Legenda o Magdě Searusové

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pokud se o románech Terryho Goodkinda tvrdí, že jsou plné násilí a nevýslovné krutosti, v jeho novém románu, do kterého poprvé nezasahoval žádný vydavatel ani cenzor, se ponoříte do čirého ztělesnění neředěného děsu a zla. Závoj halící nesmrtelnou legendu se odkrývá. Leží za ním děsivé příběhy z bájných dob nejmocnějších čarodějů, časů, kdy vznikl meč pravdy a začala strašná válka mezi Starým a Novým světem. Příběhy o tom, kdo a proč ukryl Chrám větrů, o důvodu vytvoření d'harského pouta, o lidech, kteří dali vzniknout snovým cestovatelům, událostech vedoucích k vytvoření první zpovědnice. Odpovědi na palčivá tajemství skrývající se v románech Terryho Goodkinda se nacházejí přímo na stránkách této knihy. Pokud se chcete dozvědět pravdu ztracenou před třemi tisíci lety, neváhejte a nechte se vtáhnout do děje…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177185/legenda-o-magde-searusove-lg7-177185.png 4.359
Série

První zpovědnice 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Classic
Orig. název

The Legend of Magda Searus, 2012

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Legenda o Magdě Searusové

Přidat komentář
lampernaqui
17.05.2017

Člověk by řekl, že když se konečně vypustí z příběhu otravný Richard se stejně otravnou Kahlan, že příběh bude mít grády. Ale ono ne. Neříkám, že to bylo nějaké špatné - podíváme se do historie a dozvíme se pár informací, které se nám hodí k budoucím knížkám (i k minulým). Ale jsem rád, že nejsem sám, komu se zdá spisovatelův styl psaní někdy hodně zvláštní. A není to jen v téhle knížce, ale ve všech. Jakmile začne nějaké vysvětlovací období, hned vím, že možná dalších třicet stran se budou vracet stále stejné otázky, hrdinové budou nechápaví a já to nějak musím přetrpět.

alexvera
08.06.2016

Tuto knihu jsem četla dřív než jsem se pustila do Prvního čarodějova pravidla. Je čtivá a nenechá vás do poslední stránky v klidu. Navíc jr zde krásně vysvětleno co je zpovědnice vůbec zač a jak vznikla - tedy jakási legenda, jak vzniknul meč Pravdy a kdo jej vytvořil. Prostě a jednoduše, krásný úvod do celé Goodkindovy ságy. Každému bych ještě před prvním dílem Meče pravdy doporučila, aby si První zpovědnici přečetl a pak v prvním díle nedumal nad tím co je v této knize vysvětleno.


McLena
11.03.2016

Špicovní prequel, čtení jsem si užívala, jen mě teď trochu mrzí, že jsem nepočkala, až budu mít dočtenou celou ságu. Bylo zajímavé dostat se do doby největších čarodějů, do doby kdy se teprve pokoušeli o vytvoření Meče, na druhou stranu teď už vím, co bude následovat v dalších dílech a jak k onomu předmětu dojde, což je trochu škoda... Určitě doporučuji přečíst, ale opravdu až na úplný konec :-) Jinak je knížka stejně čtivá a zajímavá, jako ostatní díly.

tatjana1737
11.01.2016

Čekala jsem trochu víc, než jsem dostala, ale čitelné to bylo. Jen jsem udělala tu chybu, že jsem četla dříve, než jsem přelouskala celou ságu, takže nyní mám pár spoilerů (klíč ke schránkám Ordenu), které mi možná čtení zbylých knih Meče pravdy (skončila jsem u Ohnivé kaskády) trochu pokazí. Doporučovala bych těm, kteří se s Goodkindem ještě nesetkali, začít nejprve Mečem pravdy a toto si nechat nakonec, protože pak možná neocení aplikaci Prvního čarodějova pravidla v prvním díle (viz výše narážka na onen zmiňovaný klíč)...

Při čtení jsem začala získávat pocit, že Goodkind je svým nakladatelem placen za počet stran, protože takové natahování jsem dlouho nezažila. Postavy vedou zdlouhavé dialogy na desítkách stran, ve kterých ale řeší v podstatě jen jednu myšlenku, která je čtenáři jasná z první věty. A hlavní hrdinové vedou neuvěřitelně otravné rozhovory stylem: "Já bych to udělal takhle." - "Počkej, proč takhle?" - "Protože..." - "Aha, takže bys udělal tohle!" - "Ano, udělal bych to, protože... a vedlo by to k..." - "Proč by to vedlo k..." - "Protože je nutné udělat tohle..." - "Chápu to dobře, že uděláš tohle?!" - "ano, udělám tohle, protože..." - "Takže uděláš tohle, kvůli tomu, že... a účelem je udělat tamto?"

Stejně tak některé odbočky a vysvětlování - neuvěřitelně mne namíchlo, když se Magda vydala za spiritistkou a místo, aby se věnovaly tomu, kvůli čemu Magda přišla, spiritistka jí asi na 8 kapitol začala vyprávět, proč se stala spiritistkou, díky čemuž se vlastně nedostaly k účelu návštěvy.

Chvílemi autor vykrádal sám sebe (líčení zvěrstev císaře Sulachana, jeho záměrů, některé rysy hlavních hrdinů), ale jak jsem psala v úvodu, čitelné to bylo a pro fanoušky Richarda a Kahlan je to hezké doplnění ságy. Jen mi přijde, že na to, jak je kniha dlouhá, se toho v ní zas tak moc nestalo a že možná budou následovat díly další. Vždyť jsme se ani nedostali ke stavbě věží...

aivi
18.08.2015

Očekával jsem více než co jsem se dozvěděl ze série meče pravdy. Přesto je to opět chytlavé čtení a rád jsem si pár záležitostí ohledně schránek Ordenu připomněl.

Numenesse
17.02.2015

Ač je pravda, že se kniha nevyrovná některým dílům ze série Meče pravdy, musím dodat, že jsem ji přečetla jedním dechem. Ze začátku mi maličko vadilo, že Magda je téměř jako přes kopírák podobná Kahlan, ale pak jsem si uvědomila, že to tak být musí, jinak by nemohla být první zpovědnice vůbec vytvořena, kdyby nebyla ještě před proměnou zastánkyně stejných hodnot. Bylo to takové doplnění střípků, které chyběly po přečtení celé série.

KiyomiAsuka
19.10.2014

Kniha pro každého fanouška Meče pravdy. Vypráví příběh Magdy Searusové a čaroděje Merita, objasňuje vznik první zpovědnice, vznik meče pravdy a spousta jiných věcí. Kniha byla velmi zajímavá, ale samotná série Meč pravdy s příběhem týkajícího se za dob Richarda mě chytla víc.

saphe
02.07.2014

Já jsem tuhle knihu začala číst jako první z celé série, takže jako začáteční byla úžasná.

1