První narozená

První narozená https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482763/bmid_prvni-narozena-Mgm-482763.jpg 3 23 3

Kroniky Sayloku série

1. díl

Prokleté království, válčící klany a spása z těch nejméně očekávaných míst ... Bayr ze Sayloku, bastard, syn mocného a žárlivého náčelníka, je pronásledován kletbou, kterou kdysi vyřkla jeho umírající matka. Zrazená, opuštěná a zřídkakdy milovaná, proklela zemi svými slovy: "Od tohoto dne nebudou v Sayloku žádné dcery." Vychován mezi Strážci na Chrámové hoře, byl Bayr obdařen nadlidskou silou. Ale byl také obdařen převelice laskavým srdcem, které bije pro jediný účel: Ochranu Alby, první dívky narozené po téměř dvou dekádách. Nyní leží osud Sayloku na Albě a Bayrovi, jejichž pouto se utužeje s každým zašvitořením blížícího se chaosu.... celý text

Literatura světová , Fantasy

Vydáno: , Laser-books (Laser)

The First Girl Child , 2019

Carol1122
Carol1122
10.06.2023 3 z 5

Knížka se nečetla vůbec špatně, ale chybělo mi více zaměření na hlavní postavy a méně opisu okolo. Příběh byl hodně inspirovaný severskou mytologií a téma, kdy žena byla pro klan vzácnou, bylo také dost zajímavé. Celkem tedy hodnotím jako průměr.

M.C.SMITH
M.C.SMITH
08.06.2023 4 z 5

Tahle kniha mne bavila, mám ráda severské příběhy a tento se mi opravdu líbil.
Od autorky jsem přečetla Meč a ptáček a tohle bylo lepší.
Bylo to čtivé a dobře napsané.
Bayr a Alba mne bavili.
Kniha si určitě zaslouží dát šanci, nebude se líbit každému, ale své čtenáře si dozajista získá.

Barbara182
Barbara182
26.05.2023 3 z 5

Čtivě napsaný příběh, ale přiznám se, že podle anotace jsem čekala trochu něco jiného, přinejmenším že se bude příběh točit hlavně kolem Bayra a Alby, ve výsledku je tam ale těch hlavních postav mnohem víc (a občas to až vypadá, že hlavní postavou je vlastně Bayrův strýc Dagmar) a bylo tak pro mě těžké si vybrat komu vlastně fandit. Celý příběh mi navíc kvůli tomu přišel takový roztříštěný, Bayr a Alba se tam motali skoro jakoby mimochodem někde na okraji, a navíc úplně nemusím lovestory, kde se hrdinové milují už od dětských let. Na druhou stranu se mi líbilo, jak byly postavy (a potenciální legendy) vylíčeny lidsky se všemi svými strachy a slabostmi, a samozřejmě se nedá autorce upřít spisovatelský um, za sebe jsem od ní už ale četla lepší knížky.

Amy Harmon
americká, 1968