První láska a jiné povídky (3 povídky)

První láska a jiné povídky (3 povídky) https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/5572/bmid_prvni-laska-a-jine-povidky-nEq-5572.jpg 4 18 4

Tři novely klasika ruské literatury. První novela svazku Asja (1857) vypráví příběh odehrávající se v německém Porýní. Mladá, krásná a něžná dívka Anna Nikolajevna přijela se svým nevlastním bratrem Gaginem na stáž do Německa. Oba se tem jednoho večera seznámili na komersu, což je slavnost studentů, s jedním ruským mladíkem N.N. a stali se jeho přáteli. Dlouho se vzájemně navštěvovali a Asja si po nějaké době uvědomila, že jejich nového přítele miluje. On se do ní také zamiloval, ale bál se Asjinýho temperamentu i její záhadné povahy... Druhý, titulní příběh První láska (1960) vypráví o lásce mladého hraběte Vladimíra Petroviče k o celých pět let starší jednadvacetileté chudé komtese Zinaidě Alexandrovně, která se se svou matkou přistěhovala do podnájmu k Vladimírovým rodičům. A poslední novela Faust (1855) je psaná formou devíti dopisů Pavla Alexandroviče B. svému nejmilejšímu příteli Semjonovi Nikolajeviči V.; Alexandrovič se vrátil po devíti letech do svého rodného kraje, kde se také se také znovu setkal se svou dávnou láskou z mládí, Věrou Nikolajevnou, která už byla tou dobou vdaná, bylo jí 28 let, ale byla stále krásná a půvabná jako kdysi...... celý text

dzejkbeltygros
dzejkbeltygros
23.09.2020 3 z 5

Myslela jsem si, že mne to nebude bavit, ale ku podivu se to nečetlo nijak špatně. Hodilo se mi to hlavně do čtenářské výzvy, protože na obalu je růže. :-D

Kabátice
Kabátice
09.07.2020 4 z 5

Napsané krásným vzletným stylem, že se to čte samo. Příběhy jsou roztomile praštěné, ale povedlo se vystihnout pocity nešťastně zamilovaných.

Bolkonská
Bolkonská
11.07.2012 5 z 5

Úsměvné je to spíš právě pro ty myšlenky, většině z nás důvěrně známé, ze kterých jsme už nicméně vyrostli.
Krásná kniha, malé básně. Kladu před román Otcové a děti, jakkoliv skvělý je.

WEIL
WEIL
29.06.2011 3 z 5

Některé myšlenky mi mluví z duše.
Sám jsem měl podobné postoje.

Něco je pro mě úsměvné, protože tak se to odehrát nemohlo.

Rusko ruská literatura

Část díla

Ivan Sergejevič Turgeněv
ruská, 1818 - 1883
1950  86%Lovcovy zápisky
1970  84%Otcové a děti
1977  85%Jarní vody
1963  83%Asja
1969  91%Milostný kruh (7 povídek)

Kniha První láska a jiné povídky (3 povídky) je v