Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118080/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-7nf-118080.jpg 4 5313 1210

Román vypráví s vtipným nadhledem příběh čtyř kamarádů. Autorem knihy je Patrik Hartl - autor a režisér divácky úspěšných her. Příběh je o čtyřech kamarádech, kteří si dvacet let po maturitě položí otázku, jestli žijí opravdu tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, pokusí se to změnit.... celý text

Jessy
21.12.2022 3 z 5

Tahle kniha byla na třetím místě na mém listu předsevzetí - přečíst knihy od českých autorů a odpočinout si od detektivek :-) S tvorbou Patrika Hartla jsem se předtím setkala jen jednou prostřednictvím divadelního představení, které mě pobavilo. A to samé jsem očekávala i od této knihy a vlastně jsem spokojená, jedná se o pohodové čtení. Na začátku jsem trochu bojovala s tím, že je to kniha o mužích pro muže, přišlo mi to až moc chlapácké, ale pak jsem zahodila předsudky a příběh si užila. Život vám tahle kniha nezmění ani nijak neobohatí, ale je to vlastně nutné? Není lepší aspoň na chvíli na všechno okolo zapomenout a pobavit se?

Hakate
19.12.2022 5 z 5

Tentokrát jsem film viděla dříve než knihu. A vlastně díky tomu jsem po knize sáhla, zajímalo mě do jaké míry je film držen předlohou a jak je kniha napsaná, film mě totiž oslovil. Jen podle anotace bych se knize vyhla. Za mě skvělá, vtipná, humorná, s části smutná oddechovka o přátelství a krizi středního věku a vlastně i s pěkným poselstvím, nad kterým by se leckdo mohl zamyslet.
Seznámení s autorem, díky této knize si i nějakou další autorovu knihu přečtu.

Araso
18.12.2022 3 z 5

Docela dost jsem přemýšlela jestli dát knize tři nebo čtyři hvězdičky, nakonec jsem dala tři, neboť jsem si řekla, že k této knize bych se už asi nikdy nevrátila. Humorná kniha? Možná.. vlastně tam je hodně věcí k zamyšlení, neboť střední věk je někdy dost trýznivý a téměř každého něco v tomto věku dožene a o tom kniha je - užít si střední věk a neuhnat se :-)

Tyrkysová
05.12.2022 5 z 5

Vtipná oddechovka, nic jiného nesmíte čekat. Ano, postavy se občas chovají nelogicky a stereotypně a jsou prvoplánově ploché. Když se nad to povznesete a nehledáte za tím víc, je to čtivé :)
4,5*/5*

Hajana
15.11.2022 4 z 5

Moje první seznámení s autorem a rozhodně není poslední, výborná, doporučuji.

Péťa Z.
21.09.2022 5 z 5

Tak jsem se konečně dostala k přečtení knížky. A myslím, že se podívám i na film s mým oblíbeným Čermákem. Doufám, že ten konec je i ve filmu!

Hartl píše vcelku vtipně, má to spád a vlastně je to taková nenáročná četba, která dovede zlepšit náladu. Ještě si od Hartla něco přečtu. :-)

Nemyslím, že užité vulgarismy byly na škodu. Autor s nimi nakládá vcelku uváženě, "nepodbízí" se. Děj přeskakuje z jednoho kamaráda na druhého a čtenář se se všemi ztotožní a sympatizuje si nimi. Mně se to líbilo. :-)

„Teda kluci, tohle bylo lepší než orgasmus! Já jsem vyplavil tolik endorfinů, jako snad ještě nikdy!“
Prvok poznamenal, že kdyby místo šukání chodil běhat, nemusel mít teď doma pičí farmu, a všichni se s úlevou začali smát.

Myslel na to, kolika tisícům situací musí člověk v životě čelit, aby obstál. A jak může jediná od základu chybná reakce způsobit řetězec konsekvencí, ze kterých se už člověk nemusí být schopný vymotat. Některé chyby časem prostě bují jako rakovinové buňky.
Tušil, že právě tato dnešní situace byla klíčová, a že taky byla výslednicí jeho selhání v řadě situací předchozích.

jan.para
14.09.2022 4 z 5

Milé a vtipné čtení. Rozhodně lepší než film, ale to je tak skoro vždy.

Lenny33
12.09.2022 3 z 5

Nevím, zda knize uškodilo to, že jsem dříve viděla film, ovšem kniha mě nenadchla. Navíc mě celou domu udivovala a znechucovala hrubost autorových myšlenek, kdy podle něj jde ženským jen o prachy a chlapům o sexy ženské. Tak aspoň že v tom díky němu máme jasno, bylo to vcelku nečekané.

