Příběh Baileyho

Příběh Baileyho https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434458/bmid_pribeh-baileyho-nsF-434458.png 5 28 3

Psí dobrodružství série

Každý pes má na světě svůj úkol, své poslání. Když se zlatý retrívr Bailey setká s osmiletým Ethanem, rychle přijde na to, jaké je to jeho: hrát si s chlapcem, prozkoumávat statek, na němž tráví léto, a když se Ethanova maminka nedívá, vylízávat dočista Ethanův talíř. Ale Bailey brzy zjistí, že život není vždycky jednoduchý, že někdy se stávají i špatné věci a že může existovat i vyšší poslání než jen chránit chlapce, kterého miluje. Příběh dobrosrdečného retrívra Bayleho z bestselleru Psí poslání přináší nyní jeho autor i malým čtenářům od 8 let.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Pikola

Bailey's Story , 2016

Metla
19.09.2021 5 z 5

„Jakmile auto zastavilo, vyskočil jsem, oběhl dvůr a rychle si označkoval své teritorium pro případ, že by nějací další psi špatně pochopili mou nepřítomnost. Pozdravil jsem klisnu Flare, zaštěkal na černou kočku ve stodole a kachny u rybníka. Pořídily si další hejno kachňat, i když jsem nechápal proč. Zaběhl jsem do lesa, zachytil závan skunka a zase jsem odběhl. Kdyby si chtěl hrát, ví, kde mě najde.“

O něco veselejší, hravější a pro děti stravitelnější díl Psího poslání, než je úvodní „Příběh Ellie“, věnovaný především výcviku a práci německého ovčáka. Stejně jako v předchozí knize sledujeme psíma očima život nejvěrnějšího přítele člověka, tentokrát zlatého retrívra: od nepříjemného startu v množírně, přes utrpení v autě zaparkovaném na slunném místě, po humorné i napínavé zážitky v rodině, u které Bailey najde domov. Autor se snaží svým čtenářům, nejen těm malým, zprostředkovat psí vnímání, dominanci čichových podnětů, způsob myšlení (včetně množství nepochopení a nedorozumění z obou stran) - prim hraje žrádlo, hry, být hodný pes a především celou bytostí podporovat svého páníčka.
Těšila jsem se na večerní předčítání téměř jako moje cácorka, vyřádila jsem se při intonaci emotivních okamžiků, poslouchala z postele vedle sebe smích i vyděšené pištění. Vzácně jsme se shodly hodnotit pěti tlapkami a určitě pořídíme další díl.

KatyM.
06.05.2021 5 z 5

Opět další krásný příběh z Psího poslání. Dětem se kniha moc líbila.

petulkapeta
23.03.2021 5 z 5

Skvely pribeh,detem se moc libil :)

psi příběhy o psech člověk a pes

W. Bruce Cameron
americká, 1960