První krok - Cesta autentického podnikání

První krok - Cesta autentického podnikání https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360370/bmid_prvni-krok-cesta-autentickeho-podni-eOA-360370.jpg 3 3 1

Mnoho lidí se pokouší napodobovat cesty tzv. úspěšných lidí. Ale co o nich víme? Často jen domněnky a překroucená fakta. Poctivě zkoumejte, kdo jste a jaká je vaše originální podnikatelská cesta. Pojďte budovat svoje vlastní podnikání a autentickou cestu. Využijte svých darů, vlastního potenciálu. Proč vytvářet něčí nedokonalé kopie, když Vy sami jste originál? Jděte si vlastní cestou.... celý text

tomaaash
23.02.2024 1 z 5

Velké zklámání, od titulu knížky jsem si sliboval mnohem víc. První půlka je o tom, že máte dělat to, co vás baví, máte se chovat eticky a ekologicky, a když příjdou v podníkání těžké chvíle, jděte se projít do lesa. Ne, že bych s tím nesouhlasil, ale z celé knížky mi neutkvěla jediná myšlenka, které by mě jakkoliv obohatila. Druhá půlka jsou rozhovory s několika podnikateli. Přiznávám, že to mě bavilo číst, protože mám rád příběhy lidí, kteří se v životě o něco snaží. Ale bohužel jsou zde jen kamarádi ze sociální bubliny autorů a měl jsem prostě pocit, že spíš než knížku čtu víkendovou přílohu nějakého časopisu. Na Youtube navíc najdu podobných a zajímavějších rozhovorů, které mi něco dají, hromadu. Knihu jsem dočetl včera a už fakt nevím, o čem byla.
Navíc působí takovým rychlokvašeným dojmem. V recenzi na knihu Láska bez pout od stejného autora tu někdo napsal, že měl pocit, že kniha vznikla pro to, aby si autor odškrtl, že napsal knížku. Stejný pocit mám tady. Není to kniha od srdce, přestože to radí svým čtenářům. Je v ní spousta chyb a překlepů, které by odhalil i spellcheck. A ještě jedna věc. Knihu vlastně napsala Iveta Vařečková na základě "rozhovorů Zdeňka a Honzy". Pak by asi měla být ona uvedena jako autorka a knížka se mohla jmenovat "Rozhovory s podnikateli". Přemýšlím, jak moc etické to od "autorů" je.

Autoři knihy

Jan Rudzinskyj