Psí cesta

Psí cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174987/psi-cesta-174987.jpg 5 586 185

Pokračování úspěšné knihy Psí poslání přináší další dobrodružství chundelatého psího kamaráda, který po smrti milovaného páníčka Ethana nachází nový smysl svého bytí po boku jeho vnučky Clarity. Provází ji celým jejím životem jako labrador Buddy, kříženka Molly, miniaturní voříšek Max a nakonec bígl Toby. Je ochráncem, věrným přítelem do nepohody i společníkem ve chvílích nejtěžších. Jeho láska ke Clarity, ale i k ostatním lidem, které na své pouti potkal, je totiž věčná.... celý text

Literatura světová Romány Příběhy
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Dog's Journey , 2011

malýčtenář
10.04.2021 5 z 5

Opět velmi působivý a dojemný příběh o reinkarnaci psího života. Autor opět nezklamal a velmi citlivě nám přibližuje lásku a oddanost našich nejlepších kamarádů. S úsměvem, ale i slzičkou v oku jsem sledovala příběh a musím jen vřele doporučit. Asi kdo nemá psa,nepochopí.

janasim
19.03.2021 5 z 5

Opět jsem dojatá, opět přemýšlím nad tím starouškem, kterého mám u rodičů a který mě doprovázel v době mého dospívání. Příběh je velmi čtivý, plný zajímavých myšlenek, lásky, smutku, bolesti, odvahy, přátelství a věrnosti. Tato kniha by měla být čtena.

Charmedka
26.02.2021 3 z 5

Opět se jedná o velmi dojemný příběh a i když pejsek několikrát v knize umírá, je to vše podáno velmi citlivě a mile. V podstatě W. Bruce Cameron pojímá sérii tak, že my tu nejsme pro pejska, ale on je tu pro nás, což je vlastně svým způsobem pravda, i když myslím, že je to vzájemné. Ta psí láska je upřímná, avšak i hafan tu lásku potřebuje.

Zároveň s knihami sleduji i filmy a jak jsem psala u prvního dílu, pro mě jsou filmy dojemnější, působí na mě více. U filmů vážně brečím, zatímco u knih je mi spíš smutno, ty filmy více proniknou k divákovi.

Annkag
13.01.2021 5 z 5

A znova nádherne dojemné čtení.
Pousmívala jsem se a dojetím znovu plakala.
Úžasný příběh voříška Molly a její paničky CJ.
Život který je nádherný napriek úskalím které k tlukotu srdcí patří.
Konec příběhu bylo jedno slzavé údolí a fandím autorovi v pokračování úžasného psaní.

Evik09
12.01.2021 5 z 5

Nádherná kniha. Mohu jen doporučit milovníkům psů. Už se těším na další díl. Tyhle knihy miluju.

vassovka
09.01.2021 5 z 5

Pokračování Psí cesty a parádní, dojemný a čtivý příběh! Za mě 100%.

Nunee
06.12.2020 5 z 5

A už je to tu zase, jsem zaplavena emocemi. Nádhera. Tento díl je místy až depresivní, čímž ale dává konci tak překrásně dojemný punc, že po přečtení jen sedím a pláču dojetím.
Prosím, nemyslete si, že je tohle jen "doják pro ženský", tohle je podle mě skvost, který musí oslovit každého, kdo má srdce, ať je to kdokoliv.
Vrhám se na třetí díl "Psí slib" a moc se těším :)

Poeta.kno
05.12.2020 4 z 5

Kniha správně určená pro psy a jejich páníčky. Ukazuje nám psí stvoření jako citlivé a chapajici zvíře.

Lucka20
02.11.2020

U tohoto druhého dílu jsem již měla občas chvíle, kdy jsem se musela do čtení nutit, nicméně jsem ráda, že jsem knihu dočetla, konec je velmi emotivní.
Občas mě teda CJ lezla dost na nervy, ale jinak pěkné. Škoda, že ty lidi nevědí, že je to v podstatě pořád jeden a ten samý pejsek.

