První konec

První konec https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308463/bmid_prvni-konec-1VI-308463.jpg 4 492 141

První konec série

Kolikrát můžete ztratit člověka, kterého milujete? Osudem Katherine a Matthewa je rodit se stále znovu a znovu, století za stoletím. Jejich přítomnost pokaždé změní historii o fous k lepšímu a pokaždé se do sebe beznadějně zamilují, ale osud je vždy tragicky rozdělí. Od dob krymské války, obléhání Carlisle až po brzkou budoucnost v letech 2019 a 2039 obětují své životy, aby zachránili svět. Ale proč se pořád vrací zpátky? Čeho musí dosáhnout, než jim bude umožněno žít v lásce a míru? Možná ten další konec bude jiný...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Next Together , 2015

Veruu95
30.08.2019 5 z 5

Zajímavý námět a skvělé zpracování. Knihu jsem si užila a doporučuji ji dál.

Evr
29.08.2019 4 z 5

Knihu jsem si vybrala díky té nádherné obálce a skvělé anotaci. Děj už nebyl taková sláva. Ze začátku mi trvalo, než jsem si vůbec srovnala co a jak. Příběh byl místy napínavý, ale často jsem se ztrácela. Celkově to bylo nějaký zamotaný. :D
Když jsem knihu dočetla, byla jsem stejně zmatená jako na začátku. Zůstalo mi sice spoustu nezodpovězených otázek, ale do druhého dílu se asi už nepustím.

Maaruska1
27.06.2019 5 z 5

To bylo geniální, příjemné osvěžení v YA literatuře. Rozhodně doporučuji.

Sany87
19.06.2019 5 z 5

Četla se sama. Bez zádrhelů. Jen doporučuji.

Chytuš
12.06.2019 2 z 5

Další z must-read mé dcery (tuším, že teď v prázdninovém období zdaleka ne poslední...). Co se Prvnímu konci nedá upřít je parádní grafické zpracování, nápadité a neokoukané. Ale... Děj pro staré cyniky poněkud rozvláčnější, což jsem ovšem obstojně vyřešila indiánským čtením (aneb kus přečti, kus přelítni očima). Čím víc jsem pokračovala ve čtení, tím bylo jasnější, že pokud budu chtít doběhnout do zdárného finiše, budu muset začít při čtení odpojovat mozkové buňky. Těch chuděr odpojených bylo nakonec tolik, že už jsem měla vážný problém rozeznávat písmenka, nicméně po lítém boji se nakonec zadařilo a První konec mám za sebou (Poslední začátek pro své vlastní dobro otevírat ani nebudu). Závěrem - pokud rok vašeho narození začíná číslicí 2, můžete si k mému hodnocení klidně i 2 hvězdičky přihodit...

kusma
05.05.2019 3 z 5

Kniha je to určitě zajímavá s pěkným nápadem. Líbilo se mi zpracovaní knihy, vkládané zprávy a vzkazy čtení hezky zpestřily.
Výtku bych měla k věčnému vtipkování hlavních postav i ve chvílích, kdy to opravdu nesedělo. Příběh je psán i dosti jednoduše a bavila by mě větší propracovanost- bylo to dost zrychlené.
Ještě musím přiznat, že jsem dost věcí nepochopila, ale od toho tu je druhý díl, který si určitě přečtu.
Tedy, dílo to není nijak závratné, ale oceňuji nápad a napětí, co se z toho vlastně vyklube.

makynka911
28.04.2019 4 z 5

Zajímavý námět knihy. Ne, že by byl děj tak závratný a kouzelný, ale něco mě nutilo číst a číst. Možná ty průběžné tajemné příkazy, o kterých jsem nevěděla, kde se berou. Každopadně dobrá kniha :)

petula6844
27.04.2019 5 z 5

Miluju knížky o cestování časem, prolínání přítomnosti s minulostí. I přes prokousávání se začátkem se mi knížka líbila, prostě jsem potřebovala číst dál, abych pochopila o co jde a jak to dopadne. Mám připraven i druhý díl a těším se na něj.

Šárušš
21.04.2019 5 z 5

Zpočátku jsem si říkala, že je to dost podobné knize Pád, jen bez té fantasy části, ale pak mě to tak uchvátilo, že jsem to měla přečtený asi za 3 dny.

Denisa_a
26.02.2019 2 z 5

Já jsem docela zklamaná. Nějak jsem se vůbec nemohla začíst. Přečetla jsem jí, ale moc mě neuchvátila.

