PS: Miluju Tě

PS: Miluju Tě https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65106/mid_ps-miluju-te-J3V-65106.jpg 4 1132 243

Holly a Gerry patří k těm šťastným manželským párům, jimž by každý mohl závidět. Náhle, v jeho třiceti letech, odhalí lékaři u Gerryho rakovinu v konečném stadiu. Holly si vůbec nedokáže život bez Gerryho představit a vlastně si ani nic takového představovat nechce. Jenže Gerry s ní má jiné plány. Pár měsíců po jeho smrti dostane Holly balíček dopisů, které pro ni její manžel sepsal a v nichž ji žádá o splnění nečekaných úkolů. S pomocí těchto dopisů, svých potrhlých kamarádek a milující rodiny, která ji někdy dohání k šílenství, Holly postupně objevuje nový život; život dokonce rozmanitější než ten, který ji osud donutil nechat za sebou. Kniha, mezinárodní bestseller, získala ocenění Passionate Pen Honour za nejromantičtější knihu roku 2004/2005.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , BB art

P.S. I love you , 2004

Lucie2
28.07.2018 3 z 5

Musím říct, že se mi mnohem víc líbil film než kniha, což se mi stává málokdy..

Niu
09.07.2018 5 z 5

K přečtení knížky mě zlákal film. A do jisté míry jsem byla ráda, že ten příběh byl trochu jiný. Více se mi líbí kniha. Je plná úvah v hlavě Holly a tomu se neubrání nikdo, pokud prožívá něco podobného, ať se jedná o smrt či jiný důvod odchodu blízkého člověka. I přesto je tam velká spousta vtipných pasáží při rozhovorech se sourozenci a kamarádkami. Moc se mi to líbilo a doporučuju.

iveta3867
12.06.2018 3 z 5

nic světoborného, spíš slabý průměr a klišé nápad..

Raada
08.06.2018 5 z 5

Jediná kniha u které jsem si kdy pobrečela. Mám ráda knihu a film. Je to romanťárna a zároveń oddychovka. Děj je předvídatelný, i tak má své kouzlo.

katka639
03.05.2018 5 z 5

Kniha se moc dobře četla. Příběh je úžasný. Doporučuji.

Adhara
12.04.2018 2 z 5

Tento titul patrí medzi zriedkavé prípady, ktoré na prvých stranách vyzerali omnoho horšie než na konci. Prvé kapitoly kričali naivitou, vytvárali dojem, že autorka si smútok za stratou najbližšej osoby predstavuje ako Hurvínek válku. Našťastie sa postupne ukazovalo, že tá kniha nie je až taká jednostranná, plytká a povrchná, ako spočiatku vyzerala. Vážne myšlienky v nej nehľadajte, no vyvinie sa na znesiteľné čítanie. Kvitujem, že pri konci sa autorka nenechala stiahnuť tradičným a nereálnym klišé a nedoviedla príbeh do predvídateľného konca (hoci ho tak trochu naznačila). Po stránke štylistiky a schopnosti vžiť sa do postáv to ale nie je žiadny skvost. Hrdinka striedala nálady ako ponožky a ja som sa iba nechápavo škrabala po hlave. Emočne ma táto kniha nechala dosť chladnou.

Silmarien
05.04.2018 4 z 5

Bolo to príjemne napísané. Chcela som oddychovku, párkrát som potlačila slzy (a párkrát aj nepotlačila), bolo to presne také aké to malo byť. A som veľmi rada za koniec, lebo som sa bála iného. Užila som si aj Hollynu rodinu, aj kamarátky aj všetky Gerryho odkazy, ťažká téma ale podaná s gráciou. Pohladenie pre dušu v nenáročnom podaní.

Ivan F
29.03.2018 2 z 5

Najromantickejšia kniha roku 2005? Tak to teda prrr, rozhodne nie. Okej, príbeh je cajdák, kde si čitateľ približne v tretine knihy domyslí, čo bude v poslednom dopise od Gerryho - sirup sa síce pri stlačení papiera zo stránok neleje, ale moc k tomu nechýba. Okrem toho, ak správne počítam, tak Holly už v 14tich rokoch vedela, že Gerry je jej životná láska (v knihe oslavuje 30 a dosť často sa vyplakáva, ako jej po 15 ročnej známosti strašne chýba) a to mi absolútne nesadlo. Takže, dobý rozjazd, postupné tlmenie nadšenia a koniec ... no koniec. Príbeh má aj pár humorných momentov, ale ako celok je to taký šedivý priemer, žiadne hlboké myšlienkové posolstvo sa nekoná. Ako dovolenkové čítanie je príbeh fajn.

