Prvních 100

Od ničivé nukleární války žije lidstvo ve vesmírných lodích vysoko nad radioaktivním povrchem Země. Nyní je však sto mladých delikventů, které společnost považuje za postradatelné, vysláno na nebezpečnou výpravu s cílem znovu kolonizovat planetu. Může to být jejich druhá šance na život… nebo sebevražedná mise. Stovka odsouzenců, pronásledovaných nástrahami divoké přírody a tajemstvími své minulosti, musí bojovat, aby přežila. Nikdy se z nich neměli stát hrdinové, ale nakonec mohou být poslední nadějí pro CELÉ lidstvo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/199285/prvnich-100-5U2-199285.jpg 3.7415

Prvních 100 (1.)

The 100 (2013)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, CooBoo

Kniha Prvních 100

Lucik100

První jsem viděla seriál a knihu jsem hned začala shánět. Kniha je oproti seriálu dost velkým zklamáním. Autorka měla skvělý nápad, ale zpracovat a propracovat už to tak nezvládla.

makul
29.11.2018

Úžasná kniha! Ještě lepší než seriál

Leanis
03.11.2018

Co k tomu říct... Jako velká faninka seriálu jsem se nechala oslepit velkým očekáváním, které nakonec nebylo zcela naplněné... Jedná se o průměrnou sci-fi, příjemně čtenou, ale zároveň příběh není nijak strhující. Velký potenciál, ale málo využitý. Autorka si možná ukousla moc velké sousto tím, že je příběh vyprávěný z pohledu 4 hlavních postav. Musím tedy přiznat, že bez Wellse a Glass bych se obešla. Wells si u mě sice nějaké sympatie získal, ale Glass mi připadala zbytečná.
Co musím přidat k plusům - každá postava má úplně jiný charakter a nikdo není černobílý. Postavy dělají chyby. Řekla bych, že chování charakterů je opravdu hodně lidské. A na závěr - naprosto jsem hltala každou stránku, na které vystupovali Bellamy a Clarke společně. Bože, jak já ty dva miluju :). Bellarke 4ever.

*Pájuše*
25.10.2018

Knihu jsem četla v rámci letošní výzvy, ale musím říct, že mě to zklamalo. Viděla jsem ukázky na seriál a vypadalo to skvěle. Kniha ovšem postrádá jakýkoliv smysl. Je to jako povídky splácané do jedné knihy a ke všemu dost nešťastným způsobem. Romantická linka se táhne celou knihou i napříč danymi postavami. Díky tomu kniha ztratila své kouzlo, protože mě víc zajimalo, co se stalo na zemi před tři sta lety, že ji museli opustit a vydat se do vesmíru? Autorka čtenáře jednoduše hodila do vody a plav. Tady by se to vysvětlení opravdu hodilo. Škoda, druhý díl po tomto fiasku číst nebudu, protože jsem si ani jednu z postav neoblíbila a nad dějem, který byl teď prakticky o ničem, už další čas trávit nechci.

Ajda300
16.09.2018

Viděla jsem seriál a tak jsem se strašně těšila na knihu. Byla skvělá. Wells nebyl takový blbec jako v seriálu a Clarke byla strašně příjemná hlavní postava. Kniha se mi moc líbila.

Klarsik3
28.08.2018

Na začátku mě nějvíc zaskočilo, že jsem nevěděla absolutně vůbec nic. Prostě tam najednou byla Clarke, která byla uvězněna za zradu a nějaký doktor jí oznámil, že s devadesátidevíti delikventy půjde zpět na zemi.. Takže.. Kdo je Clarke? Jaká zrada? Dobře.. Najednou tu byl Wells, který udělal něco protože Clarke a pak tu byl Bellamy a Glass.. Střídalo se to tak rychle.. Brala bych toho víc.. Nápad byl skvělí.. a myslím si že by se toho dala vymyslet spousta nebo to možná nemuselo být rozděleno do dvou dílů.. Každopádně jsem si oblíbila Wellse a nemám ráda Clarke.. Taky se mi líbí Glass.. Takže teď už vím víc o co de tak si ten druhý díl přečtu než se vrhnu na seriál :)

heliiinka
17.08.2018

Skvělé počtení. Moc mě bavilo sledovat osudy jednotlivých vypravěčů i to, jak se postupně odkrývala jejich minulost (podobně jako v Šesti vranách).
Jsou tam sice jasně dané dvojičky, ale oceňuji, že to není přeslazené. Těším se na druhý díl a co přinese.

Lyra.
21.07.2018

Hodně zajímavá kniha a příběhy lidí, které se postupně odkrývají