První světová válka den po dni

První světová válka den po dni https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244733/bmid_prvni-svetova-valka-den-po-dni-b0z-244733.jpg 4 27 8

První světová válka den po dni je chronologickou historií tohoto konfliktu od prvních výstřelů v Sarajevu v červnu 1914 až do uzavření příměří v listopadu 1918. Jsou v ní popisovány události na všech bojištích, stejně jako boje ve vzduchu a na moři. Jsou zmiňovány i špionáž, události na domácích frontách, politické okolnosti a technické prostředky, jež měly podstatný vliv na průběh válečných událostí. Mimo to jsou součástí knihy i zvláštní kapitoly pojednávající o klíčových osobnostech války, nejdůležitějších zbraních, událostech a otázkách strategie a taktiky. Kniha obsahuje téměř 400 fotografií a map.... celý text

Historie , Vojenství

Vydáno: , Naše vojsko , Columbus (ČR)

World War I day by day , 2004

Ronnie68
10.07.2022 5 z 5

Kniha, která stojí za přečtení... Pro mě to tedy nebyla úplně jednohubka ... Ale bylo zde opravdu zachyceno celé dění války a přesuny daných armád...

milan3144
15.06.2020 4 z 5

Vývoj za 1. světové války na všech bojištích takřka den po dni. Zpracováno do krátkých popisů věnující se situaci na frontách, taktice vojsk a jejich velitelů, vnitřnímu dění v zúčastněných státech a částečně i výzbroji. Doplněno velkým množstvím dobových fotografií a plánky.
Přehledné čtyři hvězdy.

Ombre88
14.02.2019 4 z 5

ideální kniha pro přehled o dění za Velké války. spíše informativní ráz(texty jsou neosobní jako z oficiálních hlášení) ale velmi přínosné pro amatérské historiky jako "odrazový můstek"

TimeLord
27.08.2018 5 z 5

Začala ma zaujímať prvá svetová vojna, a táto kniha je výborná pre začiatočníkov. Stručný súpis udalostí idúcich po sebe.

Hospodyňka
14.02.2018 4 z 5

Stručnější, ale velice přehledná, plná zajímavých fotografii. Doporučuji jako dárek.

anntine
26.08.2016 3 z 5

Kniha podává jasné svědectví o historii 1. světové války. Všechno je seřazeno podle data a přehledně popsáno, to knížce určitě nemůžu vytknout. Trošku mi ale chyběla taková ta lidská stránka věci, události jsou popsány příliš suše, a proto čtenář často ztrácí pozornost.

FMMMM
28.06.2015 4 z 5

Skvělá kniha, hodně zajímavých fotografií a hlavně informací, ale těch mohlo být ještě více. Knihu bych doporučil všem, kteří chtějí mít přehled kdo, proč a jak bojoval v první světové válce.

jiri77
03.02.2015 4 z 5

Stručně a přehledně napsaná kniha o první světové válce se spousty fotografií. Kniha se mi líbila a můžu ji jen doporučit.

první světová válka (1914–1918)

2013  87%První světová válka den po dni
2009  93%I. světová válka

Kniha První světová válka den po dni je v