Průmyslová revoluce: O původu moderní techniky

Průmyslová revoluce: O původu moderní techniky https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103706/bmid_prumyslova-revoluce-o-puvodu-modern-VNd-103706.jpg 4 7 1

Kniha renomovaného historika v oboru dějin techniky pojednává o novém využití techniky v průmyslové revoluci a je zaměřena především na Velkou Británii v období let 1750 – 1850. Ústřední otázka, kterou si autor pokládá hned na začátku, zní: „Co se změnilo v technice během průmyslové revoluce?“ Čtenář má možnost seznámit se nejen s nejnovějšími výklady a literaturou vztahujícími se k období průmyslové revoluce, ale v řadě případů i s dosud nejpodrobnějšími popisy jednotlivých technických zařízení a úkonů. Kniha je vhodná nejen pro studenty humanitních a přírodovědných směrů, ale i pro učitele techniky, odborníky i zájemce z řad širší veřejnosti. V řadě případů nebyla dosud v češtině tak podrobně popsána činnost jednotlivých technických zařízení. Překlad knihy je dílem historika Ivana Jakubce, jenž se specializuje na hospodářské a sociální dějiny a dějiny vědy a techniky.... celý text

Literatura naučná Historie Průmysl
Vydáno: , ISV - Institut sociálních věcí

Industrielle Revolution: Vom Ursprung der modernen Technik , 1989

Mikino00
28.09.2015 4 z 5

Jeden ze základních kamenů dějin výroby a techniky nazírá na průmyslovou revoluci ve Velké Británii výhradně z pohledu svého oboru. Což i pro mě bylo místy až přespříliš odborné a naprosto jsem se v záplavě odborných termínů ztrácel. Kniha však nestojí jen na vývoji parního stroje či soustruhu, ale nabízí i kapitoly o rozvoji dopravy, postavení dělníků či chemickém průmyslu. Tyto kapitoly jsou již čtenářsky vstřícnější. Celkově kniha předkládá mnoho zajímavých poznatků a shrnuje základní znaky a milníky průmyslové revoluce (pokud ji lze v tomto smyslu takto nazvat).

dějiny techniky průmyslová revoluce hospodářské dějiny

Ákoš Paulinyi
maďarská, 1929 - 2021
2002  74%Průmyslová revoluce: O původu moderní techniky
1966  %Železiarstvo na Pohroní v 18. a v prvej polovici 19. storočia
1966  %Sociálne hnutie baníkov na strednom Slovensku na prelome 18. a 19. storočia

Kniha Průmyslová revoluce: O původu moderní techniky je v