První

První https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264513/bmid_prvni-BC3-264513.png 4 4126 741

Selekce série

Když byla America vybrána do Selekce, ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah srdci prince Maxona, natož královské koruny. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The One , 2014

Lenka2533
01.01.2022 5 z 5

Úžasné zakončení série. Neskutečně mě tato série bavila a rozhodně se k ní někdy vrátím. Krásné knihy :)

Vlci.Sestra
30.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak dobře na první díl kniha teda neměla, ale pořád si myslím, že byla skvělá. Ty červené šaty na začátku rozhodně strhly nějaký bodík.... Naštěstí na mě velmi zapůsobila Celestina proměna a na konci mi jí bylo líto asi ze všech nejvíc. Některá úmrtí jiných lidí jsem vůbec nečekala! Celá záležitost se Severními rebely se krásně rozmotala, což považuji za velké plus. A taky jsem ráda, jak to dopadlo s Lucy. Podle mého si svůj osud Anne opravdu nezasloužila, ale nebudu to autorce vyčítat.

TheEvelyn
28.12.2021 5 z 5

No tak to teda byla pro mě jízda. Čekala jsem teda úplně jiný příběh než ten, který byl nám čtenářům nakonec servírován. Příběh je opětovně velmi čtivý jako předchozí dva díly, nicméně k tomu nechyběla gradace děje a celkové rozuzlení. Také se dalo očekávat, že prostě nějaké oběti padnou, aby to všechno neskončilo "happy end", nicméně konec mohl být trošku možná i pojatý jiným způsobem. Každopádně oddechová série a oceňuji velmi krásné přebaly knih.

Monéteau
16.12.2021 4 z 5

Ačkoliv mě knížka bavila a užila jsem si ji, uvědomuju si, že je to velmi slabé zakončení slibné triologie. Téměř nic se nevyřešilo, všechny situace zůstaly otevřené a přenechané až na vládu Maxona, kterou už kniha nesleduje. Takže vlastně jediné, co se v této knize naplnilo, byla romantická linka. Ale vzhledem k tomu, že romantika byla přesně to, co jsem u této knížky hledala, tak mě vůbec nezklamala, naopak příjemně potěšila, zase jsem si trochu pobrečela, ale nakonec mě hezky zahřála a zpříjemnila mi odpočinkové vánoční období.

lucky4ever
20.11.2021 2 z 5

čekala jsem vyvrcholení a řešení situace s rebely, což byl jediný důvod, proč jsem ve čtení pokračovala. A ono nic. Celá kniha se točí kolem toho, jak se hlavní hrdinové milují, ale nejsou schopni si to říct a prosadit se. Po prvních dvou dílech už takové přetahovačky jako mám ho ráda, ale nemůžeme být spolu (z nějakého naprosto nesmyslného nebo uměle vyvolaného důvodu), jsou únavné. Celá soutěž o prince, což je mimochodem hlavní tahoun prvního dílu, jde úplně do kytek a závěr také nefunguje jako promyšlené zakončení série.

terakera
01.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Lepší než první díl to nebylo ale druhý díl to rozhodně překonal. America se sice pořád chová naprosto příšerně ale dá se vystát. Maxon mi připadal poněkud zvláštní :). Nejvíce jsem měla ráda Celeste a otce od Americy. Knize nechyběla čtivost a už jsem si říkala že to bude vlastně fajn oddechové zakončení triologie ale konec mě naprosto zklamal. Maxon a America se už k sobě konečně mají blíže něž kdy předtím a najednou se Maxon dozvídá že se něco dělo mezi Americou a Aspenem. Naprosto chápu že je naštvaný a America si za to může úplně sama ale nepochopím kdyžs v den finále je na ní hnusný ale jakmile umířá pod stolem vylívá si Americe srdce, jak moc ji miluje a je mu jedno že mu celou dobu lhala a chovala se jak kráva. Všechny moje oblíbené postavy umřely :) a bylo to strašně moc náhle. To jak ji požádál o ruku... už i já jsem se cítíla uncomf. A TY ČERVENÉ ŠATY JA UMŘU. Ani mě moc neláká si čist další sequely, nebylo to úžasné ale ani to nebyl žádný opad (tam patří elita). První díl byl nejlepší. Dávám 3,5/5.

Dyna08
30.10.2021 5 z 5

Kniha byla velice krásná

Klarkare
18.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Takže nakoniec to skončilo ako malo... America sa stala novou kráľovnou.
Je mi ľúto kráľovnej, Maxonovej mamy, ale naopak za jeho otcom mi tak smutno nie je. Tak či tak, super knižka.

Qetuo
11.09.2021 2 z 5

Z celé série jsem přečetla jen tento díl, a abych pravdu řekla, vůbec mě nezajímá, co se stalo v předešlých knihách. America je naivní a otravná husa, Maxon bezcharakterní trouba. Ani jeden z nich si nesvede pořádně srovnat žebříček priorit.

Je fakt, že se dá příběh zmáknout klidně za den, nicméně výsledný pocit po přečtení je asi tak příjemný, jako pálení žáhy. Ten humbuk, který kolem celé Selekce víří, mi připadá naprosto zbytečný. Jsem zklamaná.

