První polovina nebe

První polovina nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29062/prvni-polovina-nebe-29062.jpg 4 100 10

První polovina nebe série

Osmnáctiletá Simona se lehkovážně rozchází s chlapcem. Pozdě si uvědomí, že to, s čím si nezávazně pohrávala, byla asi skutečná láska. Horlivá touha zapomenout ji přivádí do náruče muže, pro něhož je pouze zdrojem rozkoše, a který ji klidně opustí, když ho nejvíc potřebuje.

JankaV80
JankaV80
06.03.2023 4 z 5

Přečetla jsem v rámci ČV 2023, kdysi jsem četla jako teenager. Dalo by se říct, že knihy Stanislava Rudolfa jsou nadčasové, popisuje v nich problematiku dospívání, která se u mládeže opakuje. Kniha se mi četla docela dobře, jen mi v příběhu děsně vadil Simonin otec - pan Rubeš. Ale to je taky jak ze života, protože rodinu si člověk nevybírá, že?

Nofar197
Nofar197
09.01.2023 3 z 5

Osmnáctiletá studentka střední školy se zamiluje do vysokoškoláka Robina. Zpočátku jsou ve fázi velké zamilovanosti, ale ze vzpomínek Simony na společný půlrok, který vygradoval rozchodem v Římě, začíná být jasné, že se k sobě příliš nehodili. Rodiče si pochopitelně nikdo z nás nevybírá, každopádně Simonina otce bych si troufla nazvat typickým buranem - nechci psát českým buranem, protože takoví se bohužel najdou v každém národě - zaměřeným na materialno a plným závisti vůči profesně úspěšným lidem. Postoje často přebíráme od rodičů viz rozhodující střet Robina a Simony kvůli zlatému řetízku, který Simona odmítla vrátit, ačkoli prokazatelně patřil majitelce vedlejšího karavanu.
Po rozchodu se Simona vrhne čistě ze vzdoru do náruče mladíka velmi pochybné pověsti - a následky svého neodpovědneho chování musí nést sama.
Simono, stal ti ten kousek zlata za to?

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
03.01.2023 5 z 5

Milovala jsem knihy Stanislava Rudolfa, měla jsem myslím čtyři a ty jsem stále četla dokola. Tak dnes si to vynahrazuji díky jedné paní, která mě darovala plnou tašku jeho knížek. Stanislav Rudolf měl velmi blízko dospívajícím a jeho příběhy jsou živé a reálné i do dnešní doby.

JancaMia
JancaMia
11.01.2022 4 z 5

Zrovna dnes pan spisovatel umřel , tuto knihu jsem četla v 90. letech a dnes jsem ji přečetla jako jednohubku, autorovi knihy z 90. let jsou srovnatelné s tvorbou Lenky Lanczove. Kniha bavila i po letech.

milovnice_knih
milovnice_knih
15.01.2019 4 z 5

Miluju tuto knihu i když je jazykem znát že je z minulé století ????jediné co mě u ní mrzí je, že je závěr otevřený

Znedla
Znedla
18.06.2017 3 z 5

Hlavní hrdinka knihy se na dovolené v Itálii rozchází se svým chlapcem poté, co její bratr najde ve sprchách řetízek, který, jak se později zjistí patří babičce ze sousedního karavanu, ale Simona si ho nechá a jeho nález nepřizná.
Po návratu domů se vše snaží napravit, ale marně. Proto si na diskotéce začne se starším chlapcem Petrem, který jí však nemiluje a při první příležitosti jí vymění za jinou dívku. Začíná maturitní školní rok a Simona se dostává do svízelné situace,
kterou nakonec musí vyřešit sama....
Kniha byla čtivá, ale hlavní hrdinka se mi na svůj věk zdála dost nevyzrálá a lehkomyslná. Musím přiznat že tak od poloviny knihy mi začala být i nesympatická.... Ale ráda jsem si Stanislava Rudolfa po letech přečetla - v době mého dospívání to byl velmi oblíbený autor pro dívky a jeho Pusinky snad tenkrát četla každá náctiletá :-)

EvikU.
EvikU.
09.04.2017 4 z 5

Kniha je velmi vydařená. Čtivá, člověk po ní sáhne do knihovny víckrát. Doporučuji. Má i druhý díl.

kamila234
kamila234
19.06.2016 2 z 5

Ja ji necetla ale četla ji moje mamka a brecela a má ji už od dětství a už je roztrhala a ještě se da číst.

kika 13
kika 13
07.02.2013 3 z 5

Pěkný dívčí román.Dobře se četl.

rihapa
rihapa
16.03.2012 3 z 5

Už je to sice strašně dávno, ale knížka se mi tehdy strašně líbila! Četla jsem jí snad 5x! Dříve bych ji určitě ohodnotila na 5*, teď jí dávám 3*. Mladým holkám určitě doporučuji!! :-)