Prvních 100

Prvních 100 https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199285/bmid_prvnich-100-5U2-199285.jpg 4 502 122

Prvních 100 série

Od ničivé nukleární války žije lidstvo ve vesmírných lodích vysoko nad radioaktivním povrchem Země. Nyní je však sto mladých delikventů, které společnost považuje za postradatelné, vysláno na nebezpečnou výpravu s cílem znovu kolonizovat planetu. Může to být jejich druhá šance na život… nebo sebevražedná mise. Stovka odsouzenců, pronásledovaných nástrahami divoké přírody a tajemstvími své minulosti, musí bojovat, aby přežila. Nikdy se z nich neměli stát hrdinové, ale nakonec mohou být poslední nadějí pro CELÉ lidstvo.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , CooBoo

The 100 , 2013

Lucik100
27.03.2019 4 z 5

První jsem viděla seriál a knihu jsem hned začala shánět. Kniha je oproti seriálu dost velkým zklamáním. Autorka měla skvělý nápad, ale zpracovat a propracovat už to tak nezvládla.

makul
29.11.2018

Úžasná kniha! Ještě lepší než seriál

Leanis
03.11.2018 3 z 5

Co k tomu říct... Jako velká faninka seriálu jsem se nechala oslepit velkým očekáváním, které nakonec nebylo zcela naplněné... Jedná se o průměrnou sci-fi, příjemně čtenou, ale zároveň příběh není nijak strhující. Velký potenciál, ale málo využitý. Autorka si možná ukousla moc velké sousto tím, že je příběh vyprávěný z pohledu 4 hlavních postav. Musím tedy přiznat, že bez Wellse a Glass bych se obešla. Wells si u mě sice nějaké sympatie získal, ale Glass mi připadala zbytečná.
Co musím přidat k plusům - každá postava má úplně jiný charakter a nikdo není černobílý. Postavy dělají chyby. Řekla bych, že chování charakterů je opravdu hodně lidské. A na závěr - naprosto jsem hltala každou stránku, na které vystupovali Bellamy a Clarke společně. Bože, jak já ty dva miluju :). Bellarke 4ever.

*Pájuše*
25.10.2018 2 z 5

Knihu jsem četla v rámci letošní výzvy, ale musím říct, že mě to zklamalo. Viděla jsem ukázky na seriál a vypadalo to skvěle. Kniha ovšem postrádá jakýkoliv smysl. Je to jako povídky splácané do jedné knihy a ke všemu dost nešťastným způsobem. Romantická linka se táhne celou knihou i napříč danymi postavami. Díky tomu kniha ztratila své kouzlo, protože mě víc zajimalo, co se stalo na zemi před tři sta lety, že ji museli opustit a vydat se do vesmíru? Autorka čtenáře jednoduše hodila do vody a plav. Tady by se to vysvětlení opravdu hodilo. Škoda, druhý díl po tomto fiasku číst nebudu, protože jsem si ani jednu z postav neoblíbila a nad dějem, který byl teď prakticky o ničem, už další čas trávit nechci.

Ajda300
16.09.2018 5 z 5

Viděla jsem seriál a tak jsem se strašně těšila na knihu. Byla skvělá. Wells nebyl takový blbec jako v seriálu a Clarke byla strašně příjemná hlavní postava. Kniha se mi moc líbila.

Klarsik3
28.08.2018 3 z 5

Na začátku mě nějvíc zaskočilo, že jsem nevěděla absolutně vůbec nic. Prostě tam najednou byla Clarke, která byla uvězněna za zradu a nějaký doktor jí oznámil, že s devadesátidevíti delikventy půjde zpět na zemi.. Takže.. Kdo je Clarke? Jaká zrada? Dobře.. Najednou tu byl Wells, který udělal něco protože Clarke a pak tu byl Bellamy a Glass.. Střídalo se to tak rychle.. Brala bych toho víc.. Nápad byl skvělí.. a myslím si že by se toho dala vymyslet spousta nebo to možná nemuselo být rozděleno do dvou dílů.. Každopádně jsem si oblíbila Wellse a nemám ráda Clarke.. Taky se mi líbí Glass.. Takže teď už vím víc o co de tak si ten druhý díl přečtu než se vrhnu na seriál :)

heliiinka
17.08.2018 5 z 5

Skvělé počtení. Moc mě bavilo sledovat osudy jednotlivých vypravěčů i to, jak se postupně odkrývala jejich minulost (podobně jako v Šesti vranách).
Jsou tam sice jasně dané dvojičky, ale oceňuji, že to není přeslazené. Těším se na druhý díl a co přinese.

Magdyla.8
26.03.2018 2 z 5

Teda. O hodně lepší je seriál a kniha je jen takovou lehkou předlohou k tomu. Život kdesi ve vesmíru je super a zajímavý, ale byl málo propracovaný a na dvě knihy to nestačí.

Kathleen
23.02.2018 3 z 5

Snad u mě poprvé, co se mi více líbil seriál/film než samotná kniha. Řeší se hlavně vztahy než samotné přežití, což pro mě bylo spíše nudné. Líbili se mi vzpomínky postav, proto 3 hvězdy.

