PS: Miluju Tě

od:


KoupitKoupit eknihu

Holly a Gerry patří k těm šťastným manželským párům, kterým by každý mohl závidět. Náhle, v jeho třiceti letech, odhalí lékaři u Gerryho rakovinu v konečném stadiu. Holly si vůbec nedokáže život bez Gerryho představit a vlastně si ani nic takového představovat nechce. Jenže Gerry s ní má jiné plány. Pár měsíců po jeho smrti dostane Holly balíček dopisů, které pro ni její manžel sepsal a v nichž ji žádá o splnění nečekaných úkolů. S pomocí těchto dopisů, svých potrhlých kamarádek a milující rodiny, která ji někdy dohání k šílenství, Holly postupně objevuje nový život; život dokonce rozmanitější než ten, který ji osud donutil nechat za sebou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31615/ps-miluju-te-31615.jpg 4.3927
Orig. název:

PS, I Love You (2002)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, BB art
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (211)

Přidat komentář
Analady
03.12.2018

V knize byly části, které mě bavily (romantika, humor, běžný život), části, které mě bavily méně (vata) a části, které mě vyloženě iritovaly (absurdní chování postav). Nebylo to špatné, ale nijak mě to neoslnilo. Rozhodně je potřeba mít tu správnou náladu, aby si knihu člověk užil. Asi by pomohlo, kdyby kniha byla kratší. Pak by mě určitě bavila víc.

pavla9879
05.11.2018

Naprosto bezmezně miluju film, takže pro mne bylo docela zklamáním, že krom jmen a faktu, že Garry před smrtí napsal pár dopisů, nemá kniha a film vůbec nic společného.

Weeris
28.10.2018

Každý bude mít na tuto knihu jiný názor. Pro mě je to srdcovka. Jediné, co můžu napsat je: přečíst a udělat si svůj vlastní názor.

lucie5078
26.10.2018

Nic pro mě. Film už si skoro nepamatuju, asi se opět podívám, abych měla také srovnání. Po čase už ani pořádně nevím, jak kniha dopadla...

Alexxxka
25.10.2018

Mnohem lepší než jeden z mých nejoblíbenějších filmu.

helenkan
15.09.2018

Hezký,smutný a zase jsem bulela. Ale stálo to za to.

Lucie2
28.07.2018

Musím říct, že se mi mnohem víc líbil film než kniha, což se mi stává málokdy..

Niu
09.07.2018

K přečtení knížky mě zlákal film. A do jisté míry jsem byla ráda, že ten příběh byl trochu jiný. Více se mi líbí kniha. Je plná úvah v hlavě Holly a tomu se neubrání nikdo, pokud prožívá něco podobného, ať se jedná o smrt či jiný důvod odchodu blízkého člověka. I přesto je tam velká spousta vtipných pasáží při rozhovorech se sourozenci a kamarádkami. Moc se mi to líbilo a doporučuju.

iveta3867
12.06.2018

nic světoborného, spíš slabý průměr a klišé nápad..

Raada
08.06.2018

Jediná kniha u které jsem si kdy pobrečela. Mám ráda knihu a film. Je to romanťárna a zároveń oddychovka. Děj je předvídatelný, i tak má své kouzlo.

katka639
03.05.2018

Kniha se moc dobře četla. Příběh je úžasný. Doporučuji.

Adhara
12.04.2018

Tento titul patrí medzi zriedkavé prípady, ktoré na prvých stranách vyzerali omnoho horšie než na konci. Prvé kapitoly kričali naivitou, vytvárali dojem, že autorka si smútok za stratou najbližšej osoby predstavuje ako Hurvínek válku. Našťastie sa postupne ukazovalo, že tá kniha nie je až taká jednostranná, plytká a povrchná, ako spočiatku vyzerala. Vážne myšlienky v nej nehľadajte, no vyvinie sa na znesiteľné čítanie. Kvitujem, že pri konci sa autorka nenechala stiahnuť tradičným a nereálnym klišé a nedoviedla príbeh do predvídateľného konca (hoci ho tak trochu naznačila). Po stránke štylistiky a schopnosti vžiť sa do postáv to ale nie je žiadny skvost. Hrdinka striedala nálady ako ponožky a ja som sa iba nechápavo škrabala po hlave. Emočne ma táto kniha nechala dosť chladnou.

Silmarien
05.04.2018

Bolo to príjemne napísané. Chcela som oddychovku, párkrát som potlačila slzy (a párkrát aj nepotlačila), bolo to presne také aké to malo byť. A som veľmi rada za koniec, lebo som sa bála iného. Užila som si aj Hollynu rodinu, aj kamarátky aj všetky Gerryho odkazy, ťažká téma ale podaná s gráciou. Pohladenie pre dušu v nenáročnom podaní.

Ivan F
29.03.2018

Najromantickejšia kniha roku 2005? Tak to teda prrr, rozhodne nie. Okej, príbeh je cajdák, kde si čitateľ približne v tretine knihy domyslí, čo bude v poslednom dopise od Gerryho - sirup sa síce pri stlačení papiera zo stránok neleje, ale moc k tomu nechýba. Okrem toho, ak správne počítam, tak Holly už v 14tich rokoch vedela, že Gerry je jej životná láska (v knihe oslavuje 30 a dosť často sa vyplakáva, ako jej po 15 ročnej známosti strašne chýba) a to mi absolútne nesadlo. Takže, dobý rozjazd, postupné tlmenie nadšenia a koniec ... no koniec. Príbeh má aj pár humorných momentov, ale ako celok je to taký šedivý priemer, žiadne hlboké myšlienkové posolstvo sa nekoná. Ako dovolenkové čítanie je príbeh fajn.

