Prsten princezny Judity

Figurkou na šachovnici Přemyslovců. Juditu, dceru českého krále Přemysla Otakara I., rozladí, když jí její královský otec přikáže, aby s ostatním služebnictvem obsluhovala vzácné hosty. Jen zdráhavě poslechne. Netuší, že právě tato hostina se jí stane osudnou, neboť se zde na první pohled zamiluje do jednoho ze vzácných hostů. Avšak cesta, kterou se Judita vydá, je plná úskalí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288516/prsten-princezny-judity-RYd-288516.jpg 4.122
Pro ženy, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, Alpress

Kniha Prsten princezny Judity

Dany58
24.05.2019

Opět jedna vydařená cesta do naší historie. Tento příběh jsem neznala a moc mě potěšilo i to, že v epilogu autorka uvedla i skutečná historická fakta.

medlovice
11.03.2019

Je to krásný příběh romantické lásky mladičké Judity a zralejšího Bernarda, kteří se do sebe zamilují i když Judita je oblečena jako služebná . Když Juditini rodiče domluví snatek dcery s neznámým urozeným mužem s velkou úlevou milenci poznají, že byli sobě zaslíbeni a nic nebrání jejich lásce , byli si souzeni. A právě proto jim někteří nepřejí . Bývalá milenka , intrikánský přítel . Láska těch dvou všechno překoná. Proto se u této knížky dobře sní.
Krásný obal, tyto knihy ráda vystavuji.

ritz
25.09.2017

Mám ráda historické romány, ráda se dozvím o dalších osobách, které opravdu žily a o jejich životě.

tatafa
07.08.2017

První historický román, který jsem četla, a proto jsem nečekala nic světoborného, a o to více mne však autorka i její kniha překvapily. Román se mi četl velice dobře a přečetla jsem jej během jediné cesty vlakem, což se moc často nestává.
Asi nejvíce mne překvapilo, jak snadno se dá propojit krásný romantický příběh s reálnými historickými postavami a událostmi. Po přečtení jsem zjistila, že o éře Přemyslovců vím podstatně více než předtím, a tak to má u správné knihy být ...

zuzana2599
23.08.2016

Mám ráda tyto historické příběhy, které jsou okénkem do české, mnohdy zapomenuté historie. Je to nenáročné, odpočinkové čtení, ale na druhé straně poučné a obohacující. Kdopak už dneska ví, kdy asi žila Judita, nejstarší dcera Přemysla Otakara I., že měla krátký život, romanticky se zamilovala a prožila velkou lásku...Českou minulost je dobré připomínat a tímto knižním způsobem je to pro nás příjemné.