Prvně do školy

Prvně do školy

Potulný pěvec Wiglafovi předpoví, že se stane hrdinou, a Wiglaf se tedy vypraví naplnit své poslání: stane se studentem Drakobijecké akademie. Jak se ale vůbec může vyučit drakobijcem, když nesnáší pohled na krev?

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27169/prvne-do-skoly-27169.jpg 3.819

Drakobijecká akademie (1.)

Dragon slayers academy 01: The new kid at school (1997)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, PB Publishing

minusha97
23.02.2017

Túto knižku som mala ako dieťa celkom rada a keď som po nej opätovne siahla z nostalgie a potreby rýchleho odreagovania, príjemne ma opäť prekvapila. Kniha v svojom krátkom obsahu prináša pútavý príbeh s príjemným hlavným hrdinom s ktorým sa čitateľ ľahko stotožní a obľúbi si jeho postoj k životu, úprimnosť a skromnosť s akou k veciam pristupuje i jeho svojrázny humor ako humor celého príbehu.

Autorkin štýl je svižný a ľahko sa číta, mladým začínajúcim čitateľom, pre ktorých je kniha určená, umožňuje ľahko vkĺznuť do príbehu a vyvoláva ilúziu veľkého diania na malom priestore, ktoré vytvára pre tento typ čitateľov tú správnu atmosféru, ale myslím si, že ani starší čitateľ nebude mať s týmto problém, lebo práve vďaka tomu je príbeh na mizerných sto stranách správne plný a ucelený.
Spolu so skvelým preklad Oľgy Kralovičovej má kniha skutočne mnoho spoločné so slávnym a nezabudnuteľným Harrym Potterom.

Julinka02
09.10.2016

Kniha mě moc nezaujala

Inefafe
14.05.2014

Syn četl a četl, velmi se mu líbily a byl zklamaný jen z toho, že u nás jich nebylo přeloženo do češtiny více.

ryzovy.nakyp
12.11.2012

jednoduché, čtivé. neteři se snad bude líbit.