Poslední začátek

Poslední začátek https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335041/bmid_posledni-zacatek-TRW-335041.jpg 4 206 56

První konec série

< 2. díl

Epické zakončení prvotiny Lauren Jamesové První konec o lásce, osudu a cestování v čase. Před šestnácti lety zmizeli teenageři Katherine a Matthew beze stopy po skandálu, který otřásl světem. Clove Sutcliffová je ale nyní odhodlaná své dlouho ztracené příbuzné zase najít. Jenže kde začít hledat pár, který se podle všeho v každém klíčovém historickém okamžiku reinkarnuje? Kdo vlastně byli Kate a Matt? Proč se rodili zas a znova? A kdo je tajemná Ella, která se Clove během pátrání znovu a znovu připlétá do cesty? Na Clove čeká záhada, kterou musí vyřešit v minulosti, a láska, již musí najít v budoucnosti.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Last Beginning

Attia
02.09.2017 4 z 5

Autorka se zlepšila. Takže pokud vás první díl nezaujal, nevzdávejte se a zkuste i druhý :)

Daisy16
28.08.2017 4 z 5

Tak takhle zmatená jsem u nějaké knížky už dlouho nebyla. Ale nemyslím to ve zlém...
První díl jsem četla někdy o Vánocích, k druhému jsem se dostala až dnes a po chvilce nevěřícného koukání a zmateného přemýšlení jsem nakonec sáhla po předchozím díle a prázdná místa si tím vyplňovala a porovnávala. Autorce se nesmí upřít originalita celého příběhu, včetně zajímavých vsuvek jako emaily, textovky, dopisy a nákresy nakreslené na složeném ubrousku. Chvilkami sice trochu uspěchané a chaotické (to Clove nedošlo, že musí být opatrnější?), ale rozhodně zajímavé a čtivé. Na pět hvězdiček to není, ale čtyři si to zaslouží. A to hlavně za Sparta. Spart je miláček :) ♥
Malilinkatý SPOILER: Taky vás překvapilo, jak všichni M a K ze všech časů berou myšlenku cestování časem a existenci jejich dcery vcelku v pohodě? Jako kdyby někdo něco takového vychrlil na mě... :D

Tofinka
19.08.2017 3 z 5

V tomto díle jsme se dozvěděli, proč se Matt a Katy opakovaně reinkarnují... Popravdě mě tento díl nijak výrazně nenadchl.
A ohledně postav... Clove mi nijak nevadila, ale více jsem si oblíbila Sparta :).

MerMinGwendol
19.08.2017 4 z 5

konečně jsem pochopila ty popisky na konci stránky
(spart)
moc mi neseděla clover
nevím proč ,ale prostě mi neseděla

katerina.l.
14.08.2017 2 z 5

První díl byl fajn, ale ten druhý mi zkazil dojem z celého příběhu. Přišel mi nepropracovaný, nedomyšlený, autorka si každou chvíli vyvrátila některé své předchozí tvrzení.. A ten konec??? To jako fakt???

Marki87
04.08.2017 3 z 5

Konečně jsme se dočkali vysvětlení, proč se Kate a Matt v historii objevovali stále znovu a co se s nimi nakonec stalo. Musím říct, že to bylo dokonale promyšlené. Ale prostě mi neseděla Clove po všech stránkách.

NikaMirka
04.08.2017

Knihu jsem začala číst, ale odložila po pár prvních stránkách. To jako vážně? Tak známí rodiče, kteří způsobili pád vlády? Natočený film? A přesto Clove netušila, kým je? Fotky jejího strýce, který pomáhal útěku by musely být všude v tisku! I když si změnil jméno. No nevím, nějak mě to nepřesvědčilo. Taky mi vadí, že Clove je "lesba". Ne proto, že by mi vadila orientace, ale ke Clove mi to nejde. Moje přesvědčení o tom, že měla být na "kluky" je tak silné, že mi tam vadí každá narážka na její orientaci. Taky mi je naprosto jasný, že bude cestovat v čase a najde své rodiče. Nebo mám pocit, že to tak bude, třeba se pletu, takže pokud je to jinak, klidně mi písněte :D. Všichni tady dávají dobré recenze, takže knihu zatím nehodnotím, nevracím do knihovny a uvidím, zda po ni do konce měsíce třeba ještě nesáhnu.

