Poslední začátek

Poslední začátek https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335041/bmid_posledni-zacatek-TRW-335041.jpg 4 206 56

První konec série

< 2. díl

Epické zakončení prvotiny Lauren Jamesové První konec o lásce, osudu a cestování v čase. Před šestnácti lety zmizeli teenageři Katherine a Matthew beze stopy po skandálu, který otřásl světem. Clove Sutcliffová je ale nyní odhodlaná své dlouho ztracené příbuzné zase najít. Jenže kde začít hledat pár, který se podle všeho v každém klíčovém historickém okamžiku reinkarnuje? Kdo vlastně byli Kate a Matt? Proč se rodili zas a znova? A kdo je tajemná Ella, která se Clove během pátrání znovu a znovu připlétá do cesty? Na Clove čeká záhada, kterou musí vyřešit v minulosti, a láska, již musí najít v budoucnosti.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

The Last Beginning

kyticka152
22.07.2018 3 z 5

Moc nevím, co ke knize vlastně napsat. Bohužel mě druhý díl zklamal. Připadalo mi, že spisovatelka měla, tak krásný náběh na pokračování, který primitivním dějem dopsala. Také musím souhlasit, že se ke Clove homosexualita nehodila a vlastně mi hlavní hrdinka přišla dost naivní. Doporučuji knihu přečíst pro rozuzlení zápletky, ale podruhé bych si knihu už nepřečetla.

mišák1262
08.07.2018 5 z 5

hned jak sem dočetla první díl začala jsem číst druhý.Sice se tam opakuje hodně veci z prvního dílu aby byl asi člověk v obraze.Občas mi to vadilo ale dávalo to smysl a vše zapadalo do sobe.Moc se mi kniha líbila akorát ten konec mě trochu překvapil nebyl tak jak jsem očekávala že by to mohlo skončit což mě trochu zamrzelo ale jinak sem spokojená.....doporučuji

povi
18.06.2018 5 z 5

Krasna knizka:-)Jak uz bylo psano nize,mnohe z prvniho dilu vysvetlila a moc se mi libila.Ted si jdu znova precist prvni dil,i kdyz se mi libil,mnohdy jsem to nechapala a ted mam rozsirene obzory:-)

wildXchos
30.05.2018 5 z 5

Tohle je rozhodně mnohem lepší než první díl. Konečně všechno začíná dávat smysl. Líbí se mi v knize ten paradox. I když jsem si hodně oblíbil Kate, tak Clove je ještě lepší a Ella je naprosto skvělá. Taky se mi hodně líbí, jak je v knize vnímána homosexualita, jako zcela běžná věc, je to opravdu příjemný přístup. Rozvíjející se vztah mezi oběma dívkami je nádherný. Celý příběh dává smysl a spojí se všechny souvislosti.

klarinka9974
19.04.2018 5 z 5

Tak to bylo skvělý, první díl byl pro mě velkým překvapením, který se mi moc líbil ale druhý díl? Ani jsem neočekávala tolik napětí, akce a hrozně moc všeho najednou. Knihu jsem měla přečtenou za dva dny a hned od začátku jsem se rychle začetla a bylo hodně těžké přestat. Chci další autorčiny knihy, protože todle mě fakticky bavilo :o)

sporran
24.02.2018 5 z 5

Tak tohle je opravdu "mocná" knížka. Cestování časem v tomto duchu dává určitý smysl. Možná i životní. Nemohlo by to tak skutečně být? Velmi zajímavé úvahy autorky. Jsem z této knihy i jejího prvního dílu nadšená.

MíšaK.
04.02.2018 4 z 5

Velká poklona autorce za to, že dokázala něco takového vymyslet. Ty všechny detaily, promyšlenost, dokumenty ze složky Folios už v první knížce, prostě smekám. Bohužel můj mozek není přizpůsobený na cestování časem, takže mi to nedává smysl. Teda pouze potřebuju nějaký začátek. Pak už by bylo vše v pořádku. Nejhorší je, že si to nemůžu ani nijak nakreslit, abych to pochopila a jsem z toho zoufalá.

zuzuzajda
31.01.2018 2 z 5

Za me bohuzel mnohem horsi dil nez prvni. Nekdy prehnane motani deje, zacatek trochu nudny. Poradne se zacalo neco dit az kolem strany 200. Skoda, prvnim dilem bylo naslapnuto dobre.

andrea4315
28.01.2018 4 z 5

Koho jednička nadchla, nejen příběh ale i způsob jakým podáván, bude pravděpodobně zklamán. Chtěla jsem víc Kate a Matta, nečekaných skoků a zvratů a místo toho jsem skoro třetinu knihy musela přetrpět "seznámení se s Chloe". A ni pak, když dojde na cestování časem, to už není napsáno jako jednička.

