Prsten

Prsten https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/4295/bmid_prsten-HtU-4295.jpg 4 163 35

V novém románu oblíbené autorky je prsten symbolem pouta blízkých lidí i minulosti s budoucností. Minulost, to je éra nacistického Německa a rasové nenávisti, která zahubí nadaného židovského spisovatele a jeho dceru uvrhne do vězení. K budoucnosti se upíná naděje hrdinky, jež po strastiplné cestě zničenou Evropou uprchne do Nového světa. Tady se chce vyrovnat s hořkými vzpomínkami a začít nový život. Příběh plný vášně i zoufalství, lásky i nenávisti, jako vždy chytne u srdce a čte se jedním dechem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Ring , 1980

simca9342
18.03.2023 5 z 5

Život půvabné ženy bankéře se změní ve chvíli, kdy se zamiluje do úspěšného spisovatele. Jeho původ a doba jim brání nejen ve štěstí, ale ve zcela normálních věcech jako je vydání Dolffovy knihy nebo ohroženy život Kasaandry. Důvod je více než jednoznačný: Dolff je Žid a děj je troufám si říct úmyslně zasazený do 2. sv. války. Valka a zlo nacistů si bohužel vybírá své daně - Kassandra se kvůli lživému článku v novinách zabije . Její děti ji skoro neznaly, teď je však na změnu pozdě. Dcera Ariana dostane matčin prsten jako pouto mnohaleté lásky. Nic však netrvá věčně...

Janina83
03.03.2023 5 z 5

Moc hezký příběh. Film jsem neviděla, ale kniha se mi moc líbila.

georginaa
10.09.2022 3 z 5

Jak kniha tak i film se v celku povedly. Příběh byl jako vždy prosycen plno emocemi, lásky i nenávisti, vášně i zoufalství, přesně jak to umí tato autorka. Jediným problémem je, že nesmím číst její knihy stále za sebou, pak spadám do depky. Takže doporučuji číst s delšími přestávkami.

madem
14.06.2022 4 z 5

Nikdy jsem červenou knihovnu moc nemusela. Pak jsem viděla konec filmu a docela mě zaujal. Když jsem potkala knížku, tak jsem si řekla, že to zkusím. A ono to šlo číst. Pro mě milé překvapení.
Jen ten konec byl na mě trošku moc čitelný a překrásný.

helenah
13.05.2022 5 z 5

Asi nejhezčí kniha, kterou jsem od této autorky četla. Stejně skvělý je i film, který byl podle knihy natočen s Nastassiou Kinski v hlavní roli.

Knihomolka506
08.02.2022 5 z 5

Děj příběhu z druhé světové se leckomu může zdát už lehce přehnaný a opakující, vždyť o tomto tématu bylo napsáno stovky knih. Tenhle je opět jedinečný :)
Jedná z dcer dostane po matce šperk- prsten, který kromě toho , že skrývá temnou válečnou minulost má přinášet štěstí. No uvidíme

Sabča817
29.09.2021 5 z 5

Velmi čtivá, krásná a smutná kniha. DOPORUČUJI I NEČTENÁŘŮM TÉTO AUTORKY!

AlenaF
06.02.2021 4 z 5

Pěkný příběh, smutný.

Blanca93
17.01.2021 5 z 5

Nádherná kniha, která je podobně film.... Ta nejvíc se mi líbila... Doporučuji!!

ikul
17.12.2020 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší román od této autorky. Viděla jsem nejprve stejnojmenný film s Nastassijou Kinski. Jak se říká, že kniha je lepší než film, tak v tomto případě je kvalita srovnatelná. Ve filmu se sleduje i osud bratra Ariany a tak mi při čtení vznikl ucelený obraz příběhu této rodiny.

Zelvicka03
09.09.2020 5 z 5

Nádherná kniha, určitě doporučuji.
Líbilo se mi to více než film!!!

Danizi
08.07.2020 5 z 5

Moc krasni příběh jedna z nejlepších knih Stillove

Lemurka
25.10.2019 5 z 5

Kdysi dávno jsem viděla film, který se mi moc líbil a pamatuju na něj dodnes. Až nyní mě napadlo přečíst si knižní předlohu. Steel totiž vůbec nečtu (a ani jinou knihu číst nebudu). Musím přiznat, že jsem byla mile překvapena, četla jedním dechem, a byla dojata (k slzám) stejně jako u filmu. Nejvíc mě bavila ta první polovina knihy, především s Manfredem.
Teď bych se podívala znova na film, jestli pak by se mi líbil tak jako před nějakými 20-ti lety.