Liduka
22.07.2017 4 z 5

Jak už tady někdo psal - kniha je opravdu doplňující a vše je zde vysvětleno. Je úžasné, jak to měla autorka promyšlené, to se jí musí nechat. Druhý díl jsem také hltala jako ten první, nicméně první konec byl lepší, protože tam přeci jenom bylo více časových linií a já se nemohla dočkat, až se opět dozvím více z každé z nich. Tady mi také vadilo (ne že bych měla něco proti homosexuálům), že Clove byla lesba, prostě mi to k ní nějak nesedělo. Více by se mi líbilo, kdyby našla lásku, která by byla opačného pohlaví.

Jostik_21
21.07.2017 5 z 5

Když jsem dočetla knihu první konec, nemohla jsem se dočkat na poslední začátek.
Poslední začátek:
Je úžasné jak spisovatelka napsala tuto knihu. Knihy do sebe zapadají jako klíč do zámku. U knihy První konec jsem nepochopila proč Clove byla dítě Toma a Jen a v této knize je to vysvětlené. Vlastně je to kniha o Clove jak chtěla poznat své pravé rodiče.
Kniha je mezi nejoblíbenějšíma pro mě. Doufám že i vám se bude líbit.

Někdošťastný
17.07.2017 4 z 5

Skvěle doplnilo a vysvětlilo děj v první knize. Bavilo mě uvědomovat si spojitosti a jak důležitou roli měla Clove už v první knize.

Peťule159
17.07.2017 5 z 5

Zajímavé pokračování Prvního konce... tuhle knížku jsem si užila ....podle mě docela napínavý příběh :)

Ledward
13.07.2017 5 z 5

Nezbývá mi nic jiného než čekat na rok 2019 nebo 2056, protože dost pochybuji o tom, že bych se dožila roku 2344.

JanaDor
08.07.2017 3 z 5

Na druhý díl ze série První konec jsem se těšila. První díl mě bavil hodně a druhý už méně. Dějově sice bylo vše vysvětleno, takže s prvním dílem dohromady to vše zapadlo do sebe. Ale bylo to tak moc překombinované, že mi to přišlo jako blbost. Škoda. Ale věřím, že se to spoustu čtenářům může líbit, takže konečný názor si musíte udělat stejně sami.
Je to čtivé, pohodové, nechybí tam láska a překvapení a hlavně je to uzavřené.

Veve721
25.06.2017 4 z 5

Poslední začátek je nejen stejně dobrý jako první díl, ale v mnohých oblastech dokonce lepší. Sci-fi žánr je propojen s vážnějšími psychologickými otázkami, jako je hledání biologických rodičů nebo problematika sexuální orientace a s tím spojená ztráta nejbližších přátel. Navíc jsou čtenáři vysvětleny všechny otazníky z prvního dílu, příběh je ucelený, díly na sebe pěkně navazují a vzájemně se doplňují. Nesedla mi povaha hlavní hrdinky, ale oceňuju její postupný vývoj. Vztah mezi Clove a Ellou mi občas přišel trochu nucený a připomínal mi dětinskou dětskou lásku (což ona vlastně byla), kde jsem necítila tu správnou "žhavost" nebo "jiskru", přestože se autorka moc snažila ji tam vydolovat. Přišlo mi to jen roztomilé, ale ne osudové nebo sexy. Jde však jen o drobnůstku, která nic nemění na tom, že je "Poslední začátek" skvěle napsanou napínavou knížkou, kterou rozhodně doporučuju. ;)

Maja256
04.06.2017 5 z 5

Nádhera. Rozhodně doporučuji přečíst. A jak říká Barča 008 nadherně promyšlené a rozhodně doplňující. :)

Barča 008
14.05.2017 5 z 5

Přesně to, co potřebujete, pokud jste byli z prvního dílu lehce (nebo i těžce) zmatení. Nelze než se poklonit brilantní promyšlenosti - smekám autorce za to, že dokázala vytvořit něco takového! :)

láska cestování časem budoucnost

Lauren James