SimonaM86
30.08.2021 4 z 5

První díl mě moc nenadchnul, ale pořád dobrý, že jsem si říkala, že si musím přečíst i druhý. Ten už se mi líbil moc a třetí? Mrzí mě to, končí. Bylo to skvělý a já bych Maxona brala všema deseti :-)

kindlova42
19.08.2021 4 z 5

Ani třetí díl neztratil na čtivosti. Jako letní oddechovka je to příjemný příběh soustředěný na mladou lásku.
Ale po prvních dvou dílech jsem měla asi přemrštěná očekávání, co se akčního děje týče. Předpokládala jsem, že se více rozebere problematika rebelů, toxický vztah Maxona a krále, že královna Amberly dostane více prostoru a že postavy mezi sebou budou mít hlubší dialogy a celkově se bude řešit i nespokojenost lidu ke koruně. V tom mě tento díl maličko zklamal jako závěr triologie, proto bych mu dala 3,5*
I tak se ale pustím do dalších navazujících dílů (Dcera, Koruna), třeba tam některé věci budou ještě rozpracovány a hlavně jsem zvědavá jak to bude pokračovat :)

AdmiralPata
12.08.2021 1 z 5

Možná to bude tím,že nejsem cílová skupina této knihy ale celá série mi přišla jako naprostá blbost.Moderní,velmi naivní pohádka v ,,americké" monarchii o naprosto pitomé hlavní hrdince která dělá jednu blbost za druhou .A když už se zdá,že dosáhla maxima tak nás vždy překvapí a vyvede ještě větší blbost (od urážky majestátu až po velezradu a rozvracení státu).
Na druhou stranu je tahle série tak špatná,až je z toho docela dobrá komedie. Všechny tři knihy jsem přečetl během asi dvou dnů.Hlavně tedy z toho důvodu,že jsem byl zvědavý jestli někomu z jejího okolí konečně prasknou nervy a zastřelí ji (a ani bych se mu nedivil, nejspíše by za to dostal medaili a stal se národním hrdinou).
Za tu dvoudenní zábavu si jistě alespoň jednu hvězdičku zaslouží.

Lu200
10.08.2021 5 z 5

Velmi čtivě napsané, takové pohodové letní čtení. Tento díl mi přišel nejnapínavější, se zajímavou zápletkou s rebely.
Moc pěkné ukončení série, i když určité rezervy v ději bych tam našla. :-).

jancapen
25.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Číst tuhle knihu tak cca před 15ti lety, tak jí dám určitě plné hodnocení. I teď se mi zakončení série líbilo, ale zdálo se mi to takové utahané a na konci naopak hodně zrychlené. Taky mě překvapily určité zvraty v charakterech postav knihy - viz. Celesta - z Američiny rivalky najednou skoro nejlepší kamarádkou. Taky se mi zdálo, že bylo na konci dost mrtvých a přišlo mi zvláštní, že by tím útokem na hrad potlačili všechny jižní rebely.. Prostě se mi to líbilo, ale viděla jsem v ději určité mouchy.

knihomolka27
17.07.2021

Opětovné čtení Selekce je pro mě tímto uzavřené.....a já musím říct, že jsem si to opět užila a konečně jsem pořádně dokázala ocenit tento skoro závěrečný díl s Amerikou... a dokonce ho možná hodnotím jako nejlepší z celé série. I když to teda bylo hlavně o tom, že se Maxon s Amerikou nedokázali rozhodnout kdo komu řekne Miluju tě jako první. Je to neskutečně návykové čtení....

Vjeerus
13.07.2021 4 z 5

Tak jako... skončilo to dobře... více méně. To přelétání, komu patří srdce hlavní hrdinky, už bylo opravdu dlouhé a nudné to číst stále dokola. To procitnutí mělo přijít opravdu mnohem dřív.
V tomto díle Selekce jsem se nejvíc těšila právě na rozuzlení, jak je to s rebely a to bylo vymyšlené fakt dobře a nutno podotknout, že na knížku tohoto rázu jsem to opravdu nečekala.
Konec mě trochu zklamal, přišel mi moc uspěchaný a k "žili šťastně až do smrti" se přešlo moc velkým skokem.
Co knize (a celé sérii) nemůžu vytknout je čtivost. Autorka umí psát poutavě a celý nápad se selekcí mi přijde děsivě fascinující. Myslím, že se tato série zařadí k mým oblíbeným oddychovkám bez větší hodnoty, podobně jako série Stmívání.

Kupcovka
17.05.2021 5 z 5

(SPOILER) No tak tohle mě dostalo. Knížku jsem dočetla ve škole a měla jsem hroznej záchvat kvůli té přestřelce na konci. A měla jsem moc ráda vrchní komornou naší milované Americy, Anne, a bylo mi moc líto, že to nepřežila. Celou dobu jsem nesnášela Celestu, ale u konce mě dostalo, když byla první zabitá. těším se, až od mamky vyprosím Šťastně až na věky, Dcera a Koruna, moc se na to těším!

tynka65
17.05.2021 3 z 5

První díl se mi líbil moc a to šlo trošku z kopce. Strašně mě štvala ta šílená nerozhodnost hlavní hrdinky, doufala jsem, že se jí ve druhém díle zbavila a ono NE! Konec byl strašně rychlý a uspěchaný s nezodpovezenymi otázkami. No čekala jsem prostě trochu víc.

Noname007
11.05.2021 3 z 5

Tento závěrečný díl už mi jen přišel jako zbytečné natahování a konec naopak příliš rychle a dramaticky ukončený. Ale tak už od prvního dílu bylo vcelku jasné jak to skončí. A upřímně...na konec jsem se už docela těšila.

Hofice
26.04.2021 3 z 5

(SPOILER) No davam 3 hvezdy spis ze sentimentu, ze to dobre skoncilo. Jinak jsem casto preskakovala stranky a cetla vesmes jenom dialogy, protoze to je asi jedina chvile, kdy se dej trochu pohne. Vlekle myslenky a predstavy hlavni hrdinky, jestli teda Maxon jo a nebo ne, me lezly krkem uz od druheho dilu. Jinak takove oddychove, slunickove cteni na vecer. Ted musim zas odmontovat usmev a sahnout po necem vaznejsim, aby mi to nezustalo