P.S. Približne po týždni som videl film a ten je hotová katastrofa. Byť na mieste autorky knihy, tak sa mi niekoľkokrát pretočia oči od údivu, ako sa dá sprzniť (hoci priemerná) predloha. To si rozhodne nezaslúžila, jediné svetlé niečo vo filme je herecký výkon Kathy Bates, Hilary Swank by mohla stáť modelom pre Otesánka.

Arsi
24.03.2018 4 z 5

Film jsem neviděla, ale kniha se mi líbila. Je smutná a zároveň i vtipná.

luciefeix
11.03.2018 4 z 5

Když jsem hledala obálku došlo mi že jsem viděla film . Často jsem u knihy měla pocit že mi to něco připomíná . Tím mi dochází že hodně věcí tam bylo vynecháno .

hanča34
01.03.2018 3 z 5

Film jsem viděla už dávno a vím, že se mi líbil. Kniha byla podle mně slabší, někdo to má naopak.

hana4834
04.02.2018 4 z 5

řekla bych že kniha je lepší jak film jako ve většině případů

Babsy
30.01.2018 4 z 5

Film zbožňuji, kniha mě nezaujala tak silně. Začátek je záživný, ale někde uprostřed už jsem místy ztrácela zájem. Těžko říct, jestli je to tím, že jsem viděla film.. Tak či onak, v srdci jsem asi naivní romantik, takže tak.. Od autorky mám mnohem radši Rossie (styl napsání) a Kde končí duha.

langova.katka
27.01.2018

Na filmy nekoukám, nemám srovnání, ovšem kniha mě jinak zvlášť nezaujala a hodně jsem se u ní nudila. Nemělo to žádný spád a ani hrdinka se za celou dobu nikam neposunula. Námět je moc pěkný a nápaditý, ale myslím, že nebyl naplno využit, příkladem mohou býti strohé dopisy (a ona se na ně, chudák, vždy tak těšila). Konec mě navzdory tomu úplně dostal, takže ve výsledku neurazilo.

Ewik
16.01.2018 5 z 5

Dojemný, citlivý, zábavný a krásný příběh veliké lásky, obrovské ztráty a objevování sebe sama. Kniha se četla velmi lehce. Byla sice o velmi bolestivé ztrátě, ale Holly měla něco, co ne každý má - milující rodinu, podporu skvělých přátel a neocenitelné, upřímné rady laskavého manžela - opravdového chlapa, který v těžké chvíli myslí na to, že jeho žena bude potřebovat pomoc...naučit se bavit a žít. Přímo před očima se mi odehrával jedinečný a velmi reálný příběh, který mě dokázal rozesmát i rozbrečet zároveň.

Nedávno jsem viděla i film s Gerardem Butlerem, kterého mám velmi ráda a dost mě překvapilo, jak filmaři celý příběh pozměnili a upravili. Některé věci mi nedávaly smysl, ale i tak se mi film moc líbil a nedám na něj dopustit, stejně jako na knihu.

Thromulus
22.11.2017 4 z 5

Ze začátku byla kniha dost smutná a líbila se mi, ale postupně mé nadšení z knihy opadalo. Sem tam se ale vyskytla nějaká ta zajímavá situace, která člověka dokázala rozveselit/rozesmutnit. Sice obvykle tento typ knih nečtu, ale z knihy zklamaný nejsem, byla fajn.

Reldnis
20.11.2017 4 z 5

Kniha byla čtivá a zároveň šíleně smutná. Člověk se lehce dostal do role Holly. Občas mi přišly nějaké části lehce odbité, jinak určitě doporučuji přečíst. :)

marara
18.09.2017 5 z 5

Moc hezké čtení. Překvapilo mě, jak moc se kniha liší od filmu, pořád jsem si kladla otázku, co je lepší. Vyhrává kniha, je uvěřitelnější, ne tak vypointovaná, ale zároveň si uchovává křehkou rovnováhu smíchu a slz, kterou miluju na filmu.

Lucik87
05.09.2017 3 z 5

Moc často se to nestává, ale v tomhle případě můžu kostatovat, že film byl lepší než knížka...

mirunka182
03.09.2017 5 z 5

Jednoduše můj šálek kávy :-)

Cecelia Ahern
irská, 1981