Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118080/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-7nf-118080.jpg 4 5309 1209

Román vypráví s vtipným nadhledem příběh čtyř kamarádů. Autorem knihy je Patrik Hartl - autor a režisér divácky úspěšných her. Příběh je o čtyřech kamarádech, kteří si dvacet let po maturitě položí otázku, jestli žijí opravdu tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, pokusí se to změnit.... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Bourdon

ManitraM
07.04.2022 3 z 5

Zábavné, ale asi to není tak úplně můj šálek kávy - ke čtení jsem se spíše nutila, než aby mě to úplně pohltilo a já nemohla přestat...

IvetaZ
06.04.2022 3 z 5

Četla jsem už před lety a nijak extra mě to nezasáhlo, prostě odpočinkové a krátké. Původně byl prý příběh sepsaný jako scénář, až pak kniha, a právě film mě postrčil k tomuto komentáři. Je to takové, bez úrážky, chlapsky jednoduché a vůbec jsem nečekala, že mě to tak pobaví, na čemž má určitě zásluhu perfektní obsazení hlavních hrdinů. Těžko říct, zda má smysl doporučovat knihomolům film, ale tenhle je fakt z těch lepších současných českých ;-)

PPxy
05.04.2022 5 z 5

Poslouchal jsem audioknihu, neb mám potíže se čtením. Je mi 75 a myslím, že autor postihl téměř vše, co se mi v průběhu těch let přihodilo – vyřčená slova a okamžité uvědomění toho, že to bylo neodpustitelné, udělání špatných rozhodnutí, ať už z frajeřiny nebo hloupoučké hrdosti. A mohl bych pokračovat. Myslím, že ti hodně mladí to až tak nebudou chápat, to se prostě musí prožít a dodatečně si to přiznat… Moc a moc děkuji autorovi za tuto nádhernou knihu!

vmatusko
02.04.2022 5 z 5

Parádne dielo, určite siahnem aj po ďalších jeho knihách. Príbehy 4 mužov ktorý chceli vystúpiť z bežného stereotypu...

Mikanadeta
30.03.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Oddechovka, kde jsou jak vážné životní kotrmelce, tak i spousta srandy. Je to druhá od pana Hartla, kterou jsem četla a opět super. Už se těším na ty ostatní, které se chystám číst také.

ADE138
22.03.2022 5 z 5

kniha dobrá, audiokniha taky!

Grynče
21.03.2022

Moje první knížka, kterou jsem od Hartla četla a musím říct, že mě nadchla.

Iva2911
18.03.2022 4 z 5

Pohodová, odpočinková knížka, zároveň i trochu na zamyšlení. Rychle jsem ji přečetla.

Booky84
10.03.2022 4 z 5

Moje první kniha od tohoho autora, kterou jsem náhodou zahlédla v knihovně. Za mne je to čtivá pohodovka na pár večerů, kdy člověk vypne a jen čte jednu stránku za druhou.

Stephanie92
09.03.2022 4 z 5

Od autora jsem doposud nic nečetla, tak že jsem úplně nevěděla, co od toho mám čekat. Kniha se moc pěkně četla. Je to taková pohodovka a oddechovka. Za mě ideální zpestření mezi krimi a naučnou literaturou, hodně teď čtu o rodičovství atd.
Příběh ze života, který pobaví a neurazí. Nemusíte u toho moc přemýšlet a člověk u toho i hezky vypne.

Luccinda
05.03.2022 4 z 5

Upřímně, čekala jsem něco na styl Michala Viewegha, kterého sice uznávám jako autora, nicméně jeho novější tvorba se nedá nazvat jiným slovem než brak. A tady bych se chtěla Patriku Hartlovi omluvit za své předsudky, protože minimálně jeho prvotina byla výborná.

Tohle byla oddechovka se vším všudy. Jak já se při čtení bavila! Autor v knize vymyslel opravdu spoustu vtipných momentů (Prvok při pohovoru ve školce je asi můj nejoblíbenější), zároveň se ale nebál ani vážnějších témat a byly chvíle, kdy jsem měla při čtení hodně na krajíčku. A taky jsem si naprosto zamilovala postavy. Vyprávění z pohledu čtyř kamarádů mě bavilo a jejich společné scény byly úplně top! No, myslím, že po tomhle dám šanci i dalším knihám Patrika Hartla.

lleennaa
05.03.2022 5 z 5

Po dlouhé době se mi podařilo si sednout, lehnout, prostě zaujmout jakoukoli pozici jen ne tu u plotny, a číst si. A jsem ráda, že můj výběr padl zrovna na tuhle knížku.
Čte se to moc hezky, docela jsem se nasmála. Tečka super postava.
Srovnání film x kniha...kniha je 100x lepší.

Nikei
04.03.2022 5 z 5

Pohodová knížka, čtivě napsaná, člověk se zasměje a nemusí u toho moc přemýšlet. Líbila se mi od začátku do konce. Sice to byla moje první knížka od autora, ale věřím že nebyla poslední.

