Prvně do školy

Prvně do školy https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27169/prvne-do-skoly-27169.jpg 4 23 5

Potulný pěvec Wiglafovi předpoví, že se stane hrdinou, a Wiglaf se tedy vypraví naplnit své poslání: stane se studentem Drakobijecké akademie. Jak se ale vůbec může vyučit drakobijcem, když nesnáší pohled na krev?

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , PB Publishing

Dragon slayers academy 01: The new kid at school , 1997

Braenn
03.07.2023 3 z 5

No. Je to jednoduchoučký, ale milý a lehce humorný příběh s místy naprosto otřesným překladem a odfláklou korekturou (fuj!). Přidávám směrem k vydavatelství jednoho facana za opětovnou klasiku, s níž se nenamáhají přeložit kompletní sérii. Tentokrát je zbytek alespoň ve slovenštině, ale stejně se u nás nedá sehnat.
Plusy knihy jsou jasné - na nic si nehraje, příběhy jsou kratičké s svižné, charaktery přehledné. Obrázky příjemné, děj předvídatelný, ale to vlastně není ke škodě. U takových knih nečekáte napětí ani překvápko, jen si to s úsměvem užíváte.
Určené spíše pro mladší děti klidně od šesti let.

KatkaP.
12.07.2022 5 z 5

Výborná série, přiběhy jsou napínavé, poutavé a hlavně humorné. Mého 7.5 letého syna úplně uchvátily!!!

minusha97
23.02.2017 4 z 5

Túto knižku som mala ako dieťa celkom rada a keď som po nej opätovne siahla z nostalgie a potreby rýchleho odreagovania, príjemne ma opäť prekvapila. Kniha v svojom krátkom obsahu prináša pútavý príbeh s príjemným hlavným hrdinom s ktorým sa čitateľ ľahko stotožní a obľúbi si jeho postoj k životu, úprimnosť a skromnosť s akou k veciam pristupuje i jeho svojrázny humor ako humor celého príbehu.

Autorkin štýl je svižný a ľahko sa číta, mladým začínajúcim čitateľom, pre ktorých je kniha určená, umožňuje ľahko vkĺznuť do príbehu a vyvoláva ilúziu veľkého diania na malom priestore, ktoré vytvára pre tento typ čitateľov tú správnu atmosféru, ale myslím si, že ani starší čitateľ nebude mať s týmto problém, lebo práve vďaka tomu je príbeh na mizerných sto stranách správne plný a ucelený.
Spolu so skvelým preklad Oľgy Kralovičovej má kniha skutočne mnoho spoločné so slávnym a nezabudnuteľným Harrym Potterom.

Julinka02
09.10.2016 2 z 5

Kniha mě moc nezaujala

Inefafe
14.05.2014 5 z 5

Syn četl a četl, velmi se mu líbily a byl zklamaný jen z toho, že u nás jich nebylo přeloženo do češtiny více.

draci

Kate McMullan
anglická, 1947
2011  75%Prvně do školy
2011  73%Pomsta dámy dračice
2011  86%Školní výlet do Jeskyně zkázy
2011  80%Wiglaf se žení?
2011  0%Dvojnásobný dračí problém

Kniha Prvně do školy je v