Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453417/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-8WS-453417.jpg 4 5315 1210

První román populárního autora Patrika Hartla vychází po osmi letech s filmovou obálkou. Román s vtipným nadhledem vypráví příběh čtyř kamarádů, kteří si 20 let po maturitě uvědomí, že ve skutečnosti nežijí tak, jak si v osmnácti představovali. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, rozhodnou se, že s tím něco chtějí udělat. Obsah zůstává stejný, avšak obálka a vnitřní strany knihy skrývají autentické fotografie z natáčení stejnojmenného filmu autora a režiséra Patrika Hartla.... celý text

culina111
20.06.2022 5 z 5

dávám o hvězdičku víc oproti knize 15 roků lásky, protože kromě toho, že je tato kniha vtipná, tak je i svižnější a dobře se čte (přečteno za večer :)) Líbil se mi postřeh v podobě odlišného uvažování a neschopnosti říct, co chci - člověk bohužel druhému do hlavy nevidí... prostě pohodová oddechovka.

Jihorka
14.06.2022 3 z 5

Pohodové čtení na víkend a pro mě i jedna z mála příležitostí, jak z lehka nahlédnout do uvažování mužů a přátelství mezi nimi. Nečekejte hluboké sondy do mužských duší, ale více či méně vtipné situace v životě nastávajících čtyřicátníků a jejich náhled na věc.

TaLu
14.06.2022 4 z 5

Moje první nákaza covidem s bolavou hlavou a očima, mě konečně donutila vytáhnout rádio, o které jsem si řekla pod stromeček, abych se mohla i já pokusit o poslech audioknih.
Když nepočítám kdysi kdysi poslouchané rádio pohádky a zkrácené kazetové příběhy z dětství dětí, tak šlo opravdu o premiéru.
Mám vizuální paměť a miluji knihy, takže jsem se obávala poslechu.
Také jsem viděla film a stále se mi to v mysli spojovalo. Ve výsledku jsem byla mile překvapená, že některé události jsou podrobněji rozepsané v knize. Takové komorní vyprávění o partě dávných kamarádů. O jejich životech, činech a důsledcích těchto činů.
Film se podle mého názoru také velmi povedl.

vassovka
13.06.2022 2 z 5

Fajn oddychovka na letní dovolenou:) překvapivý konec nezanechá hladové myšlenky, jak kdyby...co kdyby. Jsem zvědavá na filmové zpracování.

lapagerie
10.06.2022 3 z 5

Možná se podívám na film, třeba mi přijde barvitější než kniha. Nejsem chlap a neumím se vžít do pocitu chlapské krize středního věku. Ale neumím si představit, že bych stereotyp zkoušela zahnat podobnou formou jako tihle čtyři. Kteří si tím vším pěkně nas...i do bot.
Ale jo, zábavná knížka na jedno/dvě odpoledne.

Petra101
22.05.2022 5 z 5

Dávám pět hvězd za takovou oddechovou četbu,žádné krváky a vraždy,jak jsem zvyklá :) konec smutný,ale tak to někdy v životě,bohužel,chodí. Pěkné počtení na pár odpolední. Musím se podívat na film a srovnat,tak uvidíme,zda nebudu zklamaná,když kniha je většinou vždy lepší ..

vikaa
18.05.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila moc, ale film který jsem viděla krátce před tím, než se mi kniha dostala do ruky, se mi líbil taky. Většinou čteme knihy o přátelství žen, takže pohled na přátelství mužů je rozhodně zajímavý. Kniha je vtipná i přes ten smutný konec. Výzvy, které si kamarádi vymysleli, byly opravdu originální a směšné, jen si nejsem jistá, zda by je chlapi plnili i ve skutečném životě...

Katka2382
01.05.2022 4 z 5

Taková nenáročná oddechovka,až na ten smutný konec.
Film jsem neviděla.

Opatov
01.05.2022 5 z 5

Viděla jsem nejdřív film. Pak jsem si teprve poslechla audio. Obsah se od filmu trochu liší, ale ne o moc. Film se mi líbil hodně. Ale i přesto mě kniha stejně bavila. Určitě je lepší než Erotikon.

LeserDe
26.04.2022 1 z 5

Nechci psát, že je to hloupé, asi to bude v něčem naopak velice chytré, když to miluje, tolik lidí, ale mě to ani trochu nebavilo. Přistupovala jsem k tomu jako k odpočinkové četbě, stejně se tam ale vyskytovalo tolik klišé, že jsem román nakonec odložila a další autorovy počiny už asi nevyhledám.

PMR
25.04.2022 3 z 5

Ve filmu podle předlohy jsou postavy docela zajímavě nedovysvětlené, a tak jsem nakouknul i do knihy ... No, moc se to číst nedá, ale kvůli necovidové a neputinovské atmosféře dám pár hvězdiček navíc. Jinak dost komerce.

Ambo
23.04.2022 2 z 5

Nemůžu si pomoct, nebudu hodnotit, že ti chlapi byli blbové, což jsem teda právě teď udělala... horší je, že byli napsaný jako podle nějaký šablony. Trapný. Divím se, že taková věc u Čechů sklízí ovace a mrzí mě to. Troška hadr.

Terez1977
20.04.2022 5 z 5

Předchozí dvě Hartlovky mě nenadchly, k této mě nalákal film, díky kterému jsem si spravila chuť. Toto bylo opravdu zábavné a četlo se to moc hezky.

mauvais-ange
20.04.2022 4 z 5

Příběh o čtyřech bývalých spolužácích, kteří se rozhodnou, že si pomocí různých úkolů dokážou, že ještě nejsou srabi. Knížka se četla dobře, měla vtipné i smutné momenty, Hartlův humor mi celkem sedl. Vedlejším efektem bylo, že jsem se zamyslela i nad tím, kdy se já chovám tak trochu jako srab, nebo jaké důsledky může mít, když člověk vystoupí ze své komfortní zóny, ať už pozitivní nebo negativní. Konec mi přišel už takový moc "osudový", ale pořád mi seděl víc, než konec filmový.

ctenarkaEva
19.04.2022

Většinou dávám přednost knize před filmem, ale tentokrát musím říct, že film mě pobavil víc. Knihy Patrika Hartla asi nejsou úplně můj šálek čaje.

Janadvorackova
19.04.2022 4 z 5

Životní trampoty čtyř stárnoucích pánů byly velmi úsměvné :).

Výzva zaujala, ale vím, že bych byla srab.

Kamčučák
15.04.2022 3 z 5

Příjemná oddychovka o mužích po čtyřicítce.

klara.franta
14.04.2022 5 z 5

Viděla jsem film, přesto jsem se rozhodla číst knihu. V tomhle pořadí, je to pak asi zkreslené, jelikož jsem si už představovala konkrétní postavy (z filmu). Přesto je kniha velmi dobře psaná, čtivá, vtipná.

Lutzka
11.04.2022

Čtivá vtipná oddychovka.

vas
10.04.2022 4 z 5

Tak jsem se konečně doheveroval k téhle knížce. A tak jo, dobrý. Tenhle šoumen je dobře vypsanej a zřejmě fakt úspěšnej. Ať mu to tak píše dál, páč se mi líbí, že ho to baví i živí. Poslední dobou mám vůbec nějak rád, když do sebe věci v životě i umění (ať už se tím míní cokoliv) zapadají a nikdo přitom hlavně netrpí.