Lioncz24
11.10.2020 5 z 5

Tato kniha ve mě vyvolalo velký smutek. Jsem to četl když mi umřel Pejsek. Uvědomuji si že náš pes tu byl šťastný a měl krásný život. Pro milovníků psů všem doporučuji

Mikindada
17.08.2020 5 z 5

Nádhera, ani nevím, kolikrát jsem u téhle knížky brečela, ale bylo to opravdu mnohokrát, krásný příběh, který nám opět dá znát, že život bez domácího mazlíčka je zkrátka smutný a neúplný, četlo se samo a místem mě až mrzí, jak to uteklo

Lucuschka
15.06.2020 4 z 5

Dojemná kniha o osudu/osudech našich psích společníků na cestě životem. Doporučuji všem milovníkům psů a nejen jim...

Sarah11
09.06.2020 5 z 5

Tak tohle byla opět naprostá emociální jízda! Smála jsem se, brečela, byla šťastná, naštvaná, bezmocná... Zkrátka jsem všechno prožívala s hlavními hrdiny. Nádherný výlet do psí mysli, kdy máte pocit, jako byste se sami na chvíli stali psem.
CJ i Trent se stali mými oblíbenci, a i když to hlavní hrdinka v životě vůbec neměla jednoduché, byla jsem ráda, že se nevzdávala a nakonec našla odpuštění, smíření a klid.
Psí cesta mi přijde trošku víc zaměřená právě na lidské postavy, ale je naprosto geniálně popsána očima našeho hlavního psího hrdiny. Ocenila jsem, že autor zařadil i jiné motivy - porucha příjmu potravy, canisterapie, psi jako pomocníci při diagnostice rakoviny... Až se nechce věřit, co ti naši chlupáči všechno dokážou.
Tahle kniha je prostě jedno velké pohlazení po duši a i když na konci budete mít na krajíčku, budete cítit zvláštní smíření a uspokojení s tím, že je všechno, jak má být.

Pejuška
30.05.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, čtivá, oddechová, veselá i smutná. Přišla mi o něco smutnější než první díl, ale to jí rozhodně neubralo na kouzlu. Každý, kdo má rád pejsky, bude mít rád i tuhle sérii. Vřele všem doporučuji :-)

blackoutzuzi
11.05.2020 5 z 5

Stejně jako první díl, i tento doporučuji všem pejskařům a také těm, kteří hledají oddechovou knihu, která se čte snadno, má poutavý děj a pohladí po duši :)
A víte co si po přečtení obou dílů uvědomíte? Jak moc je v životě důležitá láska, jak je krásné mít svého vlastního "Baileyho" a že se nejenom my staráme o pejsky - ale také oni se starají o nás :)

Sany124
13.04.2020 5 z 5

Milovníci psů musí milovat stejně jako první díl Psí poslání. :)

Jessybelle
16.03.2020 5 z 5

Shltnuto stylem ještě jednu kapitolu... Na konci mi bylo líto, že jsem si ji nešetřila... Byla to fajn kniha, pěkný psí pohled na život... I slzy mi ukáply... Jsem ráda, že náš psí hrdina našel svůj klid...

Tedíkpikolík
03.03.2020 4 z 5

Ve všech směrech slabší oproti prvnímu dílu, přesto pro mě pořád velmi povedená kniha. Hlavní postavou je tentokrát člověk (CJ) než pes jako tomu bylo u prvního dílu.
Čtyři hvězdy i když jen těsně a s odřeným psím uchem.

barunka2167
01.03.2020 5 z 5

Krásná knížka. Doporučuji pro každého pejskare. Je to hezky napsané z pohledu života psa. Kolikrát když jsem docetla kapitolu jsem si řekla ty jo... Konec i když je smutnější, tak je to tak dobre napsané, že je to vse správně v tom životě.

Aveli
29.02.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila o něco méně než první díl, ale stále je moc povedená. Nejvíc mě na celé sérii zaujal skvělý vtipný popis situací z pohledu psa. Bavil mě i příběh hlavní hrdinky. Jen část, kdy byl pejsek Max mi přišla trochu slabší. Doporučuju zejména všem milovníkům zvířat.

psi posmrtný život příběhy o psech převtělování

W. Bruce Cameron
americká, 1960