Ála41
30.12.2018 3 z 5

Knihu jsem četla, když mi bylo 14 let, byla jsem na prázdninách u tety a neměla tam nic jiného kloudneho ke čtení... Uz je to tedy 16let zpět a tenkrát se mi hrozně moc líbila a přečetla jsem ji jedním dechem, zhruba po 10ti letech jsem si Prsten půjčila v knihovně a kniha mě pohltila zase. Zda by tomu bylo tak i nyní, těžko rict:) každopádně jsem zkoušela i jiné od této autorky a absolutně ne...

RADOST
28.05.2018 4 z 5

První polovina knihy skvělá, pak trochu rozvláčný průměr. Ale provázanost nových vztahů a řešení v závěru knihy v mých očích snížily její hodnotu. Od čtivého vykreslení historické reality až k červené knihovně. Škoda.

Nomia
23.02.2018 3 z 5

Když mě má kamarádka nutila ať si přečtu Prsten, myslela jsem si, že je snad sjetá. Já a číst Danielle Steel, no to by svět neviděl, aby se to stalo! Steel pro mě byla ikona všech těch nablblých sladkobolný příběhů s happyendem, kterými jsem tak opovrhovala.

Tak jsem začala číst a samozřejmě jsem to zhltla za jeden večer. Nebudu tvrdit, že je to nějak závratně originální dílo, nebo že to není předvídatelné, postavy jsou černobílé atd. Ale ono to vážně jako celek funguje překvapivě dobře. Pěkný milostný příběh, zasazený do nacistického Německa a posléze i do USA doby pozdější.

Steelová prostě ty romance psát umí. Dojemnost, smutek, osudovost, romanci i vášeň všechno to tam pere pod tlakem, čtenáře přiková ke knize a nepustí. Zde by se spíš hodilo říci čtenářky, protože tohle rozhodně není čtení pro chlapy.
Podařená romance. Jste-li žena a pokud hledáte něco opravdu zamilovaného, oddechového, s historickou atmosférou, tak je to celkem dobrá volba. Velmi nenáročné pohodové čtení. Ale patos tam je, né, že né. :)

josska
22.12.2017 4 z 5

Spisovatelku mám moc ráda a knížka mě příjemně překvapila,byla i smutná a jsem ráda za pěkný konec

perpe2a
06.09.2017 5 z 5

Moc krásný příběh, zařazuji ke svým velmi oblíbeným knihám. Žádný sladký ženský román, ale kvalitní čtení.

Rodaw
25.08.2017 5 z 5

PRSTEN
Tato kniha se slovy dost dobře popsat nedá- i když se pokusím tímto komentářem vyjádřit, jak moc se mi líbila a jak moc ji doporučuji :o)
Věděla jsem, že se mi bude líbit. Moje mamka ji před časem sama četla a říkala mi, jak skvělá je. Jak emotivní a hluboký příběh je v ní skrytý. Nezbývá mi než souhlasit.. Do této knihy jsem se zamilovala. Zamilovala jsem se do některých postav a příběh prožívala naplno.. Tolik zvratů, překvapení a životních útrap je zde skryto.. Knížka je i dobrodružná a napínavá - do příběhu dramaticky zasahuje 2.světová válka..
Moc se mi líbilo, že se Prsten odehrává v průběhu mnoha let, že s hrdiny díky tomuto můžeme ujít velký kus jejich životní cesty.
Tento příběh se mi zaryl do srdce. Dočetla jsem ho včera - nebo spíš dnes - v brzkých ranních hodinách. Chtělo se mi spát, oči se mi zavíraly únavou, ale nedokázala jsem to odložit, nešlo to :) Potřebovala jsem vědět, jak to skončí...
Spletitý příběh plný lásky, odvahy, víry a naděje...ale bohužel i bolesti, žalu a zármutku.
Moc se těším, až se s mamkou podíváme na filmové zpracování a mně ten příběh "ožije před očima" :)
Nezapomenu ❤️

KvětaJežková
09.08.2017 3 z 5

Hezké pro čtení na zahradu, jinak to v člověku ale nic nezanechá.

zfilmováno

Danielle Steel