Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118080/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-7nf-118080.jpg 4 5294 1210

Román vypráví s vtipným nadhledem příběh čtyř kamarádů. Autorem knihy je Patrik Hartl - autor a režisér divácky úspěšných her. Příběh je o čtyřech kamarádech, kteří si dvacet let po maturitě položí otázku, jestli žijí opravdu tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, pokusí se to změnit.... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Bourdon

malýčtenář
malýčtenář
14.03.2023 5 z 5

Po shlédnutí filmu, jsem se rozhodla si přečíst i knížku. Musím říci, že mě kniha více bavila a samozřejmě byla o něco více obohacena . Příběhy čtyř kamarádů, kteří mají každý jiný přístup k životu pobavil. Další kniha od p. Hartla, která mě pobavila.

Alizon
Alizon
13.03.2023 4 z 5

Moje první kniha od autora - brala jsem ji jako nenáročnou oddechovku - a v rámci žánru očekávání splnila. Jako lehčí jednohubka na víkend (kniha je poměrně tenká) proč ne. Vyprávění pěkně odsýpalo, odregovala jsem se a pobavila. Dlouho jsem váhala nad hvězdičkami, při pohledu na seznam mnohem lepších knih, kterým jsem taky dala 4. Ale v daném žánru si je nakonec zasloužila. I když konec byl možná až moc rychlý. A koukám, že hodnocení mých oblíbených uživatelů se pohybuje mezi odpadem a 5 hvězdičkami:)

Lexi7892
Lexi7892
13.03.2023 3 z 5

Film je rozhodně lepší.

maca_t
maca_t
11.03.2023 3 z 5

Knížka mě bavila, nenásilná a vtipná. Co mi vadilo bylo velké množství více či méně "skrytých" reklam na různé výrobky a služby. S tím jsem se v takové míře ještě nesetkala a bylo to trochu až trapné. Filmové zpracování se mi také líbilo a tam kupodivu bylo těch "skrytých" reklam o poznání méně....

Romanka89
Romanka89
10.03.2023 4 z 5

Tohle není vůbec můj žánr, knihu jsem asi předloni dostala k Vánocům, máma si chválila film i s tátou, když na tom byli v kině, tak jsem se hecla. Jelikož jsem neměla valná očekávání tak mi to sedlo, taková oddechovka příjemná, jednoduchá, četlo se lehce. Ale fanynkou Hartla se nestanu, i když rozhodně nelituju četby.

katerina5544
katerina5544
09.03.2023 odpad!

Bylo to....divný. Nezasmala jsem se. Škoda, fakt jsem se na knihu těšila, zkusím film, ten by mohl být povedený.

Dagmus
Dagmus
01.03.2023 5 z 5

Zaruka poteseni

Dejnau
Dejnau
23.02.2023 5 z 5

Vtipný příběh čtyř kamarádů od úžasného Patrika Hartla, kteří se chtějí ujistit zda žijí tak, jak chtěli, když byli plnoletí.

čuřil
čuřil
17.02.2023 4 z 5

Má první od pana Hartla. A hodně povedené oddechové čtení. Byl jsem sic prvně v kině až poté jsem četl, ale tentokráte mě nezklamala ani filmová verze. Opravdu povedené, vtipné a doporučuju tuto knížku.

Kabuky
Kabuky
29.01.2023 5 z 5

Jako vždy perfektní.

marara
marara
25.01.2023 3 z 5

Když už život zajede do hlubokých kolejí nebo by naše současné já hrubě neobstálo před já šestnáctiletým, je fajn se zamyslet, co je v mém životě špatně. Najít něco, co mě z těch kolejí vyvede, je dobrý nápad, jen nějak nemůžu uvěřit, že by někomu jakkoliv mohla pomoci veřejná nahota. Nějak mi to nezní uvěřitelně. Všichni kamarádi mi připadali jako zoufalci, tak mi to vtipné nepřišlo. Tenhle humor mě míjí.

Lucie21352
Lucie21352
25.01.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem četla už před několika lety a velmi ráda si jí přečtu znovu. Smála jsem se skoro pořád. Doporučuji všem, kteří s tímto autorem začínají.

Veroba
Veroba
17.01.2023 4 z 5

Oddychová kniha.

janmac
janmac
16.01.2023 2 z 5

Ja mám pana Hartla lidský moc rada, ale už druhou knížku jsem nedostala (nedoposlechla). Prostě mě to nebaví.

SilviiM
SilviiM
14.01.2023 4 z 5

Mé první setkání s autorem, které dopadlo úspěšně. Životní příběhy všech kamarádů se mi líbily a dávaly smysl. Kniha se četla sama. Teď jdu na film

pohoda58
pohoda58
09.01.2023 4 z 5

Hezké a humorné čtení, příběh ze života 4 kamarádů. Líbilo se mi i filmové zpracování příběhu.
Doporučuji.

avynka
avynka
02.01.2023

Už jsem stačila slyšet audioverzi i shlédnout film a byla jsem nadšená .... a to jak z děje knihy, tak z interpretace Martina Hofmana v audioknize i jeho hereckého výkonu ve filmu. Mohu jednoznačně doporučit. Kniha dokáže současné pochmurné dny proměnit v prozářené, a pokud vás nadchne, stejně jako mě, těžko, přetěžko se od ní budete odtrhávat :). Patrik Hartl prostě umí!

Přečti_si
Přečti_si
30.12.2022 3 z 5

Knihu jsem koupila až po shlédnutí stejnojmenného filmu, který byl skvělý! V tomto mě knížka trochu zklamala, film hodnotím lépe. Žádný velký literární zážitek se nekonal. :(

AndyYoggy
AndyYoggy
25.12.2022 5 z 5

Autor opět nezklamal. :)

Jessy
Jessy
21.12.2022 3 z 5

Tahle kniha byla na třetím místě na mém listu předsevzetí - přečíst knihy od českých autorů a odpočinout si od detektivek :-) S tvorbou Patrika Hartla jsem se předtím setkala jen jednou prostřednictvím divadelního představení, které mě pobavilo. A to samé jsem očekávala i od této knihy a vlastně jsem spokojená, jedná se o pohodové čtení. Na začátku jsem trochu bojovala s tím, že je to kniha o mužích pro muže, přišlo mi to až moc chlapácké, ale pak jsem zahodila předsudky a příběh si užila. Život vám tahle kniha nezmění ani nijak neobohatí, ale je to vlastně nutné? Není lepší aspoň na chvíli na všechno okolo zapomenout a pobavit se?