Merlin_CZ
11.09.2022 4 z 5

taková příjemná oddechovka :)

Kudlanka03
08.09.2022 2 z 5

Bob si všiml Prvokovy zaraženosti a povzbudivě do něj šťouchl. Neboj, počkej, až začneme hrát. Bude se ti to líbit.
Je to tak zhruba půlka knihy.
Tento první román toho chlapa, co má nejkouzelnější smích na planetě, zná už asi opravdu kde kdo. Ne všichni, ale kde kdo určitě jo. Taky to byl film, což tomu třeba pomohlo.
Četla jsem ji určitě později. Protože první jsem četla Okamžiky štěstí. A ty mě vlastně pohltily a já musela mít všechny knihy, jak už víme.
Takhle skorodepresivní prvotina není asi nic, co bych potřebovala v knize. Je to vlastně sonda do duší mužů. Dobře, studijní materiál asi dobrý. Jenže proč číst o depresivních nástupech krize středního věku? Ty za chvíli budu prožívat u svého muže. Až později jsem pochopila styl, pochopila jsem celou tvorbu Patrika Hartla. Jenže za tu dobu jsem taky přečetla tolik jiných knih, které mi sedly a zkrátka tohle už není můj šálek.
Komu ale nevadí číst o něčem smutným, reálným, ba přímo o něčem, co se ho bude týkat, pak ano. Je to zasazené do prostředí Česka, potažmo Prahy.
Anotaci si najdete všude, proto nepíšu o tom, o čem to je, ale o tom, co to se mnou dělalo a co mi z toho zůstalo.
Film jsem viděla a to je něco jiného, ale líbilo se mi až posledních 5 minut.

princesse
30.08.2022 4 z 5

Asi jsem čekala větší pecku, ale určitě čtivost této knize upřít nemohu. Opravdu oddechovka na dovolenou. Neurazila jsem se, ale nadšená jsem určitě nebyla. Důležité je vědět co čekáte a protože to nebyla první kniha od tohoto autora, tak jsem s tím, že nadšením do vzduchu skákat nebudu, počítala.

mirka0586
19.08.2022 5 z 5

Krásně napsaná a hned na to jsem se podívala i na film...

EvaHonsová
07.08.2022 5 z 5

Nejlepší kniha od Patrika Hartla. Pobaví a člověk se s chutí zasměje na plné kolo.

dangerkriss
05.08.2022 4 z 5

Doporučuji, pokud si člověk chce u knihy odpočinout. Příběh ze života, vtipný, dojemný, dobře se četl. Leč často psán vulgárně, nepohoršovalo mě to. Úplný závěr mě trochu rozesmutnil, ale to je holt život. Vyzkouším od Hartla i další knihy.

Make20
28.07.2022 5 z 5

O knize Prvok, Šampon, Tečka a Karel bych mohla mluvit pouze v superlativech. Kniha je skvěle a čtivě napsaná, příběh rychle ubíhá. Nikdy jsem neměla pocit, že by se autor zbytečně zasekl. Pořád se něco dělo. Miluji, když se u knih zasměju a vzápětí rozpláču a tady se to autorovi podařilo. Proto dávám plný počet hvězd.

Sajdak
14.07.2022 5 z 5

Super kniha a příběhy všech kamarádů. Někdy bylo čtení dojemné, někdy vtipné, někdy smutné a dle mého hezky zachycující realitu života. Příběhy byly hezky spojené v celek a přesto s velmi různorodé. Líbila se mi kniha, jak byla napsaná, i když mi chvilku trvalo zvyknout si na občas trochu ostřejší mluvu nebo sprostější myšlenky či dialogy. Vzhledem k tomu, že pro mě bylo občas trochu těžší se do situací vcítit, jelikož hlavní postavy jsou věkově i pohlavím mimo mě, jsem z knihy nadšená. Rozhodně to nebude poslední kniha od Hartla, kterou jsem četla. :)

bookwoman
07.07.2022 4 z 5

Pěkná beletrie, která se čte sama a u které si odpočinete. Knihy od Hartla mám ráda a bavilo mě to. Po přečtení se mi líbilo i filmové zpracování, kde hlavní i většinu vedlejších rolí hrají známí čeští herci.

podko_lenka
27.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Fajn oddechovka, přečteno za jedno odpoledne. Nepřekvapí, nezklame. Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami... Ale jelikož jsem teď měla v ruce knihy, které mě nebavily, zaslouží si tu jednu navíc.
Edit: Následně jsem koukla i na film. Obzvlášť mě zajímalo, jak do něj nevulgárně zakomponuje děj ze swingers klubu. Aha.. No, kdybych film neviděla, udělala bych lépe :)

Fiddis
26.06.2022 3 z 5

Byla to sranda, ale zároveň mi tam chyběl nějaký směr nebo tak něco. Prostě jak kdyby to byl takový random výňatek ze života, který navíc není moc pravděpodobný, i když to vlastně asi ani tolik nevadí. Styl psaní mi připadal tak trochu jako kdybych to psala já a mně psaní moc nejde :-)) Ale jako oddychovka proč ne.

rumund
21.06.2022 4 z 5

Ať si kdo chce, co chce říká, mě holt knihy Patrika Hartla prostě baví. Další super pohodové, rychlé a příjemné čtení. Sice na pětku to není, ale krásná čtyřka.