PS: Miluju Tě

PS: Miluju Tě https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65106/mid_ps-miluju-te-J3V-65106.jpg 4 1132 243

Holly a Gerry patří k těm šťastným manželským párům, jimž by každý mohl závidět. Náhle, v jeho třiceti letech, odhalí lékaři u Gerryho rakovinu v konečném stadiu. Holly si vůbec nedokáže život bez Gerryho představit a vlastně si ani nic takového představovat nechce. Jenže Gerry s ní má jiné plány. Pár měsíců po jeho smrti dostane Holly balíček dopisů, které pro ni její manžel sepsal a v nichž ji žádá o splnění nečekaných úkolů. S pomocí těchto dopisů, svých potrhlých kamarádek a milující rodiny, která ji někdy dohání k šílenství, Holly postupně objevuje nový život; život dokonce rozmanitější než ten, který ji osud donutil nechat za sebou. Kniha, mezinárodní bestseller, získala ocenění Passionate Pen Honour za nejromantičtější knihu roku 2004/2005.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , BB art

P.S. I love you , 2004

kazecha
10.09.2012 5 z 5

Krásná kniha a druhá která mě fakt rozbrečela (první byla nevýslovná láska od Danielle Steelový - to když Edwina ztratila skoro všechny blízké při potopení Titaniku). Musím říct, že mě hodně překvapilo, jak moc rozdílná je kniha od filmu. Film i kniha jsou dá se říct dva velmi podobné příběhy - a oba moc pěkné.

isobel2000
25.08.2012 5 z 5

Kniha nádherná, asi jediná kniha, kterou jsem probrečela.

Brambu
25.08.2012 5 z 5

Něco tak smutného a zároveň tak nádherného jsem dosud ještě nečetla. Opravdu krásný příběh, který chytne za srdíčko a jen tak nepustí.

Alisce
16.07.2012 5 z 5

Kniha se mi líbila asi více než film. Pobrečíte si a toužíte mít takového manžela, jako je Gerry. :)

Zuzvil
26.06.2012 4 z 5

Kniha, stejně jako film, se mi velmi líbila, hrozně ráda nejprve čtu knihu, abych si vytvořila svoji představu a pak se podívám na film. Tato kniha je velmi povedená, krásná a plný romantiky, kterou každý člověk občas potřebuje. Zároveň to není ta prvoplánová romantika, je tady i jistý přesah, krásně je popisován vnitřní pocit hlavní hrdinky, její myšlenky a její "zpracovávání" smrti blízké osoby.

monula101
27.05.2012

knizka se mi libila film jsem zatim nevidela

ivule85
01.05.2012 5 z 5

Krásná kniha četla jsem ji kdysi dřív než jsem viděla film a musím říct že sem byla filmem moc zklamaná pač na určite věci z knihy jsem se těšila a ve filmu vubec nebyli a to nemluvim že ji ve film dali jen jednu sestru to mě hodně zklamalo...ale kniha krásná brečela sem u ní víc jak u filmu a vím že si ji ted přečtu znovu :-)

LaArdilla
20.04.2012 2 z 5

Souhlasím s Trenkou. Film jsem neviděla, neznám jej, jen jsem o něm slyšela. Romantické knihy taky nečtu, ale chtěla jsem si odpočinout, tak jsem po ní v knihovně sáhla. Musím říct, že po pár kapitolách jsem myslela, že knížku ani nedočtu. Hlavní hrdinka mě teda neskutečně štvala a vím, že s takovou ženou bych se nemohla kamarádit. Žádný koníček, zájem, práce, její život se točil jen kolem manžela a paření s kamarády. Pro třicetiletou ženu docela tristní. S tím fňukáním už mě pak taky štvala, ale dobře, umřela jí milovaná bytost, kdo ví, jak bych to zvládala já. Naštěstí pro knihu (nemám ráda nedočtené věci) se to ve 3/4 změnilo a příběh jsem dočetla téměř na jeden zátah, protože konečně jsem se i zasmála a hrdinka trochu zlepšila svůj přístup. Touto knihou jsem si potvrdila, že romantické příběhy, ve kterých o nic nejde, opravdu pro mě nejsou, beru to jako ztrátu času. Na film se ještě ale rozhodně chci podívat.

minimonisek
26.03.2012 5 z 5

Krásná kniha, velmi smutný příběh, který Vás chytne za srdce. Zamilovala jsem si film, a teď po přečtení i tuhle knihu. :)

Beatrice
07.03.2012 5 z 5

Nádherná kniha. Ešte sa mi nestalo aby som mala "knedlik v krku" už po 20.stranách :D....asi päť krát som sa rozplakala a minimálne 20 krát mala hrču v hrdle. Veľmi smutné. Ale na druhej strane veľmi vtipné scénky s kamarátkami, pri ktorých som prskala smiechom :D Určite si ju znova prečítam. :)

