První láska

První láska https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3924/bmid_prvni-laska-63bf05c138f7a.png 4 364 31

První série

Devět důvodů, proč si přečíst tuhle knížku: 1. Je o třech holkách, které chodí do devítky. 2. Můžete se dozvědět spoustu mých tajemství. (Já se jmenuju Sally.) 3. Totéž platí o mé nejlepší kamarádce Nadě. 4. Totéž platí o mé stejně nejlepší kamarádce Magdě. 5. Můžete se přesvědčit, jestli se vašich devět nejoblíbenějších hrdinů shoduje s mými. 6. Můžete se propadat hanbou nad mými nejtrapnějšími zážitky. 7. Můžete zažít spoustu legrace. (Smát se budete hlavně mně.) 8. Možná si taky trochu popláčete. 9. A NAVÍC se ještě dozvíte spoustu věcí O KLUKÁCH!... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , BB art

Girls in Love , 1997

Kopretina
Kopretina
17.10.2022 4 z 5

Nejprve si knihu po večerech četla má desetiletá dcera a tvářila se u toho tajemně. No, tak jsem knihu taky přelouskala a usoudila jsem, že si ji mohla přečíst ať za dva roky. Ale prý všemu rozuměla..

Eistee
Eistee
15.02.2022 3 z 5

Nenápadná knížečka, která možná někomu napoví, někomu třeba otevře oči a někomu i zvedne náladu. Dospívajícím určitě doporučuji.

Cherry1824
Cherry1824
10.04.2021 4 z 5

První láska patřila mezi mé lásky.
Když jsem na základce přestala s četbou - protože je trapné číst, když tu máme začínající Youtube, videohry a vše možné - stala se Wilsonová mojí tajnou srdcovkou.
Zpětně jsem po sedmi letech knihu vytáhla s tím, že se znova začtu. Šlo to hůře než kdysi, ale stále jsem měla ten připitomělý výraz v obličeji, když jsem společně s hlavní hrdinkou zažívala všemožné trable.
Pamatuji si, že některé scény byly pro mě, jako 12 letou holku, hotové 50 SoG. Kluk, co mu jde jen "o to jedno", že některé holky i "zbouchnul" byly pro mě v tomto věku soft popcorno. :D
Jacqueline Wilsonová zvládla v této knize skloubit hormony dospívající dívky s nástrahami v lásce i přátelství. A zvládla to bravurně.
Jako romantická duše, která věří, že na každou princeznu čeká krásný princ (a ne drak), tak jsem doufala v trochu jiný konec - a proto tvrdě strhávám jednu hvězdičku. Toto nee.

Starmoon
Starmoon
01.01.2021 3 z 5

V puberte som sa s Elou vedela vžiť a (nielen tento) jej príbeh sa mi zdal pútavý, autorka sa teda dobre vžila s myslením, radosťami a starosťami pubertiačky. Stačí to však? Ako dospelej mi v tejto knihe chýba nejaký morálny presah; nemyslím moralizovanie, ale skrátka niečo, čo by čitateľ mohol pochopiť ako víziu do vlastného života. Jasné, niekde medzi riadkami sa dozvie, že sa neoplatí klamať, že výzor vo vzťahu nie je všetko atď., ale nemám pocit, že by s tým románová Ela naozaj bola stotožnená.

Bajuli
Bajuli
01.08.2020 5 z 5

Myslela jsem si, že mě kniha nebude bavit, ale opak byl pravdou. Vtipné momenty, kluci, tři nejlepší kámošky.. Je to hodně příjemná kniha, čte se rychle, což je fajn. Líbí se mi, jak to dopadlo, Sally nakonec nemohla ničeho litovat, akorát chudák Naďa.. ("kdo přečetl ví o čem se bavím") Doporučuju pro holky, které do devítky brzy půjdou, nebo už v ní jsou..

Pulp_catastroph
Pulp_catastroph
20.07.2020 5 z 5

Hrdinkou je otylá dívka s nízkým sebevědomím.

LillyM.
LillyM.
06.06.2020 5 z 5

A mně se to prostě líbí:D

KajkaMicinka
KajkaMicinka
02.09.2019 4 z 5

Tuto knihu opravdu doporučuji těm co mají první lásku a nějaké trable. Mě se knížka opravdu moc líbila, ale já na tyhle románky moc nejsem...

