21. den

21. den https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237573/bmid_21-den-237573.jpg 4 246 51

Prvních 100 série

< 2. díl

Již stovky let na Zemi nikdo nevkročil – až do teď. Od přistání stovky odsouzenců uplynulo již 21 dní. Jsou to jediní lidé, kteří žijí na planetě… nebo si to alespoň myslí. V tváří tvář neznámému nepříteli se Wells pokouší udržet skupinu pohromadě. Clarke se zatím snaží odhalit tajemství údajně opuštěné planety a pomoci Bellamymu najít jeho sestru – bez ohledu na možné následky. A na vesmírné stanici musí Glass podstoupit nemyslitelnou volbu mezi životní láskou a životem samotným. V tomto vzrušujícím pokračování knihy Prvních 100 Kass Morganová odhaluje neuvěřitelná tajemství, zpochybňuje všechny základní jistoty a testuje pevnost lidských vztahů. A jestliže chce sto odsouzenců přežít, musí si uvědomit, že existuje jen jediné řešení – zapomenout na všechny spory a spolupracovat.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , CooBoo

Day 21 , 2014

maca5449
04.03.2015 3 z 5

Zajímalo by mě, kolik plánují vydat dílů, tohle téma se mi jeví dost nevyčerpatelně obzvlášť po druhém díle. Chvílema mi připadalo zvláštní, když dvě z hlavních postav spolu nezažijí nic intimnějšího, co by je mohlo alespoň trochu sblížit a najednou si vykládají "miluji tě." Každopádně se děj vyvíjí vskutku zajímavým směrem. Jen mám dojem, že než vyjde další díl, tak zapomenu, o čem to vlastně bylo.

anishta
24.02.2015 4 z 5

Asi jsem už moc ovlivněná seriálem, ale tento díl mi přišel slabší. Nejvíce mě bavil pohled Glass. Byl nejvíce napínavý a prostě zajímavější. Kniha je to dobrá, ale za Prvních 100 je pro mě kousek pozadu.

Adel703
14.02.2015 5 z 5

Miluju ty knihy a miluju seriál!
Pro mě byla o trošku lepší než první díl, už se nemůžu dočkat dalšího dílu :3

sarka1244
07.02.2015 4 z 5

Kniha je čtivá. Se seriálem to má společný jen motiv. Těším se na další díl.

richard2809
07.02.2015 5 z 5

Nevím, proč je uvedeno, že kniha je pro dívky, když jsem je obě přelouskal i já. Knižní předlohu jsem začal číst kvůli seriálu a chtěl jsem si užít i jiný pohled, než jen seriálový. Obě knížky jsou i pro muže. Ano sice se tam více rozebírají vztahy, ale stejně to nevadí, protože jde prostě o scifi. Jinak sem píšu hlavně z jiného důvodu. Koukal jsem na wikipedii, že 24. února má vyjít třetí díl Návrat domů, ale předpokládám, že asi v USA. Neví někdo, kdy bude přeložená v ČR?

lapetitedeny
29.01.2015 4 z 5

Já tu sérii prostě žeru... :D

Každopádně, tenhle díl byl úplně jinej, než ten první. Ale byl stejně super, respektive, jsou na tom stejně, no... :D

Mishak
29.01.2015 5 z 5

No páááááni!!!!!!!!
Druhý díl mě opravdu nezklamal. Měl všechno, co u dobré knihy vyhledávám =) Spousta akce, zvratů, skvělý děj a všechno doplněné opět o minulosti hrdinů? To je prostě super!!!! Po prvním dílu jsem se na hrdiny moc těšila a musím uznat, že jsem věděla proč.
Jen teda nechápu, co mi to ta autorka zase udělala!!! Jak může nechávat konce knih takhle otevřené????? Už abych v rukou držela třetí díl, nemůžu se ho dočkat =) I když tedy čekala jsem, že Wells začne se skupinou řešit Priyu a Kendall, ale třeba se k tomu dostanou v dalším díle.

Za mě na 100% 5 hvězdiček, protože tahle série má slušně našlápnuto do knihovničky k mým nejoblíbenějším sériím =)

Lenka.Vílka
25.01.2015 5 z 5

Protoze jsem clovek, ktery si bez problemu pamatuje "blbosti", aby zapominal podstatne veci, vybavit si dej z minule knihy nebyl problem. Autorka i tak do deje dobre zapracovala "cetli jste minule" , takze zadny problem i tak. V tomhle dile (stejne jako v prvnim) je nutne zapomenout na existenci serialu, bez toho nejde cist a pro nekoho by to mohl byt kamen urazu. Kniha me bavila. Nic navic, nic nechybelo. Uz se nemuzu dockat posledniho dilu, ale to bude zase doba...navic jsem se na konci dost bavila. To o Wellsovi a Bellamymu (kapitola 30) me rozsekalo. Jako vazne? Me se to sice zda obehrany, ale jsem zvedava, jakou to bude mit souvislost s dalsim dejem...

Misa25
22.01.2015 5 z 5

Skvělý druhý díl :) těšila jsem se a nezklamal :) seriál se odklonil již v první knize, takže je můžeme hodnotit jako dva samostatné děje, jako kdyby knihu četli dva různí lidé :) Jsem zvědavá, zda bude další díl :) ale po zakončení knihy, bych se divila, kdyby ne :)

JanaDor
20.01.2015 5 z 5

Osobně se mi druhý díl ze série Prvních 100 líbil více než ten první. Četlo se to velmi dobře a rychle. Tento díl je pro mě akčnější.
Komu se líbila jednička, dvojka ho určitě nezklame. Jestliže jste nečetli žádný díl, tak vzít to najednou, je skvělý nápad. První vás seznámí se situací a s minulostí. S druhým už budete prožívat znovu osídlování a rozplétat tajemství, které nás čekají na Zemi. Není to strhující, tak, že by vás děj napínal jak kšandy. Je zde hodně věnováno pocitům hlavních hrdinů. Opět je vyprávění protkáno jejich vzpomínkami na minulost. Trochu mi bylo líto, že díl byl krátký. Autorka mohla více takto skvěle započatou partii rozehrát. Já bych ty dva díly spojila v jeden. Škoda, ale jinak se mi to líbilo.
Jediné mínus je otevřený konec. Takže opět další čekání a doufání, že třetí díl vyjde brzy.

Grafoy
13.12.2014 odpad!

Četla jsem v angličtině. Snad ještě větší zklamání než první díl. Nápad je skvělý, zpracování opravdu špatné.

antiutopie, dystopie, kakotopie pro mládež

Kass Morgan
americká, 1984