Petřiška
09.02.2012

úžasná knížka, film je taky krásný, ale s knihou si ho vůbec nespojuji

Vendulik
31.01.2012 5 z 5

Skvěla kniha. Můžů říct, že je to první knížka, kterou jsem celou probrečela. Krasný příběh. Je mi líto, že knížka nemá o pár stránek více. Mohu jen doporučit.

m1jd1
28.01.2012 5 z 5

Nádherná knížka. Nedoporučuji číst ve vlaku, protože je čtení doprovázeno výbuchy smíchu. U tédle knížky se mi to stalo poprvé a zatím naposled, že bych se ve vlaku nedokázala krotit. :) Film se nedá s knihou srovnat.

nikaxxx
21.01.2012 5 z 5

Nádherná knížka, kterou snad ani nejde nepřečíst jediným dechem :-). Nenapadá mě nic, co by se dalo vytknout. PS: Miluji tě má dokonale zpracovaný a originální nápad, který za to prostřednictvím knihy prožít. Chvílemi tak smutný, že číst na veřejnosti není dobrý nápad :-).
Tak moc jsem se těšila po přečtení knížky na film ... a ještě víc jsem z něj byla zklamaná. Absolutně nesrovnatelný ... :-)

Slečna L.
18.01.2012 5 z 5

Kniha je naprosto úžasná, poutavě a čtivě psaná, skvěle vylíčené charaktery, velmi jsem si oblíbila Richarda soucítila s ním jako Holly.

Avšak film řadím i po přečtení knihy mezi své nejoblíbenější. Hillary Swank a Gerard Butler jsou úžasní. :)

Trenka
30.11.2011 2 z 5

Předem upozorňuji, že nemám ráda romantické knihy...ale to ani filmy a přesto film Ps.: Miluju tě byl výbornej. Dojemnej, vtipnej, hlubokej, s uvěřitelnýma charakterama a krásnym prostředí. Kniha nemá ani jedno. Jediný slovo, který se mi k ní hodí je trapná. Ani styl psaní se mi moc nelíbil, ale nejhorší jsou opravdu ty postavy. Nejde o to, jak se Holly chovala jako truchlící vdova, to všechno bylo v pořádku. Jen se mi zdá, že i kdyby jí manžel neumřel byla by naprosto nesnesitelná, nudná a hloupá. Jedniné normální postavy v knize byli sestra s růžovými vlasy a bratr filmař, o kterých Holly neustále prohlašuje, že jsou divní. Na druhou stranu hlavní příběh je celkem dobrý nápad a knihu jsem dokázala přečíst do konce, takže ji nebudu úplně zatracovat. Každopádně obdivuji filmaře, jak bravurně dokázali celý příběh překopat, aby z něj bylo silné vyprávěnín o životní lásce.

Miru
05.10.2011 3 z 5

Asi definitivně rezignuji na romantické knížky. Patrně to opravdu není nic pro mě. Potřebuji větší dávku cynismu, sebeironie a vtipu. A té se mi bohužel opět nedostalo. Knížka to není špatná a jsem přesvědčená, že si najde spousty oddaných fanynek, přesto - jak již bylo zmíněno v jednom z komentářů - na můj vkus příliš patetické a ufňukané.

eliska18
04.10.2011 5 z 5

Podle mne je to dokonala knizka. Sice me nebavilo neustale Hollyino hihnani se, ale pokud jej pominu, tak je to fantasticke. Neuveritelne silny pribeh, ktery je uzasne zpracovan.
Myslim si, ze ti, co zde vykrikuji, jak ma byt Holly silna a nelitovat se, nikdy nezazili opravdovou ztratu. Je to naprosto realne zkonstruovane, snad je jen v jeji situaci nepochopitelne, kde stale brala penize, kdyz nepracovala (vdovsky duchod a rodice prece nemohou pokryt vse).
Kazdopadne: tip a palec nahoru!

1alena1
14.09.2011 5 z 5

Co člověk, to názor při srovnávání knihy a filmu. Ale asi je u tohoto dílka důležité, jestli byla dříve kniha a potom film nebo naopak. Já viděla dříve film, který se mi líbil a dojal mě tak, že jsem již po něm nemohla jít na kávu do přilehlé kavárny, jak míváme zvykem, protože by mě tam tak ubulenou asi nechtěli. Proto říkám film má u mě plný počet hvězdiček a stejně tak kniha.

petrak
28.08.2011 5 z 5

Úžásná knížka a film ji nesahal ani po kotníky.

Cecelia Ahern
irská, 1981