DancerJaneBooks
DancerJaneBooks
20.03.2019 5 z 5

(SPOILER) Tak jsem si po jedné těžké knize chtěla dát nějakou oddechovku a sáhla jsem po téhle knížce od Jacqueline Wilson. Po pár knihách od jiných autorů jsem si zase přečetla něco od ní a bylo to vážně moc fajn. Tahle kniha je vlastně o problémech jedné deváťačky, stejně staré jako já, což mi přišlo super, protože jsem si ji se mnou mohla aspoň porovnat. Tahle kniha má poměrně málo stránek, takže jsem předpokládala, že to bude něco na oddech, prostě, že to nebude moc náročné jako předchozí kniha, kterou jsem četla. Hned jsem se do téhle knížky začetla, stránky mi doslova utíkaly pod rukama a byla to vážně super oddechovka. Číšila z toho úplně taková ta typická wilsonovská atmosféra (kdo nečetl žádnou její knihu, tak je mi líto, že nevíte, co je to za skvělou atmosféru :D) a bavilo mě to. Byly tam i vtipné momenty a vždycky se mi líbily na konci kapitoly (nebo začátku?) takové ty devět nej... něčeho.. to mě bavilo. Nejvíc jsem se viděla asi v devíti nejtrapnějších momentech. Názvy kapitol byly hodně originálně vymyšlené, to bylo taky skvělé. A taky jsem předpokládala, že tam bude i devět kapitol a bylo :). Je to super vymyšlené, že jeden ze symbolů téhle knížky je číslo devět, především protože Sally jde tento rok do devítky. Moc se mi taky líbilo, jak tam byly zmíněny hodněkrát slavné osobnosti.
Hlavní hrdinka Sally řeší občas podobné problémy jako já a někdy mi byla i podobná. Název knihy může trochu svádět k myšlenkám, že tahle kniha bude vlastně o trochu něčem jiném, ale vlastně až úplně na konci knihy můžeme říct, že název odpovídá tomu, co se tam děje. Je to vlastně napsáno před dvaceti lety, myslím, že je to jedna z nejstarších knih od Jacqueline, ale stejně jsem tam moc neviděla žádný rozdíl mezi dnešní a tehdejší dobou. Sally má podobný vkus jako já na známé osobnosti - John Lennon, Freddie Mercury, Kermit.. :). To se mi moc líbilo a mám to tam zaznačené. Samozřejmě tam byly občas i smutné momenty, ale jenom vlastně kvůli tomu, že hlavní hrdinka už v tomhle věku postrádala nějakého kluka a mermomocí nějakého chtěla, protože její kamarádky taky mají a prostě Vysněný Dan a všechno se to tak nešťastně semlelo dohromady, že Sally prostě tak strašně moc touží po nějakém klukovi, což bylo místy otravné, ale nevadilo mi to. Naďa mi připadala v pohodě, ale když se zbláznila do Liama, tak mě štvala. Hlavně tím, jak byla celkem hloupá, ale potom jí to naštěstí došlo. Jinak byla fajn. Magda byla taková celkem dost odvážná, ani jsem ji moc ráda neměla, ale ne že bych ji nějak nenáviděla.. prostě neutrál. Sallyin bratr Dalamánek mě na začátku šval, když byl tak upřednostňovaný, ale jinak byl taky celkem v klidu, ale jeho jméno se mi teda nelíbí :D. Hlavně mě štval Sallyin táta, protože se skoro pořád, hlavně na začátku, věnoval tomu Dalamánkovi a taky se smál jeho urážlivému "vtipu" mířeného na Sally. V tom momentu mi jí bylo fakt líto a jejího otce jsem nechápala. Anna byla hodně milá, na to, že to byla Sallyina macecha. Taky mě hodně udivilo, že tam jsou tak počeštěná ta jména, takže mě fakt zajímá, jaké byly v originále. Dan mi ze začátku připadal jako pohodový kluk. Až mi ho bylo líto, jak ho někdy Sally tak setřela nebo odbyla. Ale potom, jak jí začal psát ty dopisy a jak začal být takový vlezlý a vnucovat se jí a jak vždycky říkal, že spolu chodí, i když to nebyla pravda, pořád říkal: ,,A co mám udělat hrdinského, abych byl borec".. a něco v tom smyslu, tak mi začal pěkně lézt na nervy. Až mi začal připomínat jednoho blbce, který se mně připletl do cesty. Takže by bylo lepší, kdyby byli jenom kamarádi. Ale co se stane na konci knihy?!??! To, co jsem přesně nechtěla. Sice to tam nebylo úplně p ř e s n ě řečeno, ale asi jsme si z toho měli odvodit, že ano. No, tak ale nevadí no. Nic to nemění na tom, že se moc těším na další díly a chci vědět, jak to se Sally bude dál.

