PS: Miluji tě

Holly a Gerry patří k těm šťastným manželským párům, jimž by každý mohl závidět. Náhle, v jeho třiceti letech, odhalí lékaři u Gerryho rakovinu v konečném stadiu. Holly si vůbec nedokáže život bez Gerryho představit a vlastně si ani nic takového představovat nechce. Jenže Gerry s ní má jiné plány. Pár měsíců po jeho smrti dostane Holly balíček dopisů, které pro ni její manžel sepsal a v nichž ji žádá o splnění nečekaných úkolů. S pomocí těchto dopisů, svých potrhlých kamarádek a milující rodiny, která ji někdy dohání k šílenství, Holly postupně objevuje nový život; život dokonce rozmanitější než ten, který ji osud donutil nechat za sebou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/272494/ps-miluji-te-DbK-272494.gif 4.4880
Originální název:

PS, I Love You (2004)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, BB art
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (197)

Přidat komentář
luciefeix
11. března

Když jsem hledala obálku došlo mi že jsem viděla film . Často jsem u knihy měla pocit že mi to něco připomíná . Tím mi dochází že hodně věcí tam bylo vynecháno .

hanča34
01. března

Film jsem viděla už dávno a vím, že se mi líbil. Kniha byla podle mně slabší, někdo to má naopak.

hana4834
04. února

řekla bych že kniha je lepší jak film jako ve většině případů

Babsy
30. ledna

Film zbožňuji, kniha mě nezaujala tak silně. Začátek je záživný, ale někde uprostřed už jsem místy ztrácela zájem. Těžko říct, jestli je to tím, že jsem viděla film.. Tak či onak, v srdci jsem asi naivní romantik, takže tak.. Od autorky mám mnohem radši Rossie (styl napsání) a Kde končí duha.

langova.katka
27. ledna

Na filmy nekoukám, nemám srovnání, ovšem kniha mě jinak zvlášť nezaujala a hodně jsem se u ní nudila. Nemělo to žádný spád a ani hrdinka se za celou dobu nikam neposunula. Námět je moc pěkný a nápaditý, ale myslím, že nebyl naplno využit, příkladem mohou býti strohé dopisy (a ona se na ně, chudák, vždy tak těšila). Konec mě navzdory tomu úplně dostal, takže ve výsledku neurazilo.

Ewik
16. ledna

Dojemný, citlivý, zábavný a krásný příběh veliké lásky, obrovské ztráty a objevování sebe sama. Kniha se četla velmi lehce. Byla sice o velmi bolestivé ztrátě, ale Holly měla něco, co ne každý má - milující rodinu, podporu skvělých přátel a neocenitelné, upřímné rady laskavého manžela - opravdového chlapa, který v těžké chvíli myslí na to, že jeho žena bude potřebovat pomoc...naučit se bavit a žít. Přímo před očima se mi odehrával jedinečný a velmi reálný příběh, který mě dokázal rozesmát i rozbrečet zároveň.

Nedávno jsem viděla i film s Gerardem Butlerem, kterého mám velmi ráda a dost mě překvapilo, jak filmaři celý příběh pozměnili a upravili. Některé věci mi nedávaly smysl, ale i tak se mi film moc líbil a nedám na něj dopustit, stejně jako na knihu.

Thromulus
22.11.2017

Ze začátku byla kniha dost smutná a líbila se mi, ale postupně mé nadšení z knihy opadalo. Sem tam se ale vyskytla nějaká ta zajímavá situace, která člověka dokázala rozveselit/rozesmutnit. Sice obvykle tento typ knih nečtu, ale z knihy zklamaný nejsem, byla fajn.

Reldnis
20.11.2017

Kniha byla čtivá a zároveň šíleně smutná. Člověk se lehce dostal do role Holly. Občas mi přišly nějaké části lehce odbité, jinak určitě doporučuji přečíst. :)

marara
18.09.2017

Moc hezké čtení. Překvapilo mě, jak moc se kniha liší od filmu, pořád jsem si kladla otázku, co je lepší. Vyhrává kniha, je uvěřitelnější, ne tak vypointovaná, ale zároveň si uchovává křehkou rovnováhu smíchu a slz, kterou miluju na filmu.

Lucik87
05.09.2017

Moc často se to nestává, ale v tomhle případě můžu kostatovat, že film byl lepší než knížka...

mirunka182
03.09.2017

Jednoduše můj šálek kávy :-)

Veronika33
10.08.2017

Kniha je moja srdcovka. Prečítala som si ju kvôli filmu, ktorý patrí k mojím najobľúbenejším. Aj keď kniha nezaujala tak ako film (bohužiaľ) aj tak dávam plný počet bodov, čo už je to moja slabosť :). Odporúčam!!! (hlavne film :P).

wiix
25.07.2017

Keď ja mám takéto sladké a nevinné čítanie rada! V lete je to lahoda si trápne poplakať a neriešiť štýl, vetné skladby, hĺbku či posolstvo.

JaninkaKvětinka
23.07.2017

Nádherná kniha - podle názvu by možná někdo čekal, že se "sladkým" budou lepit stránky - není tomu tak. Koupila jsem si ji na dovolenou a čekala, že mi chvíli vydrží - přeci jen nejsem takový zdatný čtenář a cca necelých 400 stránek jsem odhadovala na celý pobyt - bohužel jsem po dvou dnech už neměla co číst. Začátek je velmi smutný, ale zbytek knihy to vynahradí. Slzy i smích! Určitě doporučuji knihu oproti filmovému zpracování - kdybych viděla první film, po knize bych nesáhla, takhle to mám jednoznačně naopak.

