smutný?

Jinak mi zážitek malinko připomínal směs atlasu mraků a dalajlámovy kočky.

makke
20.03.2017 5 z 5

Opět jsem váhala zda čtyři nebo pět hvězdiček, možná jsem očekávala něco víc, ale na druhou stranu jako milá oddechovka na nedělní odpoledne je tato knížka ideální. Čímž své poslání splnila a pět hvězd si zaslouží :-)

Jolina
19.03.2017 5 z 5

Příběh, od kterého jsem zase až tak moc neočekávala...ale ta propojenost příběhů mě dostala...citlivé, okouzlují, zvláště v případě, pokud doma mazlíčka máte...

kusma
17.03.2017 5 z 5

Krásný příběh. Vypravěč je prostě k pomazlení.

Aneta1993
16.03.2017 5 z 5

Krásná knížka moc se mi líbila :-)

Pheonix
13.03.2017 5 z 5

O knize už jsem nějakou chvíli věděla, ale pořád jsem měla na programu si přečíst něco jiného. Poté, co se dostalo do kin filmové zpracování se musím přiznat, že mě to dost nalákalo.
Kniha má úžasnou myšlenku a jelikož jsem pejskař a psy miluji už od mala, tak pro mě některé pasáže byly vyloženě vtipné a úplně sem v některém jednání viděla svého psa :D. O to víc si teď uvědomuji, i když to zní asi absurdně, jak se k němu chovám, jak s ním mluvím a strašně ráda bych taky někdy věděla, na co asi myslí :D. Psí poslání je skvělá kniha a určitě ji doporučuji všem věkovým kategoriím, myslím si, že každý v ní něco hezkého, co ho zahřeje u srdce objeví. Film jsem zatím neviděla, ale stoprocentně se na něj chystám, stejně tak na druhou knihu od autora.

DragonLover
12.03.2017 5 z 5

Myšlenka této knihy je tak nádherná, že ani nemám slov. Při čtení některých částí jsem měla dokonce slzy na krajíčku. Lidi, pokud snad ještě hledáte nějaký důvod, proč milovat psy, tady máte tu nejkrásnější odpověď.

Monyčí
11.03.2017 4 z 5

Kniha je mile, citlivě lehce napsaná. Určitě potěší každého milovníka psů. Ale po velké mediální bublině a chvále jsem zkrátka čekala od příběhu víc. Téma bylo zajímavé, ale vlastně mi to u příběhů méně rozvinutých psů přišlo stále jedno a to samé dokola. Mnohem více mě bavil právě život Ellie, který pro mě byl asi nejlepší z celé knihy. Sečteno podtrženo...kniha bylo hezká, ale nepředčila mé očekávání.

Helenicka
07.03.2017 5 z 5

Nádherné, něžné a láskyplné čtení. Co bych za to dala, kdybych mohla být aspoň den s našimi úžasnými kokřinkami!

Vladísek
07.03.2017 5 z 5

Ač nejsem pejskař a kniha se mi dostala do rukou čistě náhodně, musím přiznat, že se mi moc líbila. Příběh o psí lásce a věrnosti si své čtenáře určitě získá. Jsem sama zvědavá, jak si s tímto námětem poradili filmoví tvůrci u stejnojmenného filmu. Knihu rozhodně doporučuji.

Nicola.k.
05.03.2017 5 z 5

O filmu i knize jsem věděla dlouho, ale nijak jsem to nevnímala. Jak ale vyšla knížka v novém vydání se zlatým retrívrem, tak jsem si jí koupila, jelikož sama mám zlatého retrívra. Potom jsem šla na film do kina, kde jsem snad v kuse brečela. Ten den mi do knihkupectví přišla kniha a ten den jsem ji taky začala číst. Naprosto jsem se do toho zamilovala. Jak film, tak knížka byli výborné a knížka se stala jednou z mých nejoblíbenějších. Začala jsem se díky tomu dívat na svého hafana jinak. Knížka vám dá pohled ze strany vašeho čtyřnohého miláčka a vy vlastně zjistíte, že možná váš pesan taky tak myslí. Každopádně to nikdo neví. Jak u knížky, tak u filmu jsem brečela. A když jsem u knížky nebrečela, tak jsem se u ni přitrouble culila. Nechápu, jak si někteří lidé nemohou vážit tihle čtyřnohých krásných, milých a milujících stvoření. Já jsem se na psy dívala vždycky tak, že cítí věci stejně jako my. Že jim stačí dát pouze lásku a oni jsou nad míru spokojení. A tak si myslím, že by jsme si psů měli vážit. Nechtějí od nás nic jiného, než naši lásku. Dělají nám každý den radost.
Knížka pro mě je snad jedna nejlepší, jakou jsem kdy četla. Doporučuji všem pejskařům. :)

