První noc bez lásky

První noc bez lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393850/mid_prvni-noc-bez-lasky-L3g-393850.jpeg 4 29 9

Hořká rozlučka s panenstvím čeká každou nevěstu panství, kde se usadil zlý a odpudivý Ferdinand Karabica. Nový pán hodlá uplatňovat právo první noci. Ženy nesou svůj osud rozdílně. Některá se s rozkazem smíří, jiná volí tragický konec. Historický příběh je inspirován pověstí „Nevěstina louka“ z Českokamenicka.

viki77
07.11.2023 5 z 5

Zajímavý příběh

fruitbueno
18.10.2023 3 z 5

Námět zajímavý, zpracování hrůza. Škoda.

werick
18.08.2023 3 z 5

Zajímavá kniha ze života v 16 století. Oddechovka, ale pro mě na jedno přečtení.

Zlatinka.Emilly
25.03.2023 1 z 5

Krutý život 16 století není nic, co bych ráda nasávala do svého života. Nebýt výzvy, nikdy bych takovou knihu nečetla. Nelíbila se mi, nelibuji si v krutostech a ponižování. Těch několik desítek stránek se dalo přečíst a v tomto momentě je vypouštím z hlavy.

Lka
31.01.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy a vůbec nelituji. Styl psaní je trošku zvláštní, který nemusí každému sednout, ale mě to nevadilo. Je to příběh o právu první noci pro nevěstu, která se musí podvolit Františku Karabicovi. Bohužel některé to nedokázaly přijmout a skončilo to nakonec tragicky.

Amneris
05.07.2022 3 z 5

Příběh z počátku 16. století o právu první noci na panství Červený Dvůr. Kniha se četla dobře, jen některé popisy situací byly trošku přitažené za vlasy. Ale všechny osudy skončily dobře, a tak to má být.

Zuzulinka
15.06.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila. Zajímavý příběh ze 16.století.

NathalieVerdun
01.03.2022 2 z 5

Príbeh sa odohráva v rokoch 1509-1514. Krutosť doby pre ľud pomerne dobre vystihnutá, ľudové zvyky a tradície aspoň trochu načrtnuté, jazyk úmerne prispôsobený i keď pár chybičiek by sa našlo. Oceňujem chutné opisy jedál :-) .
Samotný dej pochmúrny a bezútešný, ale vcelku hodnoverne pôsobiaci. Spomína sa tu mnoho panien a žien, ale osudy 3, dalo by sa vlastne povedať, že 4 z nich, sú kľúčové: prvou bola Magda Kovářová, druhou Libuše Milířová a treťou Libuškina najlepšia kamarátka a zároveň Magdina sesternica Žaneta Mládková. Potom tu tiež hrá významnú rolu aj mladá bylinkárka Eva Kroupová. Zlovoľný pán Červeného dvora Ferdinand Karabica - hnusák k pohľadaniu.. Prvá polovica knihy však na mňa pôsobila akýmsi neosobným dojmom, zišlo by sa trošku bližšie a obšírnejšie nám predstaviť našich hrdinov, alebo teda hlavne naše hrdinky.
Dej je pomerne nepredvídateľný, a povedala by som, že pozornosť čitateľa si udrží - nakoniec je to však na škodu, lebo tak spackaný záver som dávno nevidela! Na Tomáša Klimeša som sa akurát začínala tešiť... - ako postava sa ukazoval byť dostatočne vyzretý, poznačený osobnou tragédiou, zmenený, ale statočný a s dobrým srdcom narozdiel od iného nemenovaného mládenca... Prihodiť ešte jednu kapitolu (minimálne) a hodnotila by som aj vyššie.

MinaHawke
10.11.2021 3 z 5

Kniha nebyla špatná a i po všelijakých útrapách, tak nakonec přece dobře dopadla.