KaileyBlot
07.01.2018 5 z 5

Skvělý, úžasný, dokonalý! Tato kniha je povinnost pro všechny, co četli první díl, protože bez tohoto dílu to vlastně nedává smysl a až po dočtení poslední stránky to všechno do sebe tak krásně zapadne. Knihy jsou hrozně čtivé a nutí číst dál a dál, protože prostě potřebujete zjistit jak se to vše vyřeší. Bylo to taky hodně poučné a zajímavé. Prostě na uvědomění si, že jen malý detail může ovlivnit celou budoucnost. Zkráceně - bylo to mocný! Jedna z nejlepších sérii, co jsem kdy četla!

Diego123
05.01.2018 5 z 5

Kniha, která vás vtáhne do děje hned na první stránce. Dozvídáme se odhalení záhadného tajemství a láska pokračuje i v budoucnu :))

kklepkaa
01.12.2017 3 z 5

O půl hvězdičky lepší než jednička. Rozhodně se to četlo líp a daleko líp se v tom vyznávalo. A jsem ráda, že nakonec se vše vysvětlilo. Ale kdyby autorka tuto oddechovou sérii vydala jako jednu knihu, asi by to dávalo větší smysl.

PetraBery
30.10.2017 4 z 5

Pokračování, které uzavírá příběh Kate a Matta, příběh vyprávěný jejich dcerou Clove. Postupné odhalování toho, co bylo, je a bude. Jsem ráda, že jsem přečetla i druhý díl, který vysvětlil vše, co v prvním díle nebylo jasné.

Coccinelle
22.10.2017 4 z 5

Tohle se mi moc líbilo. Příběh měl spád, dával smysl, dobře se četl. Bez prvního dílu bych se obešla, ale ten druhý jsem si opravdu užila.

maca1245
25.09.2017 5 z 5

Opravdu nevím co napsat. Sedím tu půl hodiny nad otevřeným oknem pro komentář a stále nevím co napsat. (Myšleno v pozitivním smyslu).
Tato kniha a i první kniha mi úplně vyrazily dech. Zajímavý nápad a tentokrát i ten potenciál, který mě trochu chyběl v první knize chyběl, tu byl a opravdu jsem beze slov.
Teď lituji, že tyto dvě knihy jsem si nepřečetl dříve.

pink_ivy
23.09.2017 3 z 5

První díl mi přišel (až do úplného konce) zajímavě řešený, konec mi to trochu pokazil a vlastně to byl důvod, proč jsem si druhou knížku koupila. Protože jsem prostě chtěla pochopit, co autorka vymyslela a jsem z toho, upřímně, trochu zmatená. Hlavní hrdinka Clove, je naprosto strašná, namyšlená, na ránu a je hodně těžké jí fandit. Navíc mi to přišlo poměrně překomplikované a trochu jsem se v tom ztratila. Nakonec díky tomu ale první kniha dávala smysl, i když mě by se asi víc líbilo, kdyby z toho autorka neudělala až tak moc sci-fi. Plusové body ale dávám za to, jak některé scény, které v prvním díle působily zbytečně, vlastně byly důležité.

warca
22.09.2017 1 z 5

Chystala jsem se do knihy pustit, že se konečně vyřeší všechny nezodpovězené otázky. Jenže mě úplně odradila homosexualita hlavní hrdinky...

tinka99
22.09.2017 5 z 5

První i druhý díl jsem si oblíbila a četla jsem je jedním dechem. Opravdu oceňuju autorku za to, že se v tom příběhu nezamotala....copak, první díl ještě šel, ale ve druhém jsem se zamotávala celkem slušně... :D
Ale jsou to super knížky se super příběhem...

kuntova.k
17.09.2017 5 z 5

Nádherné pokračování. Jak píší ostatní, spisovatelka vše promyslela do detailu. Drobnosti zapadají a konečně vše dává smysl. Nemůžu srovnat, jestli se mi líbil více první nebo druhý díl. Oba se krásně doplňují. Uvažuji, že si knihy pořídím do své sbírky, abych si je jednou mohla přečíst znovu.

vodopad152
05.09.2017 4 z 5

Kniha byla dobrá. Spisovatelka to moc dobře vysvětlila, ale čekala bych uzavřenější konec a trošku mě zklamalo že z Clove udělala lesbu (nemám nic proti homosexuálům). Podle mě to nebylo potřeba a připadalo mi divné že z tak známého zamilované páru je jejich dcera lesba, prostě jsem měla pocit že by tam lépe zapadlo kdyby si našla kluka.

láska cestování časem budoucnost

Lauren James