První planeta smrti

První planeta smrti

Planeta Pyrrus je živoucím peklem smrtící flóry a fauny, divoké tektonické činnosti a zničující gravitace a rovněž jedním z nejméně pohostinných míst v lidmi kolonizovaném vesmíru. A přesto se na ní usídlila lidská kolonie přežívající v relativním bezpečí za ochranným valem... A právě na Pyrrus dorazí Jason dinAlt, odvážný dobrodruh a hazardní hráč využívající ve hře svých nevyzpytatelných paranormálních schopností, aby se zde postavil nejem místním osadníkům, ale i planetě samotné... Román První planeta smrti je dnes už klasickou akční science fiction, která po celá desetiletí od svého vzniku sloužila jako inspirace nespočtu dalších knih včetně dvou vlastních pokračování. Po celém světě se prodaly milióny výtisků této dodnes čtivé knihy, jež k vám přichází ve svém třetím českém vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/114853/prvni-planeta-smrti-114853.jpg 4.2147

Planety smrti (1.)

Deathworld (1960)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Laser-books (Laser)

OldFirehand

Príbehy o planétach smrti sú skvelou oddychovkou do vlaku.
Alebo na dovolenku s deťmi - človeku akosi neprekáža, keď to musí prerušovať, hehe.
Proste dobrá vesmírna strieľačka s hlavným hrdinom a lá pánom sveta.
Nič viac, nič menej.

B4LU
13.12.2017

Parádní akční nálož s tehdy celkem neotřelou ústřední myšlenkou překotně se vyvíjející zabijácké fauny + flóry, její příčiny a následků. Za zmínku také stojí, že Harrisonův hrdina co chvíli pronese nějakou vtipnou hlášku, takže i z tohoto pohledu jde o příjemné čtení.

Predator3313
30.10.2017

Jednoduchá stará dobrá sci-fi. Jelikož mě velmi zajímají knihy s popisem jiných planet, tak jsem si tuto sérii nemohl nechat ujít. Po letech co jsem ji naposledy četl mi už nepřipadá tak dokonalá, ale stejně v tom vidím parádního Harrisona kterého mám rád. Už jen za ten nápad 5*

toni-az
28.10.2017

Kdysi jedna z nejlepších knížek, teď po cca 20 letech pro zajímavost přečteno znovu, jak se k tomu budu stavět po mnoha jiných přečtených knížkách. Pořád příjemně odsýpavý příběh, ale trochu naivní pohled na věc. Na druhou stranu příběh nenudí a je čtivě napsaný.
Na béčko fakt dobrý...

Petroff
30.08.2017

Hrubě super akční techno sci-fi pro drsňáky. Když se k tomu spisovatel jmenuje, jak se jmenuje, je jasný, že drsný to bude .) Je to sranda, oddechová střílecí nálož.

Pasadenka
11.06.2017

První planeta smrti je z původní trilogie rozhodně nejlepší. Prvně, není to knížka pro každého. Je to sci-fi ze staré školy. Tedy nic pro rejpali, kteří mají problém s tím, že autor se víc zajímá o nějakou problematiku nežli o to, jestli celý příběh drží pohromadě. Hlavní poslání knížky a její antropologický a ekologický přesah jí dává tu pravou patinu líbeznosti. Hlavní hrdina, vychcánek, se z neznámého důvodu rozhodl, že zachrání jednu z tisíců obydlených planet a vyřeší její potíže. Navzdory nevůle domorodců se mu podaří odhalit jádro pudla a předestřít možné řešení. Zároveň se nehraje na idealistu a jasně říká, že hodně lidí i tak umře. Jakému příznivci starého sci-fi by se toto nelíbilo? 5*!

pepua
06.11.2016

Těžko uvěřit, že až takhle špatně napsané sci-fi má tak vysoké hodnocení. Příběh je prostinký a plný nelogičností, děj se dopředu posouvá vyloženě křečovitě. Přečíst knihu mi netrvalo nikterak dlouho, přesto to bylo poměrně utrpení. "Béčko" jak vyšité.

pafčaodřeky
01.08.2016

Stará dobrá akční sci-fi s netypickým hrdinou-hazardním hráčem, který má na nové planetě velký fyzický hendikep (je na úrovni 3 letých dětí), my se bavíme a on zatím přemýšlí proč je planeta tolik nepřátelská....jednoduché, vtipné, slušná zápletka, akce.

Aimiste
05.04.2016

Báječné čtení...není co dodat, mezi autory Sci-fi patří mezi mé oblíbené

Mafian
10.03.2016

předloha pro Avatara,:) ale vážně, můžu jen doporučit, po přečtení se začnete se k floře a fauně chovat s úctou,:)

Terva
09.06.2015

Kniha, vlastně celá trilogie, má tak jednoduchý název až to někdy čtenáře odrazuje. Ale opak je pravdou, čím horší obal, tím lepší obsah. A že to tady perfektně funguje a je to čtivé poznáte již z počtu prodaných kusů.

klerik_cz
11.04.2015

Kniha je rozhodně originální, tu a tam akční, dost nápaditá, ale nemůžu říct, že by mě vyloženě nadchla a to hlavně kvůli nelogičnostem, které tam jsou zřejmě především proto, aby autor alespoň trochu natáhl dost krátký děj. Nicméně špatné to rozhodně není, takže pokud máte rádi sci-fi ze staré školy, tak směle do toho.

flippercz
13.10.2014

Kniha má vynikající děj s tak neuvěřitelně napínavím průběhem , že se četla prakticky sama.

Erinien
26.04.2014

Podle tohohle by měli natočit film. Miluju tuhle knihu už od dětství.

1972Sixo
19.02.2014

Výborná akčno-dobrodružná, ľahkočítajúca sa sci-fi. To treba tiež vedieť napísať.

vrgulnik
10.07.2013

Moje první kniha od Harryho Harrisona, kterou jsem četl poprvé jako teenager. Později jsem si tohoto autora velmi oblíbil a přečetl téměř vše, co stálo za přečtení. Po letech jsem se k planetám smrti vrátil a pořád mě baví. Není to literární veledílo, ale je to skvěle napsaná žánrovka. To platí pouze pro první 3 knihy série. Zbytek už napsali jiní autoři a nemají bohužel potřebnou kvalitu.

Daxie L. Jesus
15.04.2013

Na moje standardy a poměry přečteno až skandálně rychle (kolem dvou hodin). Co můžu říct? Tři slova naprosto vystihující celý tenhle knižní Avatar: Akční konverzační slaďárna. Toť veš...tedy, pardon, vše.

Aliii
31.08.2012

Velmi čtivá knížka plná akce, čte se jedním dechem, mohu jen doporučit.