Angie_Missfit
Angie_Missfit
02.01.2019 4 z 5

Jako dítě a náctiletá jsem knihy od Jacqueline Wilsonové zbožňovala a byla jsem schopná přečíst je za jedno odpoledne a potom znovu a znovu, dokud jsem neznala celé pasáže zpaměti. První láska je určena všem holkám, jejichž věk končí na -náct a jejichž středobodem světa se postupně stávají kamarádky a samozřejmě kluci. Přečetla jsem celou triologii a musím říct, že Sally, Naďa a Magda si získaly mé srdce (vždyť kdo z nás se v tom věku netrápil kvůli vzhledu a neměl nejlepší kamarádky, s nimiž se řešilo skoro všechno)! :-) Pohled na dospívání mi v podání Jacqueline Wilson přišel jako jeden z nejpříjemnějších a nejpřirozenějších, které jsem četla. I teď v dospělosti mi to přijde takové miloučké :-). Doporučuji.

Twinny
Twinny
27.12.2018 3 z 5

Sérii jsem přečetla celou. Docela pěkné. Pokud si chcete přečíst románek pro dospívající dívky, doporučuji spíš Alici od Karen McCombie.

2012

Arinta27
Arinta27
08.09.2018 4 z 5

Výborná kniha

medlovice
medlovice
30.08.2018 4 z 5

Knížka, která se čte s úsměvem na rtech. Sally, která touží jen po tom mít kluka je milá potřeštěná holka a ten vysněný určitě ještě přijde. Nebo ber co je...

Nela.Rob
Nela.Rob
05.04.2018 4 z 5

Jedna z mých prvních knížek. Nikdy nezapomenu, když mi rodiče tloukly do hlavy, že musím číst, a zásobavali mě knihama pro mladé dívky (10 - 13 let). Za to jsem jim moc vděčná, a pokud budu mít dceru, přesně tento typ knih ji budu kupovat.
Příběhy jsou velice poutavé, a co si pamatuji, jakmile jsem se jednou začetla, hltala jsem je od začátku do konce. Byly mým odrazovým můstkem, abych se stala vášnivou čtenářkou.

Kačkaknihomol
Kačkaknihomol
20.11.2016 4 z 5

Moc mně tato kniha nebavila, na Jacqueline mi to přijde moc pubertální. No nevím.

lucille48
lucille48
18.07.2016 2 z 5

Série První … mě z děl Jacqueline nezaujala, nelíbila se mi a nedočetla jsem ji. Díla od Jacqueline Wilsonové jsou obvykle skvělé. Doporučovala bych Vám od této autorky jiná díla, ale výběr je samozřejmě na Vás.

Horalka5
Horalka5
01.12.2015 5 z 5

Na knihách Jacqueline jsem vyrostla. V té době jsem od ní přečetla úplně vše, co zde vyšlo a ráda na ni vzpomínám i teď, protože to byl takový můj průvodce pubertou. Co se týče této knihy, přišla mi nejlepší z celé této série, tím ale rozhodně neshazuji zbylé díly.. :)

PLACEPOPY
PLACEPOPY
11.11.2015 5 z 5

Fantasticky realistické, miluju ji.

jaja1989
jaja1989
17.04.2015 5 z 5

Nejlepší kniha z celé série.

en.bee
en.bee
04.10.2014

Četla jsem snad třikrát, super napsáno.

kamarádky

Jacqueline Wilson