Danca196
15.07.2017

Knihu jsem přečetla snad během jednoho dne a několikrát si u ní pobrečela. Jsem zvědavá jaký bude film.

tomickova.k
15.07.2017

PS: Miluju tě patří mezi mé nejoblíbenější filmy... po letech jsem se rozhodla prožít tento dojemný příběh prostřednictvím knihy. Nejprve přišlo lehké zklamání, že je kniha natolik jiná než film! Vždyť je tam snad vše jinak, jen podstata příběhu (vdova, dopisy) zůstala zachována.
Nicméně musím uznat, že kniha mě také okouzlila - sympatické postavy, které si zamilujete, vtipné i smutné pasáže, které jsou vykresleny tak reálně, že vás to prostě dostane. U posledního dopisu od Gerryho jsem měla oči plné slz...

alcahanca
03.07.2017

Krásná kniha, těším se, až zhlédnu i filmové zpracování ;-)

lea735
27.05.2017

Moc se mi líbil tento příběh . Smutné , Holly mi bylo líto . Přesto vše ,jsou tam popsány krásně všechny emoce, kterými každý z nás prochází . I ty, které se bojí přiznat. Holly, zažije chvíle vítězství ,ale i nečekaný podraz.Hezká Kniha, pěkně se to četlo a i slza ukápla. Dnes může být vše růžové a zítra to už vůbec nemusí být pravda.

maca1245
20.05.2017

Jedním slovem dokonalá. :)
Moc se mi líbilo, jak se tam měnily nálady a stavy Holly. Úplně se v tom vidím

Ráčkajda
27.04.2017

Knížku jsem četla kdysi dávno...naprosto mě uchvátila a milovala jsem ji. Líbila se naprosto každému (tedy každéé...ženské čtení), které jsem ji půjčila:-)

Atanone
21.04.2017

Nemám ráda romantické knihy. Kdyby se mi tahle dostala do ruky před 10 lety,odložila bych ji s tím,že to číst nebudu. Neuvěřila bych,že muži jako Gerry existují.
Teď jsem si ji přečetla ráda a uvěřila tomu příběhu. Protože existují.
A protože naděje umírá poslední..a někdy vůbec ne.

Dominice
03.04.2017

Knížku jsem přečetla jedním dechem za týden. Velmi krásný příběh. Doporučuji.

Greengrass
28.01.2017

Ronila jsem slzy už u první kapitoly. Nevím, zda to mohu na 100% přisuzovat knize, či zda za to nemohl, alespoň částečně, hormonální výkyv.
Je těžké se loučit, je těžké dovolit milovaným odejít a je těžké znovu objevit radost ze života...
bylo krásné a velmi inspirativní, ale i vtipné, procházet s Holly touto těžkou životní etapou. Děkuji, že jsi mě vzala na tuto cestu s sebou, Holly!

Denisa153
19.01.2017

Po dlouhé době velice povedená kniha. U některých pasážích jsem se nemohla ubránit smíchu a některých jsem měla slzy v očích což se mi stane u málokteré knihy :-)

zdazilek
12.12.2016

Krásná kniha. pěkně psaná o životě, který není vždy jen růžový. Určitě je lepší než film. Jsou v ní v veselé pasáže smála jsem se u popisu oslavy narozenin a u dovolené ve Španělsku. To bylo skvělé. A zase se mi chtělo brečet pokaždé, když Holly četla dopis od Gerryho. Krásné.

Aracely
08.12.2016

Tato nádherná kniha mi vehnala slzy do očí a to se mi u knih stává málokdy... Jako první jsem viděla film, takže jsem věděla, do čeho jdu a přesto jsem byla velmi mile překvapena...

Doporučuji k přečtení!!!

Recenze v záložkách :-).

whiolet
07.12.2016

skvěle napsaná kniha

ptacicek
28.11.2016

Knihu jsem četla již po druhé. Ale opět ve mě zanechala velmi silný dojem. Nikdo z nás neví, jak by se choval v situaci hlavní hrdinky. Ale ani jak bychom se chovali, kdybychom byli v situaci nejlepšího přítele. Kniha v sobě nese poselství a myslím si, že v každém vzbudí úvahy o správnosti některých svých činů či rozhodnutí.
Konec knihy jsem si sice představovala trošku jinak ale i přesto je úžasné. Knihu vřele doporučuji.

m.valova
27.11.2016

Krásný a smutný příběh,

Denčaa
30.10.2016

Nádherný příběh, který mě úplně pohltil. Před několika lety jsem viděla film a nedávno se mi do ruk dostala i kniha. Už od prvních stránek mě děj dojímal a soucítila jsem s hlavní hrdinkou. Bylo mi jí líto, ale držela jsem jí palce. Naštěstí neklesla na dno. Ano, potvrzuje se to, že samota, ale hlavně i rodina a přátelé léčí duši a srdce. Konec se mi zamlouval, kdyby Holly skočila do náruče jinému chlapovi, asi by moje hodnocení nebylo tak vysoké. Děkuji autorce za dojemný a poutavý zážitek.