Prvních 100

Prvních 100 https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199285/bmid_prvnich-100-5U2-199285.jpg 4 502 122

Prvních 100 série

Od ničivé nukleární války žije lidstvo ve vesmírných lodích vysoko nad radioaktivním povrchem Země. Nyní je však sto mladých delikventů, které společnost považuje za postradatelné, vysláno na nebezpečnou výpravu s cílem znovu kolonizovat planetu. Může to být jejich druhá šance na život… nebo sebevražedná mise. Stovka odsouzenců, pronásledovaných nástrahami divoké přírody a tajemstvími své minulosti, musí bojovat, aby přežila. Nikdy se z nich neměli stát hrdinové, ale nakonec mohou být poslední nadějí pro CELÉ lidstvo.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , CooBoo

The 100 , 2013

Nathally
06.11.2023 5 z 5

Dlouho jsem se chystala na seriál a překvapilo mě, když jsem našla, že je to i knížka. Seriál jsem viděla už celý a spíš to šlo do kytek, ale knížka se mi líbila hodně. Líbilo se mi, jak se měnily pohledy osob a celkový děj mě nadchnul.

vlkove
29.05.2023 3 z 5

Bohužel jsem z podobných knih již vyrostla. Nepropracovaný děj a nesympatické postavy mi ke čtení nepomáhali. Hodně zjednodušeně napsaná kniha, zaměřená z 95 % na vztahy. Popis prostředí vesměs žádný. Takové hodně oddechové čtení pro mladé. Ve svém žánru patří k průměru.
Druhý díl pošlu dále nepřečtený. Doporučuji začínajícím čtenářům.

sArKa236
21.05.2023 4 z 5

Tuto knihu jsem začala číst díky seriálu, který řadím mezi mé oblíbené. Abych řekla pravdu, čekala jsem něco trochu jiného, koneckonců, seriál se řadí mezi dobrodružné žánry.
Dle mého názoru nebyla kniha ani tak o Zemi, přežití, ani nic podobného, celý děj je zaměřen spíše na vztahy mezi stovkou, což mne možná trochu zklamalo. Na druhou stranu jsem zde našla spoustu 'věcí' a 'momentů', o které jsem v seriálu velmi stála, nicméně se nikdy neuskutečnily. To jest hlavní důvod, proč jsem hodnotila čtyřmi hvězdičkami - je to dokonalé obohacení seriálového děje, nicméně, pokud jste fanoušky dobrodružství a boje o přežití, kniha asi nebude Váš šálek kávy.

Hanathor
07.05.2023 4 z 5

Docela často se mi stává, že v knihovně objevím knihu, podle které byl natočen film nebo seriál, který mám ráda. Taková odchází se mnou domů, včetně téhle :)
Četla se moc dobře (jedná se spíš o oddychovku), přestože seriál z ní převzal jen námět a jména pár hlavních postav. Co mi ale vadilo, byl font, kterým byly psané pasáže z minulosti. Zabírají tak třetinu knihy a jsou psané bezpatkovým písmem. Špatně se mi orientovalo v řádcích. Myslím, že kurzíva by byla lepší volba.

Hakate
09.10.2022 3 z 5

V první řadě musím zmínit, že seriál neznám, neslyšela jsem o něm, na knihu jsem narazila zde na Databázi a anotace mě zaujala, komentáře jsem předem nečetla a tak jsem netušila, co od knihy čekat a očekávání jsem příliš neměla.

Zajímavý námět, příběh má určitě potenciál.
Na můj vkus jsem spíše měla pocit, že chvílemi nečtu sci-fi, ale červenou knihovnu zasaženou do budoucnosti. Některé pasáže se mi líbili. Přeskakování mezi jednotlivými časovými úseky mi normálně nevadí, ale tady jsem se často úplně ztrácela, kde vlastně jsem, zda v minulosti, přítomnosti nebo v budoucnosti. Ale ve výsledku jsem si celkem rychle obrázek zpětné poskládala. Naštěstí, alespoň kapitoly jsou srozumitelné popsány, jednotlivými postavami, kterých je poměrně dost. U asi 4. Kapitoly jsem se trochu zhrozila, jestli nebudou kapitoly věnovaný každému že 100, jak uvádí název, naštěstí ne, ale i tak je počet postav, poměrně obsáhlý.
Příběh sám o sobě je bohužel celkem dosti chudý a holý.
Výsledek je poměrně průměrné YA sci-fi, které mě příliš neoslnilo, ale na druhou stranu mě celkem zajímá, jak se pokračování bude dále vyvíjet. Takže si 2. díl určitě přečtu.

micha-ella
18.09.2021

Mám SF ráda, ale tohle mě nebavilo. Je to knížka spíš pro mládež, nakonec jsem to vzdala.

Stephaniee
01.08.2021 3 z 5

Opravdu jednoduše napsaná fantasy/sci-fi knížka, u které příběh svištěl jedna stránka za druhou. Líbilo se mi jak autorka rozdělila určité kapitoly a my tak mohli nahlédnout do ostatních hlavních hrdinů a jejich myšlenek. Nic moc zajímavého se tam nestalo, i přesto jsem si knížku užila.

Lily-fairy
20.04.2021 3 z 5

Ano, je to naprosto průměrné ya se spoustou chyb. Ale víte co? Já jsem přesně tohle potřebovala. Kniha se čte lehce, postavy jsou dostatečně zajímavé (ať už je máte rádi nebo ne) a námět taky. Takže pokud si chcete odpočinout, ideální.

Epes
13.02.2021 4 z 5

Celkově čtivá Young Adults kniha, na další díly se zatím nechystám.