Lemra794
03.02.2019 5 z 5

Z téhle knihy jsem opravdu nadšená. Hrozně moc. Nadchlo mě to asi stejně jako Sarah J. Mass (a to je co říct, protože její knihy jsou opravdu špička). Je to skvělý příběh s neuvěřitelnou zápletkou a neustálou gradací až do poslední strany (ano, až k doslovu).
Každý detail je promyšlený až do úplného konce a do všech důsledků, které z něj plynou. Velice oceňuji "výstřižky a útržky autentických článků" a hlavně jejich popisky. Ohromně se mi líbilo, že je celý příběh prodchnut "příkazovými řádky", které pro mě byly od začátku tajemstvím číslo jedna, kterému chci přijít na kloub.
Tato kniha mě zase po dlouhé době nadchla natolik, že mi nestačí pětihvězdičková hodnotící stupnice (asi budu muset začít používat i jednu / dvě hvězdičky, aby má hodnocení byla víc fér vzhledem k ostatním knihám). Rozhodně řadím mezi Top knihy a budu ji hrdě hostit v knihovně.

P. S.: nemyslím si, že je to typický román pro dívky (či jak těmto motivům chcete říkat). Knihu považuji spíš za sci-fi a young-adult a jako věrný čtenář tohoto žánru jsem byla nadšená. Myslím, že kdyby tuto knihu hodnotilo víc čtenářů sci-fi, vypadalo by to trochu jinak (osobní názor, udělejte si svůj)

_Žanet_
28.12.2018 4 z 5

Jelikož teď nemám moc času na čtení, tak jsem knížku četla hodně rozkouskovaně, ale kupodivu ji to nijak nekazilo, protože pokaždý, když jsem knížku četla, mě humor autorky okamžitě navodil na čtecí náladu. Humor považuju právě za jedno velké plus téhle knížky, protože se trefil do toho mého. Jinak knihu samu o sobě nepovažuji za nějakou převratnou literaturu nebo tak, ale četla se dobře. Jediné co se mi moc nelíbilo, byl na můj vkus až moc uspěchaný závěr. Kniha sice měla spád po celou dobu, ale ten konec na mě byl až moc rychlý. Rozhodně bych si s ním pohrála víc, ale nic to nemění na tom, že je to kniha dobrá a určitě si přečtu i druhý díl.

Mufa
28.11.2018 4 z 5

Prý je to román pro dívky, ale mě se líbil i tak. Zajímavý námět a celkem svižně se to vyvíjelo. Určitě si přečtu i druhý díl

popeluška
26.11.2018 5 z 5

Právě jsem dočetla a teda.....hodně zajímavé téma.Kniha se četla velmi pěkně a rychle.Jen mě mrzí, že zatím nemám druhý díl.

Nicol13
14.11.2018 3 z 5

Pěkný román, ale někdy pro mě bylo těžké se jím prokousávat, ač mě bavil. Konec byl parádní :) Určitě si přečtu druhý díl.

wotana
08.10.2018 4 z 5

Skvělý příběh, kniha se četla sama. Někdy jsem se sice ztrácela v psaných dobách nebo mi unikala pointa, ale na celkové hodnocení to nemá vliv, protože celkově super :-) Těším se na další díl.

Nikei
07.10.2018 4 z 5

Kniha mě naprosto nadchla. Námět knihy je originální, ale čekala jsem něco trochu jiného. Nicméně se velmi dobře četla.

tyna_01
24.09.2018 4 z 5

Kniha byla velmi zajímavá. Občas jsem měla problém se zorientovat v době a v rolích, ale jinak se četla dobře.

JankaV80
21.09.2018 5 z 5

Knížka je napsaná opravdu velmi dobře, ničím neruší (a to přesto, že se střídají jednotlivé příběhy) a čtenáře velmi rychle vtáhne do děje. A to tak moc, že je člověku líto, že příběh končí ... i když vlastně ne, ještě tu je díl druhý :-)
Moc se mi na knize líbily různé typy písma, kterými jsou oddělené jednotlivé příběhy a vsuvky v podobě novinových článků nebo emailové komunikace.
Příběh je jednak o osudu Katherine a Matthewa, kteří se opakovaně potkávají v různých staletí, ale taky o tom, jak jedna změna události může změnit události následující ... v podstatě řetězová reakce. Spolu pak musí přijít na to, proč se od 18. století objevují pořád dokola, proč zrovna oni dva a čím to lze změnit?
Knihu rozhodně doporučuji. Dá se, dle mého názoru, přečíst i za jeden jediný den.

baru.benesova
16.09.2018 4 z 5

Knížka je rozhodně nadprůměrná. Velmi se mi líbil její nápad. Autorka si vybrala i velmi zajímavá historická prostředí, do kterých byly její části zasazeny, takže se zároveň dozvíte i něco málo z historie. Také se mi velmi líbily různé dopisy, vzkazy, grafy a zprávy, jakými byla kniha obzvláštěna. Ale byla napsána dost obyčejnými a strohými větami, a myslím, že se z ní z toho celkové dalo vytřískat ještě víc, že vzhledem k tomu, jak smutnému tématu toho, že se do sebe mladí lidé stále zamilovávají, ale nikdy neskončí spolu, mohla ještě více zaútočit na emoce. Přesto mi na jejím konci ukáplo pár slz a hodnotím 4* :)

láska cestování časem budoucnost

Lauren James