Voluta852
29.12.2017 4 z 5

Více mě tedy zaujal seriál, ale ono to tak asi je... Knížka se prostě musí nejprve pořádně rozjet a pak je to naprosto dokonalé... Příběh se mi líbil, v něčem se od seriálu lišil, ale to je pochopitelné... Líbily se mi ty vzpomínky z dřívějška, ty to dost ozvláštnily... Takže za mě fajn

Veronika33
08.12.2017 3 z 5

Kniha sa celkom dobre čítala, len zo začiatku som sa strácala v postavách. Dejovo to bolo poslabšie keďže akcia skoro žiadna, v podstate tam boli vykreslené osudy jednotlivých postav. Napriek tomu ma kniha bavila a teším sa na druhý diel.

Anniie
01.11.2017 5 z 5

užasný příběh! Sice musím uznat že seriál je lepší ale i tak mě knížka bavila a moc se mi líbila. Velká odlišnost jsou vztahy a možná mi to i trošku vadilo ale nevadí mi to tak moc. Nové postavy jsou taky moc zajímavé, kapitoly vyprávěné z pohledu hodně postav se mi taky moc líbilo. Dávám knize čtyři až pět hvězd :)

Lorej
14.10.2017 5 z 5

Naprosto úchvatný příběh. Líbili se mi zamotané vztahy postav i překvapivý děj. Autor se s ničím nemazlil a šel rovnou k věci, ale i tak byl příběh propracovaný. Rozhodně si přečtu pokračování.

sabina1996
14.10.2017 5 z 5

Ke knize jsem se také dostala prostřednictvím seriálu a musím říct, že se mi moc líbila díky odlišnosti děje oproti filmu a novým postavám.

Anne Leyyd
19.08.2017 4 z 5

K této knize jsem se dostala přes seriál, který mě dostal, protože u mě vyvolal takovou škálu silných emocí, jako už dlouho (snad od Prison Break) žádný. Tak jsem si řekla, že zkusím i knihu, ale naštěstí jsem si předem přečetla názory jiných čtenářů a smířila se s tím, že to bude "slabší" a zaměřeno spíše na postavy a jejich vztahy.

Tudíž vezmu-li tuto knihu spíše samostatně a s menším očekáváním, pak jsem si ji užila. Autorka píše svižně, čtivě a dobře. Postavy jsou zachycené vcelku dobře (na to, jak málo stran kniha má) a líbilo se mi střídání pohledů 4 postav. Také se mi líbilo, jak autorka propletla činy všech hlavních aktérů tak, že činy všech ovlivnily všechny... A upřímně musím přiznat, že (na jednu stranu) po těch šílených eskapádách v seriálu jsem si tento oddechový příběh celkem vychutnala :-) I když mi samosebou chyběl třeba Lincoln, Kane i Abby :-)

Takže dávám tak 3,5 *

Safira55
01.08.2017 3 z 5

pěkný jen mě sklamalo, že knížka místo, aby se zajímala víc o tom jak přežít se zajímala o vztazích...

NemmamSlov
02.06.2017 3 z 5

Knihu som zacal citat pred serialom a musim povedat ze myslienka ma zaujala, ale aj tak to povazujem za slabsiu knizku co som cital aj ked mam rad scifi. Mam radsej knizky kde je viac akcie a humoru, ale urcite toto dielo neodcudzujem, kazdy ma svoj vkus.

petra4080
18.05.2017 odpad!

Tak tohle mě vážně nebavilo. Škoda, námět měl potenciál...

fvalek
10.04.2017 5 z 5

Knihu jsem četl před seriálem, ten jsem viděl až potom a líbil se mi, ale na knihu nemá. Děj je svižný, zajímavý, neohrané nové téma, které v kontrastu země (soudržné pozemské kmeny) - vesmír (zkažená vyspělá civilizace) skvěle funguje. Osobně mě víc bavily kapitoly z vesmírného dění okolo Glass, než pozemské scény s Clarke. Ty tam jsou sice nejdůležitější a jsou hlavní, ale prostě Glass je Glass :D (Ta mimochodem v seriálu není a je to obrovská!!! škoda). Skvěle najetý začátek trilogie s dějem, který dal seriálu jeho kořeny, ale je naprosto odlišný, což je super :)

JulietRocks
19.03.2017 5 z 5

Je mi líto tak nízkého hodnocení knihy. I proto jsem jí místo 4 * dala 5 *. Všichni píší, jak nemá na seriál, ale zajímalo by mě, kolik lidí si uvědomuje, že bez ní (a hlavně její autorky Kass Morgan) by seriál vůbec nebyl?! Jde o nápad, vezměte si třeba takovou J. K. a jejího Pottera, že... Víc romantiky mi vůbec nevadilo, naopak v seriálu mi chybí. :) Ale jedno mínus bych přeci jenom měla - moje nejoblíbenější postava chybí (Abby). :D