První konec

První konec https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308463/bmid_prvni-konec-1VI-308463.jpg 4 492 141

První konec série

Kolikrát můžete ztratit člověka, kterého milujete? Osudem Katherine a Matthewa je rodit se stále znovu a znovu, století za stoletím. Jejich přítomnost pokaždé změní historii o fous k lepšímu a pokaždé se do sebe beznadějně zamilují, ale osud je vždy tragicky rozdělí. Od dob krymské války, obléhání Carlisle až po brzkou budoucnost v letech 2019 a 2039 obětují své životy, aby zachránili svět. Ale proč se pořád vrací zpátky? Čeho musí dosáhnout, než jim bude umožněno žít v lásce a míru? Možná ten další konec bude jiný...... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Next Together , 2015

leleia
27.09.2017 5 z 5

Tak trochu jsem čekala další přiblblou ya romanťárnu se všemi stereotypy, které nesnáším. Naštěstí jsem byla úplně vedle.
Prolínání časů, super postavy, dobře napsaný příběh. Musím si sehnat další díl :)

maca1245
24.09.2017 5 z 5

Dlouho jsem se této knize vyhýbal. Ať už to bylo kvuli jiné knize,ktera se mi dostala do rukou či strachem že se mě nebude bavit. Ale jelikož jsem dostal druhý díl řekl jsem si že se tedy do toho pustím. A upřímně? " SAKRA PROČ JSEM TO TAK DLOUHO ODKLÁDAL?" Naprosto úžasná kniha. Prolínaní se dějových linii prostě pecka. I když u knihy nebyl využit celkový potenciál tak stale je to dobrá kniha. Jsem zvědavej na druhý díl :)

warca
22.09.2017 3 z 5

Přestože nápad byl zajímavý a kniha docela čtivá, nedozvěděla jsem se ani v závěru, co měly znamenat ty kódy na konci kapitol. Jak říkám, zajímavý nápad, ale kniha mě trochu zklamala.

kacenka_m
18.09.2017 5 z 5

Nádherný příběh !
Doporučuju určitě všem, co mají rádi trochu fantasy, ale i romantiku. Vůbec jsem závěr nečekala a pořád jsem dumala nad tím, jaký mají nakonec úkol. Překvapilo mě, jak moc čtivé to bylo! Hned se mi kniha líbila podle obalu, ano, říká se “nesuď knihu podle obalu”, ale kdo to dělá? Krásný obal a ještě krásnější příběh !

Ditula
10.09.2017 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila :-)
Námět knihy byl zajímavý, proto jsem si říkala, že by se to mohlo dát číst. Škoda, že některá období mi pak přišla trošku nedotažená. Jinak super - bylo to oddechové, ke konci to mělo i spád, kdy jsem byla hodně zvědavá, jak to skončí, proč o sebe stále přicházejí... Čehož jsem se dočkala jen částečně :-D Těším se na druhý díl, který mi snad vysvětlí více.
Ale na to, že je autorka ročník 92, stejně jako já, klobouk dolů! :-)

estwen
07.09.2017 3 z 5

Oddychovka - napřed se mi to vůbec nelíbilo a těžko se mi prokousávalo puberťáckým stylem psaní a zmatenými kapitolami z různých časů. Posledních 20% už ale mělo spád - jakoby se autorka "vypsala" k lepšímu stylu během jedné knihy. Ale jako vymývák na pláž na dovolenou to bylo super a bod za to, že autorka je ročník 1992 ;)

Jordyz
05.09.2017 4 z 5

Pohodová oddychovka, doporučuju.

cecetka
03.09.2017 3 z 5

Knihu jsem precetla do vyzvy. Podruhe uz ji ale cist nebudu, mozna nejsem ten pravy cilovy ctenar.
Tema je zajimave, pribehy z 21.stoleti taky. Proc jsou ty historicke vzdy zasazeny do valecneho konfliktu tusim jen mlhave - zrejme aby autorka oduvodnila nahle umrti.
Pribehy nejsou zvlast propracovane, premisteni v case mezi 18. a 19. stoletim se moc nepovedlo. Drama 21. stoleti taky ne. Bylo to hodne naivni.
Nakonec knihu hodnotim 3*. Libi se mi napad pribehu. Jen si myslim, ze si autorka ukousla velke sousto, se kterym se nedokazala vyporadat. Skoda.

lenka7348
03.09.2017 4 z 5

"První konec" se mi líbil. Kniha je čtivá, námět i zpracování zajímavé. Děj ve vtáhl a s napětím jsem očekávala, co bude dál. Je pravda, že občas jsem se musela na chvilku zamyslet, o kterém páru je zrovna řeč, ale určitě si přečtu i druhý díl. :-)

Attia
28.08.2017 3 z 5

Z Prvního konce jsem si odnesla hlavně rozpačitost. Neskutečně se mi líbil samotný nápad i to, že v knize mohu narazit na nejrůznější časová období z minulosti či i z budoucnosti. Chválím také obálku a nápadité zpracování v podobě nejrůznějších grafických vložek. Avšak nemohu knize upřít naivitu a zmatečnost, povrchnost postav a místy odbitý text s příliš jednoduchými vyústěními. Autorka si vybrala poměrně složité téma, cestování v čase je vždy dost ošemetné, ale poprala se s ním ze všech sil. Navzdory drobným chybičkám se mi knížka četla docela dobře.

