Průvodce inteligentního člověka filosofií

Průvodce inteligentního člověka filosofií https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65670/pruvodce-inteligentniho-cloveka-filosofii-65670.jpg 4 6 2

Originální úvod do filozofie z pera předního britského filosofa, esejisty a spisovatele. Autor se nesnaží popsat dějiny filosofie či vyložit její zkoumání, ale přivádí čtenáře k filosofii tím, že ji představuje jako zajímavou a velmi aktuální disciplínu. Ve dvanácti kapitolách se proto zabývá nejen běžnými filozofickými problémy, jako jsou například Bůh, pravda, čas apod., ale také problémy, které ne všichni filozofové považují za ústřední, jako jsou například sex a hudba.... celý text

Literatura naučná , Filozofie

Vydáno: , Lukáš a syn (Barrister & Principal)

An Intelligent Person´s Guide to Philosophy , 1996

Bublushka
Bublushka
17.05.2016 4 z 5

Velmi zajímavá a přínosná kniha se zajímavými a hlubokými myšlenkami a pohledem na svět. Ani jsem nečekala že se s autorem v tolika věcech shodnu. Text je tedy někdy zdlouhavý a omílá občas to samé dokola, ale jako celek to funguje skvěle. A je celkem čtivý. Donutí člověka se zamyslet a nehledět na svět tolik povrchně. Autor má vše promyšleno a ví co píše a díky odkazům na mnohé filozofy se dá i lecčemu přiučit. Knihu doporučuji těm, kteří se nebojí myslet a jsou ochotni přijmout něčí názor, ať se shoduje s jejich nebo ne. Zajímavá četba.

alef
alef
15.08.2012 5 z 5

jedna z prvních knih o filozofii, kterou jsem přečetla (ještě před tím, než jsem ji začala studovat). Plní to, co si předsevzala, velmi zajímavým způsobem představuje filozofii jako disciplínu.

filozofie dějiny filozofie

Kniha Průvodce inteligentního člověka filosofií je v