Průvodce vyšším věkem - manuál pro seniory a jejich pečovatele

Tato knížka je určena všem, kteří se aktivně zajímají o problematiku stáří a stárnutí. Užitečné informace v ní najdou pečovatelé z řad laiků i profesionálů. Na publikaci se podíleli přední čeští gerontologové a geriatři, takže pomůže i lékařům jiných specializací. V úvodu knihy čtenář nalezne důležité informace o možnostech ovlivnění zdravotního stavu seniora. Zdůrazněn je význam deprese, která je u seniorů stále podceňována, přestože jde o léčitelnou chorobu. Další statě se věnují poruchám výživy ve stáří, především podvýživě a malnutrici jakožto základním příčinám naprosté většiny úmrtí v nemocnicích. Součástí kapitoly o demencích a poruchách kognitivních funkcí jsou i praktické návody jak trénovat paměť. Za důležité považujeme též texty pojednávající o zásadách zdravé výživy a pohybu ve stáří. Autoři zdůrazňují rovněž význam kultury, vzdělávání a společenských aktivit, jež výrazně zvyšují kvalitu života seniorů. V závěru knihy se pak věnují otázkám sociálních služeb a domácí péči o seniory....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291947/pruvodce-vyssim-vekem-manual-pro-se-rqH-291947.jpg 31
Literatura naučná, Zdraví, Zdravotnictví
Vydáno:, Mladá fronta

MOu598
28.07.2017

Četla jsem v květnu 2016. Podle mých poznámek:
Hodně odborné.
O zdraví, nemocech, demenci, cvičení paměti, výživě, fyzické aktivitě, aktivním stárnutí, soc. pomoci.

senioři péče o seniory demence (nemoc) paměť životospráva zdraví nemoci stravování, výživa pečovatelství

Iva Holmerová

Iva Holmerová