PS: Miluju tě

Holly a Gerry patří k těm šťastným manželským párům, jimž by každý mohl závidět. Náhle, v jeho třiceti letech, odhalí lékaři u Gerryho rakovinu v konečném stadiu. Holly si vůbec nedokáže život bez Gerryho představit a vlastně si ani nic takového představovat nechce. Jenže Gerry s ní má jiné plány. Pár měsíců po jeho smrti dostane Holly balíček dopisů, které pro ni její manžel sepsal a v nichž ji žádá o splnění nečekaných úkolů. S pomocí těchto dopisů, svých potrhlých kamarádek a milující rodiny, která ji někdy dohání k šílenství, Holly postupně objevuje nový život; život dokonce rozmanitější než ten, který ji osud donutil nechat za sebou. Kniha, mezinárodní bestseller, získala ocenění Passionate Pen Honour za nejromantičtější knihu roku 2004/2005....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/6680/big_ps-miluju-te-mNS-6680.jpg 4.31082

Vydáno: , BB art

PS: I love you, 2004

Kniha PS: Miluju tě

VercaV

Jsem z knihy docela rozpačitá. Špatná nebyla, ale znova si ji už asi nepřečtu. Filmové zpracování jsem viděla několikrát a mám ho moc ráda, ale kniha mě bohužel neoslovila, možná to bylo tím, že je dost jiná.
Bylo to hodně emočně napsáno, bohužel mě Holly často štvala tím, jak myslí pořád jen na sebe a "nepřeje" štěstí svým přátelům. S tím jak se jen litovala a pořád to všem připomínala. Nějak od části, kdy si našla práci se to trochu zlepšilo. Ale i tak pro mě byla kniha čtivá, ze začátku jsem se trochu ztrácela ve množství postav, především její rodiny a kdo je Jack a kdo John.
Knihu hodnotím jako průměr, možná kdybych neměla ráda filmové zpracování víc bych si ji užila.

deniha

Až díky čtenářské výzvě, jsem se rozhodla přečíst si tuto knihu, a přesto, že jsem se na ni těšila, tak se mi četla velmi těžko a hodně dlouho. Víc jak polovinu knihy jsem se vůbec nedokázala ponořit do příběhu a životního postoje/stylu hlavních postav a celkově mi to přišlo až extrémně emočně přeždímané. Naštěstí druhá polovina knihy se spolu s proměnou hlavní postavy konečně dala číst a sem tam mi i vyhnala slzy do očí. Přesto mám raději knihy, které smutek hlavní postavy dokáží vyjádřit v činech jenž ve čtenáři vyvolají požadované emoce, než i to, co nemusí být vyřčené je neustále hlavní postavou omíláno dokola ve skoro každém dialogu. Škoda!

vikaa
13.11.2021

Poprvé jsem knihu četla krátce po tom, co vyšla a byla jsem nadšená. Film se mi líbil taky moc. A teď jsem se rozhodla si v rámci čtenářské výzvy příběh Holly připomenout. Rozhodně jsem nebyla zklamaná, i když původní nadšení už se nekonalo. Nicméně, zápletka je opravdu originální a kniha je čtivě napsaná. Pro ty, co knihu nečetli, rozhodně doporučuji. A ti, co viděli film taky nebudou zklamaní četbou, protože příběh ve filmu a v kině je trochu odlišný.

_Michelle_
11.10.2021

V tomto případě mě více oslovilo filmové zpracování dojemného příběhu o životě po odchodu milovaného člověka. Do knihy jsem se bohužel nemohla začíst, takže jsem ji louskala nepřiměřeně dlouho a dočetla jsem ji vlastně hlavně díky čtenářské výzvě. Je to škoda, protože v námětu knihy jsem viděla velký potenciál.

Evinanyklickova
17.08.2021

kniha mi zlomila srdce. Citlivost, dojetí, láska, bolest. Nádhera, jedním slovem nádhera.

Petik1803
21.03.2021

Krásná kniha, lepší jak film. Dost jsem se u ní nabrečela

LuckyZ
07.02.2021

Krásný příběh o ztrátě a vyrovnávání se s ní a o těžkém hledání nového směru, a také o přátelství a rodině. Krásný i když smutný začátek a sledovani skoro roční proměny hlavní hrdinky. Doporučuji

09.01.2021

Poměrně dlouho jsem knize v duchu dávala pouze tři hvězdičky. Holly mi nebyla nějak zvlášť sympatická, zdála se mi na svůj věk hodně nevyzrálá a prostě celkově nic moc ;-). Navíc jsem měla pocit, že se všechny její kamarádky včetně Holly samotné chovají jako nějaké praštěné puberťačky. A byla jsem překvapená, že se děj odehrává v Irsku - a ne v Americe, kde bych takové chování považovala za víceméně normální ;-). Tohle všechno celému příběhu ubíralo na atraktivnosti, protože zápletka jako taková byla opravdu zajímavá. Postupem času jsem si však na Holly a její přátele docela zvykla, kromě toho se v průběhu těch měsíců, kdy otevírá Gerryho dopisy, její chování přece jen změní a stává se z ní (dalo by se říci) zralá a sebevědomá žena. A to se mi líbilo natolik, že ve svém hodnocení nakonec ještě jednu hvězdičku přidávám :-). Závěr knihy se dal očekávat, ale to k příběhu tohoto typu prostě patří ;-).