michaela1992
05.03.2017 5 z 5

O knížce jsem se dozvěděla od kamarádky, která mi řekla, že brzy vyjde i ve filmovém zpracování. Tehdy jsem si řekla, že to bude zřejmě dětská záležitost a tuhle knížku nemusím mít přečtenou ještě dnes... To byla zase chyba.. Jakmile se film objevil na plátnech a já uslyšela samé kladné ohlasy, vzala jsem knihu do ruky na 5 dní jsem se s ní nerozloučila a už se taky nikdy neodloučím. Je to ten typ knihy, která je psána tak jednoduše až si řeknete, že tím se přeci zabývat nebudete. Ale je plná emocí, citů, pravdivých příběhů, na jedné stránce se musíte smát nahlas, na druhé vytahujete kapesník a doufáme, že Vaše zarudlé oči nikdo neviděl (a nebo ať to klidně všichni vidí a přečtou si tu knihu taky). Mezi řádky určitě nejednou najdete nejen svého čtyřnohého miláčka, ale určitě i sebe samého.
Ve mně kniha zanechala něco, co nedokážu slovy úplně popsat. Kdykoliv teď jdu po ulici, koukám na na ty čtyřnohé stvoření a přemýšlím, co si tak asi říkají. Knížka by měla zaujmout celé spektrum čtenářů napříč věkovými kategoriemi:).

Corly
03.03.2017 5 z 5

Určitě je to krásný....a hlavně dojemný...a proto na to nemám...už už jsem ji měla v ruce, ale musela jsem ji vrátit...Protože pejsky tak miluju, tak se to číst bojím...ale jen za ten nápad tohle napsat...dávám hvězdičky :-)

acul.p
02.03.2017 5 z 5

Krásná kniha nejen o duši člověka, ale také o duši lidí :) I když nejsem vyloženě pejskař, tak tahle kniha mě opravdu nadchla :)

leny.wood
02.03.2017 5 z 5

V téhle knížce je náznak všeho - toulavost, lidská nenávist, láska, množitelé... A to z pohledu psa. Odtrhnout se bylo nemožné, tak moc se mi dostal příběh pod kůži. Často jsem od čtení vzhlédla a zadívala se na našeho hafana. Donutilo mě to k zamyšlení, nejednou jsem musela sáhnout pro kapesník... Tohle čtení prostě stojí za to a po přečtení poslední věty potvrzuji, že skutečně "Žádný pes tu není jen tak."

Atom128
26.02.2017 5 z 5

Mě je těžké rozbrečet, hodně těžké, ale Psímu poslání se nějak podařilo, že jsem bulil u každé druhé kapitoly. Když zemřel Toby to mě mrzelo, ale teprve jsem knihu začínal a k Tobymu jsem si ani nestihl vyvinout vztah. Avšak když umřel Bailey, hořko těžce jsem udržel slzy, aby mě rodina neviděla brečet nad knihou. Nejlepší bylo, že autor nevynechal i tu špatnou stránku lidského chování k pejskům. Je to hnus, ale nebylo to zidealizované a tak to mám nejradši. Celou dobu jsem neměl nejmenší ponětí, co přijde dál (snad jen to, že daná reinkarnace Baileyho umře). Kdesi jsem četl recenzi a daný člověk psal, že přesně věděl, jak to dopadne. Nemám nejmenší ponětí, jak to mohl vědět. Ten konec... To bylo prostě něco jako BUM, tady máš! Horší než rána do slabin. A skončilo to tak, jak každá kniha má. Jednoduchou větou, která ukončí knihu s nějakým smyslem.
Co mě překvapilo hodně bylo zjištění, že je pokračování! Jinými slovy: Objednáno...
Máte rádi psy? Tahle kniha se vám bude líbit. Žijete s psy celý život a milujete je víc než lidi? Tuhle knihu si zamilujete a nikdy ji nedáte z ruky.

michaela3483
24.02.2017 5 z 5

Na knihu Psí poslání jsem narazila náhodou, vlastně jsem si nejdřív všimla upoutávky na film... A protože psy mám moc ráda a život bez nich si nedovedu představit, knihu jsem musela přečíst.

Čekala jsem trochu něco jiného, ale zklamaná rozhodně nejsem, naopak. Příběh, který vypráví pes, se mi moc líbil.
Kniha se dobře četla a už po první stránce jsem věděla, že ji budu mít v ruce každou volnou chvilku, než budu u konce.

Samozřejmě i slza ukápla a začala jsem přemýšlet, jaké poslání mají naši chlupáči...

Už se těším až se vrhnu na pokračování Psí cesta.