Valdora
28.02.2022 4 z 5

Z Hartlových knih zatím pro mě nejlepší a nejčtivější, i přesto že jsem viděla film dřív, než četla knihu.

medlovice
28.02.2022 4 z 5

Nepamatuji si , jaké jsem měla plány. když mi bylo 16. Už si ani nepamatuji všechny tváře a jména spolužáků. Asi proto, že se nescházíme. Takové přátelství těmto 4 jen závidím. jejich bláznivé nápady, vzpomínky. Vím, že kniha je komerčně úspěšná a žádný literární skvost, ale já se bavila . Chtěla jsem si číst při každé volné chvilce , přes všechny ty chlapácké řeči, kdy všichni z nich myslí jen svým přirozením a na své přirození, kdy se tu sklonují všechny chlapské chutě je to prima oddechovka ze života a nenudí.
Už dlouho si pletu Hartla s Vieweghem a v naší knihovně se po těchto knihách nikdo neptá , ale tuto budu doporučovat.

Monnyska
25.02.2022 2 z 5

Neurazí nenadchne... Taková typická česká komedie... Ve stejném stylu jsou hrány všechny naše komedie... Jako oddechovka dobrý, nehledám v tom nic hlubšího :)

alef
23.02.2022 3 z 5

Třídní sraz se začíná v baru Krásný ztráty v šest hodin …

… na pořadu dne je vyprávění – situační komedie o životních eskapádách 4 kamarádů ze střední, kteří i přesto, že už dávno ne šestnáctiletí puberťáci, stále neví co se svým životem, navzdory tomu, že už by to nejspíš dávno vědět měli (tak třeba takový Prvok s jeho 3, vlastně už skoro 4, dětmi).

A protože výše uvedené setkání je ke zpytování vlastních životních úspěchů i proher přivedlo, odstartoval se tak sled událostí, které nabraly tempo a spád rychle se blížící kalamity …

„Myslíte, že byste třeba měli dost odvahy vysvlíknout se veřejně do naha?“

Byla to jen obyčejná zvědavost, jak se milí páni s danou situací vypořádají, která mě pak přinutila číst dál …

„A když dejme tomu (dotyčný) do pěti minut nezareaguje, je sráč.“

A pak se začnou dít věci … ty humorné věci, o kterých tahle knížka je především … sled událostí a situací, v nichž četnost používaných vulgarismů (jako např. – volím ty z textu mírnější – „zmrd, kurva, sráč) podle mě dost překročila hranici vtipnosti, nejde tak ani o výrazy samy, nevadí mi ani mě nijak nepohoršují, ale prostě mě začaly nudit.
Nenáročná oddechovka, do které spadají příběhy Patrika Hartla, jejímž cílem je nejspíš čtenáře jen obyčejně pobavit (když se to povede, pak klidně dám 5* - třeba Malý pražský erotikon si mě získal) musí být svižná (což příběh za mě splňuje) a vtipná (jenže mě to až na pár okamžiků neupoutalo) … ovšem právě díky nim (hořko-sladkým, banálním a přesto dovedně spleteným) stálo za to číst dál …

„Dokázali byste třeba aspoň jeden den říkat všem lidem, se kterýma se potkáte, jenom to, co si opravdu myslíte?“

„Zrovna ty jsi v šestnácti opovrhoval každým, kdo neměl odvahu říct, co si myslí.“

„Myslíte, že kdybysme zkusili vylézt zase na Petřínskou rozhlednu, cejtili bysme se líp?“

„A jsou pravdivé teorie, že IT společnosti, které vytvářejí bezpečnostní aplikace, zároveň taky platí hackery, kteří ve vhodný okamžik dané programy napadají? Aby přesvědčili trh, že jsou zastaralé a že musí být nahrazeny novými?“

Na závěr, jedno z „mouder“, které bych i podepsala :-) …

„Ještěže člověk nikdy neví, co ho čeká. . .“

cathyblack
20.02.2022 2 z 5

Muj nazor zni: oddychovka, co moc nepotrapi branici. Podle toho, jak se Pan Hartl vzdycky chechta, jsem si myslela, ze spadnu ze zidle. Ale nebyl to ten tip knihy, co by hned letel do kouta. Ona ctivost lecos zachranila

kuba-cz
14.02.2022 3 z 5

Je to takový oddychovka, rychle se to čte. A není to dlouhé. Nečekejte žádný hlubokomyslnosti. Je to zábavné, třikrát jsem se smál nahlas :) Takovej "sex ve městě" s chlapama. Některé situace až moc ustřelené, ale pokud s tím do toho jdete, četba ztrátou času nebude.

Mr.Pajek
14.02.2022 3 z 5

Asi nejsem úplně Hartlova cílovka..jako dobrý, ale že bych z toho byla nějak extra vydřená, to nemůžu říct. Knížka jejíž obsah v mé paměti zapadne, asi rychleji než by Patrik chtěl :D
Film jsem neviděla.