KnihomolkaAnna
02.02.2021

Na sérii jsem se už dlouho chystala, ale nic extra jsem nečekala. Když jsem se ke knize konečně dokopala, trochu jsem změnila názor.
Vůbec to nebyl špatný výkon, řekla bych knižní průměr. Možná to autorka trochu přehnala s počtem hlavních postav, pletla jsem si obzvlášť Clarke a Glass.
Jinak kniha čtivá, děj moc pěkný, částmi trochu zmatený.

ChristineS
04.10.2020 1 z 5

V knihovně jsem po knize šmátla s velkým nadšením a nadějí, co se z toho vyklube. Jako milovnice seriálu jsem byla ovšem dosti zklamaná. Věděla jsem, že to nebude stejné od filmové verze, ale že to bude až takhle jiné a splácané, to jsem netušila. Knihu jsem dočetla, ale druhý díl zůstal netknutý a nemám v plánu v něm pokračovat. Možná, že kdybych neznala seriálovou linku, možná, že bych byla z knihy nadšená... Ale jen možná.

s1ombrehimawari
22.04.2020 odpad!

Fuf. Viděla jsem seriál, který se mi líbil, tak jsem šmátla po předloze. Největší chyba jaké jsem se mohla dopustit... Styl psaní -100 z 10. Postav je tu oproti seriálu tak jedna šedesátina. Děj? Žádný. Zápletka nezápletka. Klišé klišé klišé.

Jass
22.02.2020 2 z 5

No... tak tohle je oproti seriálu skutečně soft verze... jako vážně, většina problémů tu neexistuje a... no já nevím, jsem trochu zklamaná, chtěla jsem si trochu zmenšit absťák před další sérií, ale většina mých oblíbených postav v knize ani neexistuje... No, ale pořád jsem to přečetla, jako pokud je vám 14./15. (nebo tak nějak) a neviděli jste seriál tak by se vám to snad i mohlo líbit...

Thalin
07.10.2019 2 z 5

Jen málo kdy se mi televizní zpracování líbí víc, než to knižní, ale tady tomu tak bylo. Knížka mě docela zklamala. Velmi jednoduše napsaná, tak moc, že jsem si k žádné z postav nevytvořila prakticky žádný vztah, což u seriálu neplatí. Jsem ráda, že se seriál knihou spíše jen inspiroval a skoro se jí nedrží. Některé postavy, které mám v seriálu ráda, jsem v knize moc nemusela. Taková Octavia mi ničím zajímavá nepřišla (Ještě, že v seriálu je úplně jiná) a linka s Glass mi připadala jen jako nudná romantická limonáda, která, kdyby tam nebyla, tak to děj nijak nepoznamená.

kajusjoch
13.09.2019 3 z 5

Oproti seriálu je kniha o hodně slabší, ale je to jednoduché a oddechové čtení. Kdybych měla vybrat, bohužel je seriál na prvním místě. Jelikož ale The 100 žeru, líbila se mi i kniha a těším se na další díly, aspoň můžu srovnávat.
Seriál: 10/10
Kniha: 6/10

xkaspark
11.08.2019 3 z 5

Kniha je hodně čtivá, ale velmi se liší od seriálu, který je točený podle knížky. 99% pasáží je jinak, slouží opravdu jen jako nápad, který pak tvůrci seriálu rozvíjí dle své fantazie.

Knihomolka97
10.08.2019 4 z 5

Seriál jsem sledovala asi před rokem a půl, skončila jsem v polovině druhé série a zatím jsem se dál nedostala. Ale mám v plánu ho dokoukat, určitě. :-D
Nedávno jsem knížky objevila knihovně a půjčila si je.
Nutno říct, že se dost liší od seriálu. Postava, kterou jsem v seriálu milovala v knize ani není. :-D A našly by se i další chybějící postavy. Nicméně mě to bavilo, mohlo by to být klidně o něco delší ale co už. Přečetla jsem ji během pár hodin. Vyprávění z pohledu více postav Clarke, Bellamy, Wells a Glass zajímavé. Dobře se to četlo. Každý z nich měl svoje problémy, neřešila se jen jedna postava.
Druhý díl si v nejbližší době určitě přečtu, další pokračování v angličtině nechám osudu. :-D

Tridenti
01.08.2019 3 z 5

Po shlédnutí seriálu jsem od knihy chtěla jednoduše víc. Nedočkala jsem se žádných velkých zápletek, více jak polovina mých oblíbených postav ze seriálu chyběla (což je ale čistě moje chyba, měla jsem nejdřív číst knihy). Opravdového děje je tam na mě skutečně málo, nejspíš je to tím, že autorka napsala relativně krátkou knihu z pohledu 4 postav.
Každopádně je to úplně jiný než seriál, takže budu číst dál, jen proto, že mě zajímá, kam se děj bude vyvíjet.

LadyD
15.07.2019 5 z 5

Hodně dlouho jsem se na tuto knihu chystala, a teď, když jsem ji konečně přečetla, doslova za jedno odpoledne, musím říct, že jsem velmi spokojená. Jelikož jsem fanoušek seriálu, který je točen pole těchto knih, byla jsem na knihu zvědavá. Moc se mi zalíbila, mrzí mě, že v češtině jsou pouze první dva díly, ale to mě neodradí od toho si pokračování přečíst v angličtině, protože jsem opravdu velmi zvědavá, jak se bude odvíjet dál. Jelikož se dění v knize docela liší od seriálu, tudíž jsou to v podstatě dva rozdílné příběhy, hrozně mě to zajímá.
Rozhodně doporučuji. Je to skvěle napsané, čtivé, prostě fajn. Jak říkám, knihu jsem přečetla za jedno odpoledne.

nadenka13
12.05.2019