P.S. Približne po týždni som videl film a ten je hotová katastrofa. Byť na mieste autorky knihy, tak sa mi niekoľkokrát pretočia oči od údivu, ako sa dá sprzniť (hoci priemerná) predloha. To si rozhodne nezaslúžila, jediné svetlé niečo vo filme je herecký výkon Kathy Bates, Hilary Swank by mohla stáť modelom pre Otesánka.

Arsi
24.03.2018

Film jsem neviděla, ale kniha se mi líbila. Je smutná a zároveň i vtipná.

luciefeix
11.03.2018

Když jsem hledala obálku došlo mi že jsem viděla film . Často jsem u knihy měla pocit že mi to něco připomíná . Tím mi dochází že hodně věcí tam bylo vynecháno .

hanča34
01.03.2018

Film jsem viděla už dávno a vím, že se mi líbil. Kniha byla podle mně slabší, někdo to má naopak.

hana4834
04.02.2018

řekla bych že kniha je lepší jak film jako ve většině případů

Babsy
30.01.2018

Film zbožňuji, kniha mě nezaujala tak silně. Začátek je záživný, ale někde uprostřed už jsem místy ztrácela zájem. Těžko říct, jestli je to tím, že jsem viděla film.. Tak či onak, v srdci jsem asi naivní romantik, takže tak.. Od autorky mám mnohem radši Rossie (styl napsání) a Kde končí duha.

langova.katka
27.01.2018

Na filmy nekoukám, nemám srovnání, ovšem kniha mě jinak zvlášť nezaujala a hodně jsem se u ní nudila. Nemělo to žádný spád a ani hrdinka se za celou dobu nikam neposunula. Námět je moc pěkný a nápaditý, ale myslím, že nebyl naplno využit, příkladem mohou býti strohé dopisy (a ona se na ně, chudák, vždy tak těšila). Konec mě navzdory tomu úplně dostal, takže ve výsledku neurazilo.

Ewik
16.01.2018

Dojemný, citlivý, zábavný a krásný příběh veliké lásky, obrovské ztráty a objevování sebe sama. Kniha se četla velmi lehce. Byla sice o velmi bolestivé ztrátě, ale Holly měla něco, co ne každý má - milující rodinu, podporu skvělých přátel a neocenitelné, upřímné rady laskavého manžela - opravdového chlapa, který v těžké chvíli myslí na to, že jeho žena bude potřebovat pomoc...naučit se bavit a žít. Přímo před očima se mi odehrával jedinečný a velmi reálný příběh, který mě dokázal rozesmát i rozbrečet zároveň.

Nedávno jsem viděla i film s Gerardem Butlerem, kterého mám velmi ráda a dost mě překvapilo, jak filmaři celý příběh pozměnili a upravili. Některé věci mi nedávaly smysl, ale i tak se mi film moc líbil a nedám na něj dopustit, stejně jako na knihu.

Thromulus
22.11.2017

Ze začátku byla kniha dost smutná a líbila se mi, ale postupně mé nadšení z knihy opadalo. Sem tam se ale vyskytla nějaká ta zajímavá situace, která člověka dokázala rozveselit/rozesmutnit. Sice obvykle tento typ knih nečtu, ale z knihy zklamaný nejsem, byla fajn.

Reldnis
20.11.2017

Kniha byla čtivá a zároveň šíleně smutná. Člověk se lehce dostal do role Holly. Občas mi přišly nějaké části lehce odbité, jinak určitě doporučuji přečíst. :)

marara
18.09.2017

Moc hezké čtení. Překvapilo mě, jak moc se kniha liší od filmu, pořád jsem si kladla otázku, co je lepší. Vyhrává kniha, je uvěřitelnější, ne tak vypointovaná, ale zároveň si uchovává křehkou rovnováhu smíchu a slz, kterou miluju na filmu.

Lucik87
05.09.2017

Moc často se to nestává, ale v tomhle případě můžu kostatovat, že film byl lepší než knížka...

mirunka182
03.09.2017

Jednoduše můj šálek kávy :-)

Veronika33
10.08.2017

Kniha je moja srdcovka. Prečítala som si ju kvôli filmu, ktorý patrí k mojím najobľúbenejším. Aj keď kniha nezaujala tak ako film (bohužiaľ) aj tak dávam plný počet bodov, čo už je to moja slabosť :). Odporúčam!!! (hlavne film :P).

wiix
25.07.2017

Keď ja mám takéto sladké a nevinné čítanie rada! V lete je to lahoda si trápne poplakať a neriešiť štýl, vetné skladby, hĺbku či posolstvo.

JaninkaKvětinka
23.07.2017

Nádherná kniha - podle názvu by možná někdo čekal, že se "sladkým" budou lepit stránky - není tomu tak. Koupila jsem si ji na dovolenou a čekala, že mi chvíli vydrží - přeci jen nejsem takový zdatný čtenář a cca necelých 400 stránek jsem odhadovala na celý pobyt - bohužel jsem po dvou dnech už neměla co číst. Začátek je velmi smutný, ale zbytek knihy to vynahradí. Slzy i smích! Určitě doporučuji knihu oproti filmovému zpracování - kdybych viděla první film, po knize bych nesáhla, takhle to mám jednoznačně naopak.

Danca196
15.07.2017

Knihu jsem přečetla snad během jednoho dne a několikrát si u ní pobrečela. Jsem zvědavá jaký bude film.