SimonaPrihodov
26.08.2017 5 z 5

"Kolikrát můžete ztratit člověka, kterého milujete?"

Kniha má velmi originální příběh. Moc se mi líbí ty různé obrázky - dopisy, e-maily..
Jinak knihu rozhodně doporučuji, protože je u mě v TOP 5!

tinka99
14.08.2017 5 z 5

Kniha je nadherná a skvěle se čte....přečetla jsem ji za dva dny...ke konci jsem se do děje trochu zamotávala a epilog jsem moc nepochopila, ale myslím, že to mi vysvětlí druhý díl, na který se moc těším...

Tofinka
13.08.2017 5 z 5

Kniha se mi straaaašně moc líbila!!!
Nejdřív jsem se bála, že se budu mezi jednotlivými roky ztrácet, ale nakonec tomu tak nebylo. Velice se mi líbily všechny životy Matthewa a Katherine, ale asi nejvíc sympatická mi byla Katy z roku 2019... (I když jsme se s jejím příběhem mohli seznámit pouze díky zápiskům v deníku a e-mailům)

Musím se taky ještě pozastavit nad nadpozemsky krásnou obálkou, díky které jsem si této knížky v knihkupectví vůbec všimla.

Velmi se těším na další díl. :)
A nemůžu nic jiného, než knihu doporučit...

Alchemi
12.08.2017 4 z 5

Tato kniha mohla mít daleko větší potenciál. Je to kniha hlavně pro dospívající, ale může bavit i dospělé. Autorka si s ní celkem vyhrála, viz. mapy, e-maily, novinové články... Příběh díky tomu působí uvěřitelněji. Také si poradila s prolínáním dějových linek. Celkově bych ji doporučila dál.

NikaMirka
04.08.2017 3 z 5

Nemám moc ráda knihy, kde se prolíná víc časových rovin, a obzvlášť mě vadí ty historické linie z 18 a 19 století. Mám problém představit si romantické scény tam, kde nebyla pořádná hygiena :(. Stejně tak tady my myšlenky letěly tím směrem. Přesto jsem chtěla vědět, jak to vše dopadne, kde se příběhy propojí, a co se ukáže, jako hlavní důvod převtělování Matta a Kate. Nadšená z knihy nijak nejsem, takže dávám za tři - průměr.

MerMinGwendol
25.07.2017 5 z 5

moji nejoblíbenější jsou Matthew a Katy z druhého příběhu
SKVĚLÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ ,UŽASNÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

katerina.l.
25.07.2017 3 z 5

Kniha se čte pěkně, lehce. Nicméně Catherine a Matthew z roku 2019 mi s těmi vzkazy, facebookovými posty a maily hroozně lezli krkem! Ale chápu, že to byl "jiný" způsob, jak seznámit čtenáře s jejich příběhem. Těším se na další díl a na rozuzlení, které je slíbené v komentářích pod knihou.

Denaille
25.07.2017 5 z 5

Hodně zvláštní kniha, která na mě velmi zvláštně působí. Tak snadno se četla, že si člověk po dočtení řekne: "Tohle napsat je hračka!" A přitom ve mě vyvolává pocit, že příběh je až geniální a že bych nikdy nic podobného nevymyslela, aby to dávalo smysl a plynulo tak lehce. Chtěla bych si ji dát do složky "Doporučné", protože tam mám fakt knihy, které mnou nějak pohnuly... ale na druhou stranu z ní mám zase pocit, že za týden už nebudu vědět, jak se hlavní hrdinové jmenovali a bude upadat v zapomnění...
Jediné, co mi vadilo byl způsob jakým je psaná, což asi i vysvětluje moje rozporuplné pocity. Nerada čtu v knize výstřižky z novin, screeny emailů. Nesnáším to. A přitom musím uznat, že bez nich by tato kniha byla tuctová, což by bylo škoda.

Jostik_21
21.07.2017 5 z 5

Best kniha. Spisovatelka dostala velmi dobrý nápad. Rodit se znovu a znovu. Kniha mezi neoblíbenějšíma pro mě. Doporučuji přečíst. Spisovatelka se zařadila mezi top 10 nejlepších spisovatelů/spisovatelek (pro mě). Těším se na další díl.

Peťule159
17.07.2017 5 z 5

Krásná knížka :) Není co dodat :)

láska cestování časem budoucnost

Lauren James